Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Düşün ki sen AKP milletvekilisin…

Şimdi bir saniyeliğine bulunduğun ortamdan, içinde bulunduğun ruh halinden uzaklaş. Derin derin birkaç nefes al ve AKP Edirne Milletvekili olduğunu düşün. Zor mu? Dur daha, ismin de Necdet Budak olsun. Oğlun var bir tane, Ziraat Bankası Voleybol PAF takımında oynuyor. Takımın diğer oyuncuları gibi senin oğlun da para almıyor. Kulüp para vermiyor. Ama AKP milletvekilisin yani, iyice bir düşün… Para senin herşeyin… Parasız voleybol mu oynanır, kanına dokundu di mi? Evet, dokundu.

Aldın çocuğu, Ziraat Bankası Spor Kulübü Başkanı olan Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısının odasına girdin. Onun adının da Ali Rıza Akbaş olduğunu farzedelim. Akbaş dedi ki sana “Ne yazık ki efendim, para vermiyoruz oyuncularımıza.” Sen de “Yahu bu çocuk iyi oynuyor, verin işte birşeyler” dedin. Israr ettin.

Ama adam yok diyor yahu, olmaz diyor. Sen de AKP milletvekilisin bak, unutma… Naparsın? Gerçekten diyorum, naparsın? Karşındaki üst düzey bir bürokrat ama sana ne onun düzeyinden? Sen AKP milletvekilisin. Senden öte üst düzey mi var?

Misal ben olsam Necdet Budak, ben olsam AKP milletvekili ve bana yapılsa o terbiyesizlik, kafasını kırardım. İnsaflı olmaya lüzum yok. Ben AKP milletvekiliyim. Koyarım yumruğu, basarım tekmeyi… Peki sen naparsın?

Hali hazırda Edirne Milletvekili olan bir Necdet Budak var elbette. Dibine kadar AKP milletvekili Ama o bu senaryoda benim kadar gaddar davranmamış. Müdür yardımcısının burnunu kırmış sadece. Bence hakkını verememiş AKP milletvekili olmanın. Sizce?

5 Comments

 • werdure
  Posted 18/09/2008 at 14:26

  dea yarın, öbür gün Doğan ve Erdoğan barışır sonra sen kötü olursun 🙂 dediydi dersin 🙂

 • dea
  Posted 18/09/2008 at 14:54

  Olm ısrarla Doğan diyorsun, Erdoğan diyorsun sanki ben Doğan’ın yanında tavır almışım gibi. Yaptığım eleştirinin Doğan-Erdoğan gerilimi ile ne alakası var? Aha gir bak elimizden çıkan politika yazılarına. Bu ikisi can ciğer kuzu sarması iken de ne yazdığımız belli çok şükür. Doğan Medya’nın gazı değil yani bu muhalif tavır…

  İkisini de günahım kadar sevmem. Ki gayet açık yüreklilikle günahlarımı çok sevdiğimi de söyleyebilirim. İçki içmek gibisi var mı lan hayatta?

 • Altar
  Posted 19/09/2008 at 11:39

  Bi sabah ansızın boyununda 4 parçalı kırıkla uyanırsan bi de böyle düşün.

 • dea
  Posted 20/09/2008 at 01:54
 • Hüsmen
  Posted 07/06/2009 at 19:10

  Benim güzel kardeşim bu milletvekilini tepelerdi de , makamın, mevkiinin gözü kör olsun. Bu dayak olayından sonra onu kim genel müdür yardımcısı yapardı ki? Fakat para içinde milletvekiline el kaldırmamak bence yanlış. Madem milletin vekili elini kaldırdı. sende millet olarak tutup o eli bükeceksin.
  Ali rızayı tanıyorum ,iyi çocuktur. Genelmüdür yrd olmadan önce efeydi ama genel müdür yardımcılığı onun efeliğini almış. Ne diyelim. o milletvekilinin yanına da kalmaz. Yalan dünya. Tabi ki Alı rızanının yanınada genelmüdür yrd kalmaz. Bu dünya kime kalmış ki?

Leave a Comment