Başbakan’ın torbacı yeğeni

Başbakan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan 50 kilo esrarla yakalanmış. 10-11 kişilik çeteymiş bunlar. Torbacılara dağıtıyorlarmış esrarı. Adli bir vaka neticede. Lakin kafama takılan birkaç detay var, onları deşelemeden içim rahata ermeyecek.

Birincisi olay medyaya başbakanın “Gereğini yapın” talimatı vermesi yönünden yansıdı. Yani başbakan “örnek” bir tavır sergilemiş, ikinci derece akrabasını koruyup, kollamamış, onu adalete teslim etmiş. Benzeri durumlarda benzer makam sahiplerinin nasıl tavırlar aldıklarını az çok biliyoruz, tebrik edelim başbakanımızı…

Lakin işte, içimizde muhalif bir kurbağa besliyoruz, vıraklamadan duramayız. Aklıma şey takılıyor benim, kısmet olsa keşke bu haber sitelerinin okuyucu yorumlarındaki “helal olsun işte büyük başbakan” diyen kitleye bir sorabilsem; gereğinin yapılmaması gibi bir ihtimalin varlığını nasıl da kanıksayabildik böyle?

Yani, emniyet gidip başbakana “yeğeninizi aldık efendim, ne buyurursunuz?” diye mi soruyor? Yol verilmeden “gereğini” yapamıyor mu? Kanun, adalet gibi kavramlar başbakanın onayı olmadan işlemeyebiliyor mu? Başbakan “gereğini yapmayın oğlum, ne gereği var” dese misal, okuyabilecek miyiz bu haberleri?

Ya asıl mesele başbakan ve tavrı da değil aslında. Mesele yeğenin ta kendisi… Neymiş mesele, meseleee başbakan değilmiş mesele, meseleeee yeğenmiş meseleeeee… (Hahaha Ramiz Dayıma da bir gönderme yapalım.)

Yahu gemi al, gemi sat, git Deniz Feneri’nde kurye ol, ne bileyim, Amerika’ya yerleş bu Cihan Kamer filan 3,5 harçlık atsın önüne… Derdin ne ki esrarmış, bok, püsürmüş uğraşıyorsun lan?

Tarihin gördüğü en gerizekalı başbakan yeğeni budur heralde… Hiç mi Murat Demirel’i görmedin arkadaş televizyonlarda, gazetelerde… Az biraz ilham alsana?! Hala 3’ün, 5’ün, bokun, püsurun peşinde koşuyorsun?!

Haha esrar yahu… Dolapdere tayfasıyla aynı işi yapıyor koskoca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın yeğeni… Salak mıdır nedir…

dea tarafından yayınlandı

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

“Başbakan’ın torbacı yeğeni” için 8 yanıt

 1. 50 Kilo mu 30 Gram mı?
  Üstünde mi yakalanmış sürekli olarak uğradığı bir yerden 11 gram mı çıkmış?
  Telefon konuşmasına mı yakalanmış çete miymiş?
  – Milliyet, Hürriyet,Ntv mi referansların?
  http://www.siksiki.haber.cjb.com.tr.tc.bk mı?
  Ben şimdi bir site yapsam kolombiyanın sahibi metmet erdoğan desem ona da inanacak mısın?
  😀

 2. Yaş kuru bi şeyler diyordu zamanında. Ondanmış demek sıkıntısı.

 3. Bir onceki yorumumda Nuray Mert gectigi icin onaylamadi sistem. Sistem bile duzeni kurmus, Nuray Mertlik yapmayin lan ne sivil darbesi, bana bunlarla gelmeyin.

Yorumlar kapatıldı.