Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1 Mayıs Çevik Kuvvet Bayramı

Dünya’nın dört bir yanında İşçi Bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs, güzel ülkemde Çevik Kuvvet Egemenlik ve Dayak Bayramı olarak kutlanır yıllar yılı. Orda bok varmış gibi Taksim’i kapatırlar işçilere. Girmek isteyeni, istemeyeni, slogan atanı, atmayanı, yaşlı dedeyi, küçücük çocuğu, turisti, yerliyi, öğrenciyi, işciyi, aman diyeni, diyemeyeni hepsini sırayla döverler. Lokanta’da yemek yersin, yanına dayak servis ederler; hastanede tüpten oksijen yersin, portakal aromalı biber gazını da katık ederler. Kısacası kafalarında kaskları, ellerinde yangın tüpüne doldurulmuş biber gazları, copları ile bayramlarını büyük bir coşkuyla kutlar çevik ve kuvvetli abilerimiz.

Geçtiğimiz 1 Mayıs yaşananlar hala hafızalardaki yerini koruyor. Yani koruyor olmalı, umarım koruyordur. O vahşet görüntülerinden sonra kamuoyunda oluşan infial nedeniyle orantısız, dengesiz, kontrolsüz, hayvani güç kullanan polislerin tespit edilip, soruşturma açılacağı söylenmişti. Ancak o çaba (!) sonuçsuz kalmıştı. Çünkü polisler kask takıyor, yüzleri görünmüyordu.

Emniyet Müdürlüğü de kasklarda numaralandırma yapılacağını, böylece kafasındaki kaskın kimsenin yüzünü saklayamayacağını açıklamıştı. Ancak bugün basında yer alan haberlere bakılırsa 54 ilde çalışmalar tamamlanmış, toplumsal gösterilerin en çok yaşandığı İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Diyarbakır, Hakkari, Van gibi şehirlerde kasklara hala numara yazılmamış.

Dolayısıyla İstanbul polisi bu seneki 1 Mayıs’ı da yine müthiş bir coşkuyla kutlayacak. Ve hatta bu sene 1 Mayıs’ın resmi tatil sayılmasıyla birlikte, daha da kalabalıklaşacak meydanlarda, sokaklarda bu coşku durdurulamaz, karşısında durulamaz bir şekilde nirvanaya ulaşacaktır. Eminim çevik ve kuvvetli abilerimiz bu heyecan ve mutluluk sebebiyle geceleri uyumakta zorluk çekiyor, 1 Mayıs’ın gelmesini hasretle bekliyorlardır. Beklesinler bakalım. Ne de olsa, keser döner, sap döner, et döner, tavuk döner…

[warning]Panzerleri, kelepçeleri, bütün silâhları,
Hepsi halka karşıdır…

Bunların hiçbiri onları kurtaramayacak,
Durduramayacaklar halkın coşkun selini…[/warning]

6 Comments

 • bisey
  Posted 22/04/2009 at 15:01

  ne demişler?
  “La police est la plus grande mafia du monde”

  “taxi – 3” samy naceri

 • aga
  Posted 24/04/2009 at 03:34

  23 nisan dipcikle cocuk bayiltip yerde tekmeleme ve hastanelik etme bayrami.

 • Post Author
  dea
  Posted 24/04/2009 at 07:11

  Öyle birşey mi olmuş Ağa? Kaçırdım ben.

 • Aga
  Posted 24/04/2009 at 07:32
 • Post Author
  dea
  Posted 27/04/2009 at 10:34
 • Post Author
  dea
  Posted 28/04/2009 at 12:15

  1 Mayıs

Leave a Comment