Skip to main content

“3 günde çıkarırız”

17 Mayıs 2010’da Zonguldak’ta “sigara” yüzünden olduğu açıklanan, devletin %30, işletici firmanın %70 kusurlu olduğu ama kasıt olmadığı vurgulanan Grizu patlaması nedeniyle göçen madende 30 madencimizi kaybettik. 2 madencimizin cesetlerine ulaşılamadı. Devlet, 2 madencinin cenazesini aradan geçen 5 ayda o göçükten çıkaramadı; üstüne üstlük utanmadan, arlanmadan çıkıp Tv karşısında “Güzel öldüler” dedi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı.

Aynı bakan, bugün Şili’de yerin 700 metre altında iki ay yaşam mücadelesi veren madencilerin kurtarılması ile ilgili soruya “Biz 3 günde çıkartırdık” dedi. Diyebildi. Güzel ölen madencilerinin cesetlerini 5 aydır toprak altından çıkartamayan bakan; “biz 3 günde çıkartırdık o madencileri” dedi. Biz de dinledik.

Aynı şahsın bakanı olduğu kurum, yani Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı cenazeleri çıkartılamayan, çıkartılamadığı için resmen ölü sayılmayan, resmen ölü sayılmadıkları için cenaze kağıdı alamayan madencilerin ailelerine ölüm aylığı bağlamamak için, “cenaze yoksa aylık da yok” dedi. Diyebildi.

Şili’de devlet başkanı göçükten çıkartılan kanlı canlı madencilerine, öyle bir sarıldı ki; tüm dünya canlı yayında gözyaşlarını tutamadı. Onların devlet adamı ağlayarak sarıldı madencilerine, bizim devlet adamı da sigarasından bir fırt çekti “Hımfff, o da bişey mi yauvv…” dedi, “O aleti bana vercekler, 3 günde çıkartmazsam şerefsizim.”

5 aydır çıkartamadığı cesetler bağırdı belki arkasından, “Ee biz de onu söylüyoruz” dediler. “Şerefsizsin!”

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

4 thoughts to ““3 günde çıkarırız””

  1. Hızlandırılmış tren katliamında ulaştırma bakanının rahatlığı kadar rahasız edici bu da.

  2. İlk duyduğumda zaytung haberi zannettim yemin ediyorum. Hatta zaytunga sinirlendim, ölen insanların arkasından böyle iğrenç haber yapılır mı diye…

    Ne diyeyim, bu memlekete bunlar müstehak mı diyeyim, bilemedim ki…

  3. demeyin öle beee!! İili başkaaa biz başka.bizim ülkede yaşananlar takdiri ilahi ya takdiri ilahiiiii!!!!

  4. Ahmet Hakan sıkı bir fasulyedenkom takipçisi mi? Benim yorumu sen al, köşene yazı diye koy 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir