Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amerika: Ne güzel bir ülke ismi

Ne zaman birşeyler yazmaya otursam klavyenin başına
Küfrü basasım gelir Amerikan orospu çocuklarına…

Pardon kendimi tutamiyorum siire bayiliyorum..

Ne zaman birseyler yazmaya otursam klavyenim basina hep olumsuzluklarla dolu bir dünya takilir kalir aklima. Paranoyak oluyorum; yagmurun yagmasi; benim günümün kötü geçmesi ve küresellesme hakkinda öyle bir baglanti kuruyorum ki kendimden süphe eder olur, aynada dakikalarca bakakalirim yüzüme.

Her türlü konuda gözümü kırpmadan ABD’yi KÜRESEL ekonomiyi suçlamaktan çekinmem. Nasılsa benimle aynı fikirde olan bir sürü kolpada var etrafımda. Tabii olumsuz diye adlandırdığım konularda, A.B.D.(USA)’yi suçlamamın en büyük sebebi yıllardır ABD’nin öcü diye başa kakılması (aynı olay milli görüşçüler için siyonist İsrail olmuştur.) hasıl olagelmiştir.

Şu günlerde ABD ye küfretmeyen birey, cemiyet, millet devlet yok sayılır. Ama hangi tanrının iradi kararı ise ABD hep söz sahibi,karar verici. Nerdeyse dünyanın her yerinde üsleri var. Misal : Guatamano, Küba.

Dünyanın bu kadar sinirli olduğu ABD hangi akla hizmet başımızda? Fakülteden hocanın biriyle bir muhabbette şöyle cümleler sarfedildi: ‘adamlar dünya ekonomisinde söz sahibi olmuşlar. Likit paranın çoğu ellerinde Amerikan bir yatırımcı ülkende iş yapmıyorsa durum kötü. Kısaca sıcak para akışı ellerinde.’ SICAK PARA, ne kadar güzel bi söz. KEŞ, NAKİT hangi faninin dini, felsefesi gömleğinin rengi değişmiyor ki bu sözlerle.

Bu kadar bağımlı oldukça; her borç isterken ‘elini kiri değil mi?’ dediğimiz kağıt parçasına herşey mübahtır bizim gibilere…

Leave a Comment