Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ada sahillerinde: Chelsea-Fenerbahçe

Kurada Sevilla’nın adının görünmesinin ardından herkes Sevilla’nın ne kadar da zorlu bir rakip olduğundan bahsediyordu. Haklıydılar da, bizim ülkemizin en büyük kulüpsel başarısını adamlar iki yıl peş peşe gerçekleştirdiler. Yani 2 yıldır katıldıkları turnuvayı kazanıyorlar ve 3. yılda da henüz kendilerini turnuvanın dışına atan bir takım çıkamamıştı. Bu açıdan Sevilla maçında Fenerbahçe’nin başarısı çok daha büyük bir anlam kazanıyor nazarımda. Biliyoruz ki Kanarya’nın Avrupa’da kazanmak gibi bir alışkanlığı olmadı hiçbir zaman. En zor iş de bu alışkanlığı kazanmak zaten.
İki çok heyecanlı ve bol defans hatalı maçtan sonra Sevilla boynunu bükerken, beklenmedik bir şey oluyor Fenerbahçe çeyrek finale adını yazdırıyordu.

Tabii ki çeyrek finalde Sevilla’dan çok daha zorlu bir rakip çıkacaktı, o da Chelsea oldu. Hayırlı olsun.

Çoğunun aksine ilk maçın içerde olmasını bir avantaj olarak görmekteyim. Çünkü ilk maçta Londra’da alınacak bir yenilginin ardından, misal 2-0’ın ardından ikinci maç Kadıköy’de çok büyük bir stres ile oynanacak, bu oluşan büyük stres altında futbolcularımız ezilecek ve skoru lehimize çeviremeyecekti. Yani bu büyük olasılıktı. Ancak tıpkı Sevilla maçında olduğu gibi, stressiz ve konsantre bir şekilde ilk maçta alınacak bir galibiyet ile, ikinci maça çok daha dirençli ve güçlü bir takım olarak çıkabiliriz. Bu da turun anahtarı olabilir.

Tabii olmayabilir de. Neticede Chelsea ile oynuyorsunuz, Fenerbahçe’den daha üstün bir kadrosu var kendisinin. Chelsea gibi bir takımı ancak şanslı iseniz ya da takım olarak, koşarak, ölümüne oynayarak eleyebilirsiniz. Normal şartlarda Fenerbahçe’nin bunu yapacağına zerre inanmasam da bu sene Avrupa’da oynanan futbol insanın yüreğine umut salmıyor değil. Sırf bunun için, yani “çeyrek finalde Chelsea’yi eleriz” dedirttiğin için teşekkürler Fenerbahçe!

15 Comments

 • asabiyet
  Posted 18/08/2008 at 15:49

  offfffffffff offffffffff!!! bu sene ne yazılar döşetti Fenerbahçe sana böyle? Ola ki yarı final kapısı da açılsa mazallah siteye girilmez…

 • dea
  Posted 18/08/2008 at 15:50

  Konu sıkıntısı çekiyoruz, iki parça AKP, bir parça Fener 🙂

 • igor
  Posted 18/08/2008 at 15:51

  aramızda londraya gidecek muhafazakar elitler de mevcut. Neyse biz yine tv başında bol alkol alarak adrenalin seviyesini düşürmeye calışıcaz. Tabi sırf bunun için bile teşekkürler Fenerbahçe. Final oynayıp kupayı almayı değil de her sene çeyrek final, yarı final oynama vizyonunu da kulübe kazandıranlara da ayrıca teşekkürler. Umarız ki bu gerçekleşecektir. (evet teşekkürler aziz yıldırım)

 • ozanforever
  Posted 18/08/2008 at 15:52

  Bizim için kaybedecek bir şey yok ama kazanacağımız çok şey var.
  Çubuklunun hakkını versinler mücadele etsinler gerisi gelir.

  Allah Kasımpaşamıza da şampiyonlar liginde çeyrek final nasip etsin.

