Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kanadanın dikmeni, gidersem öpsünler beni!

Ülkenin “siyaset mi hukuku döver, hukuk mu siyaseti?” tartışmalarına kanalize olduğu şu günlerde, naçizane bendeniz de gündemimizi biraz değiştireyim istedim. Zaten bu siteye siyasi içerikli bir yazı yazsam ne olur tahmin etmek bile istemiyorum. Yazılara yorum kanalıyla laf sokuşturmak daha çok işime geliyor sanırım.

Konumuz Vancouver kentinde düzenlenen kış olimpiyatları. 5-6 Oyuncu ile katılmışız. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) başkanı Togay Bayatlı “Komite olarak müthiş destek olacağız, 4 sene sonra daha fazla sporcu ile katılım olacak” falan demiş. Doğrudur yapar. Togay Bayatlı’nın bir işi daha var komite başkanı olarak, o da bizim Eurovizyon hikayesine dönen olimpiyatları Türkiye’ye getirmesi. Bu işlerden pek anlamam ama kulis mulis dönüyordur herhalde, e malum kış olimpiyatlarının yapıldığı yerde de illa muhabbet edilesi 3-5 adam vardır. Komple bu kulis işini geçtim. Netice de sporcun katılmış oraya gidip destek olman gerekir değil mi? TMOK başkanı dellez olsa “Kanka karda kışta ne işimiz var, s.ktiret soğuktur şimdi oralar.” der, onun yardımcısı da ben olsam “kanka o zaman sıcak denizlere geçelim,mohitoları çekelim” derim. Hah işte adam da aynen böyle düşünmüş.

Şimdi adamın ciddi bir işi vardır. Bağlantılarını kovalıyordur falan orasını ayrı tutuyorum. Netice de bir basın toplantısı düzenleyip, cüzdanı çıkarıp sallayarak “para mı alıyoz ulan biz” diye höykürebilir de. Ama hacı ayarlanır be o iş-güç. Sonuçta ne zaman, nerede, hangi tarihlerde yapılacağı yıllar önceden belli olan bir şey.

Bir detay daha. Haberin kendisini ayrıca tebrik ediyorum etmesine de. Bu fotoğraf fotomontaj ise -ki ben çok anlamam ama öyle gözüküyor-  Havaii denince akla nedense bu çiçekten yapma çelenkler ve abik desenli uzun gömlekler gelir ve montaj buna göre düzenlenmiş. Montaj yapmaya karar verilmiş ise ve ironiye bağlamak istiyorsam konuyu -ki fotoğraf der ki millet olimpiyatlar da ben her gece barda- ben olsam sörf yaparken yaparım ki adamın sporla bir ilişkisini kurardım. İroninin kralı olsun.

Not:Yazı yazarken şöyle bir uyarı notu vardı. Günahı benden gitsin. WordPress 2.9.2 sürümü çıkmış! Lütfen site yöneticisine haber verin.

3 Comments

 • dea
  Posted 28/02/2010 at 10:38

  Fotoşok olm bu…

  Ama bir şey söylüycem, sen haksızsın verdur, abimiz en güzelini yapmış… Üst düzey bürokrat olsam, ne bileyim harcırah alsam bir kurumdan filan, tabii hawaii’ye giderim lan, ne işim var kar, kış, kıyamet…

 • Aga
  Posted 02/03/2010 at 08:00

  Ne kar kis kiyameti lan ne guzel hava var 1 aydir, Izmir gibi memleket, kiskanc herif.

 • alfredo
  Posted 02/03/2010 at 10:17

  paramı alıyoz ulan bizzzzzzz i.ne reşaaaaaaaat… Ofiste bunu söyleyip duruyorum ak özlemişim bağırmayı 🙂

Leave a Comment