Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sokak ve Müzik

Yıllardır farklı din, dil ve ırktan milyonlarca insanın geçip giderken bıraktığı izleri taşıdığından mıdır nedir, İstanbul’un hep bir gizemi, çekiciliği vardır ya hani… Bu gizemi yaratan; senin benim gibi normallerle zengini, fakiri, genci, yaşlısını; travestisi, ibnesi, türbanlısını; ayyaşı ve tinercisini; hırlısı, hırsızı ve kapıp kaçanını kaldırım taşlarının üstünde birleştiren bir ruh var bu sokaklarda.

Ben yukarda kurduğum cümlelere bakıp “ohaaa ne demişim lan ben” diye şaşırırken, siz asıl bir de şu üşengeç bünyeme bu videoyu hazırlatan (ne var lan muvi meykırda kes-biç-yapıştır gel sonra burda artislik yap) ve bu ruhu müziklerine yansıtan abilerden dinleyin istedim sokağı.

Not1: Fatih Akın’ın Köprüyü Geçmek adlı filminden kesilmiş parçalardan oluşmaktadır video.

Not2: İki paragraf üst üste felsefik, ciddi bi yazı yazamicamı bir kez daha anlamış bulunmaktayım, güzel de başlamıştım lan aslında…

3 Comments

 • tosun
  Posted 11/08/2008 at 11:04

  O sokaklardan bir Patrick geçti…
  Yaremeee bastı geçtiiii!…

 • sechoe
  Posted 11/08/2008 at 11:05

  artık celtic ürünleri nike storelarda satılıyor, Patrick geçe dursun 🙂

 • werdure
  Posted 11/08/2008 at 11:05

  Çok iyi bir belgesel. Müzeyyen Senar, Orhan Gencebay ve Duman beni benden almıştır. Videoda gördüğümüz arkadaşları geçen sene Barışa Rock a görmüştük. Hatta arkadaşım tanışmıştı. Sevecen insanlar vesselam.

Leave a Comment