  Dalga geçmeyin vururum 🙂

 • ortega
  Posted 18/08/2008 at 15:53

  Ozan abi, Kasımpaşa şampiyonlar ligine katılsın yeter bence, kupayı alır..olmadı tayfa her türlü çalar 🙂

 • ozanforever
  Posted 18/08/2008 at 15:53

  Her türlü çalarız alırız yeter ki gidelim:)

  Yalnız dün akşam değişik duygular içinde kadıköyde deplasman tribununden semtimize destek olduk. Gerçekten tarif edilemez duygulardı.
  Ama net olan bir şey var ki kadıköy cehennem olmaktan çok uzakta.
  Bir kere duydum bütün tribunun sesini. hemde hiç bağırmadığımız halde.

  Teşekkürler Aziz Yıldırım!!!!

 • dea
  Posted 18/08/2008 at 15:54

  Haydi bakalım, ne olacaksa olsun artık!

 • igor
  Posted 18/08/2008 at 15:54

  allahım bitmesin bitmesin bu rüya sonunda moskova olsun nolur uyandırma!!

 • ağa
  Posted 18/08/2008 at 15:57

  deivid topu 90’a beni koltuga cakti. su dakikadan sonra elensek nolur elenmesek nolur… birileri kuduruyor, kuduradurun, 1 hafta yatip kalkip dua edin, belki chelsea kazanir. bu turu da gecersek hazimsizligin sebep oldugu ilk olumlu vakalari gorebiliriz.

 • werdure
  Posted 18/08/2008 at 15:57

  Muhafazakar Elit olarak Londra ya gidiyorum. Tur çok ama çok zor. Yine de tur ümidiyle Londra ya gitmek ne demek yahu. Şaka mısın sen Fenerbahçe. 🙂

 • dea
  Posted 18/08/2008 at 15:58

  Valla ne diyeceğimi bilemiyorum. Öncelikle çok mutluyum tabi. Bu 2-1’lik galibiyetten çok, Fenerbahçe’nin tıpkı Sevilla maçlarında olduğu gibi bırakmaması, kovalaması mutlu etti beni. Hani takım çok değişti biliyoruz ama, maç sırasında içimden aşağılık bir taraf “ulan bak gene yedik abuk bir gol, fark olmasa bari” diyor, diyiveriyor.

  Ama bir değil, iki değil, kaçıncı kez Fenerbahçe utandırıyor o aşağılık, nalet yanımı 🙂 Öyle güzel ki bu maç, öyle güzel ki bu hissiyat Londra’da ne olursa olsun, hani 2-3 farkla da bitebilir maç ama ben Fenerbahçe’nin vazgeçmeyeceğini, sonuna kadar tırmalayacağını biliyorum artık.

  Rüyamda Man.Utd. ile final oynuyorduk, reisin dediği gibi bitmesin bu rüya diyelim 🙂

  Bu arada, bir de kamusal teşekkür olsun, dün için teşekkürler abi 🙂

 • gizem
  Posted 18/08/2008 at 15:58

  Teşekkürler fenerbahçe 🙁

 • cezza
  Posted 18/08/2008 at 16:00

  dün herşey mükemmeldi. Maç öncesi telsim üstteki kareografi herşeyi özetliyordu. Salı günü bir rüyayı gerçeğe dönüştürebiliriz Allah utandırmasın

 • ortega
  Posted 18/08/2008 at 16:01

  Hakkaten de “Bitmesin bu rüya” modundayız hepimiz.. Sonuna kadar mücadele eden bir takım..Nereden nereye arkadaş..Mtk’ya elenen Fener’den, Çelsi’ye kafa tutan Fener’e..Beni en çok mutlu eden, ecnebi sitelerdeki maç yorumlarında, yarı yarıya şansımız oldugundan bahsetmeleri..

  Mücadele ettikçe, kazanıyoruz..Kazandıkça, saygı duyulan bir ekip oluyoruz.. Yarın akşam 3-4 farklı bir mağlubiyet olabilir orada ama bu hiç umrumda değil..Zira bu takım birçok kapak taktı bana, ve sonuna kadar “Helal olsun lan!” sözünü hak ediyorlar..

 • hencogoran
  Posted 18/08/2008 at 16:02

  sabaha kadar alt olur

Leave a Comment