Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BÖ2009’da Oylama Sona Erdi

11 Nisan’da başlayan Blog Ödülleri oylama heyecanı dün gece, saat 00:00 itibariyle sona erdi. FasulyedenKom olarak Topluluk Kategorisinde son ana kadar kıran kırana bir mücadelenin tarafı olduk. Sonuçların açıklanmaya başladığı ilk andan, son ana kadar zirvedeki yerimizi koruduk. Zaman zaman özellikle bir rakibimizin ataklarına maruz kaldık, kısa sürelerle koltuğu rakibimize teslim ettik ancak, tüm çabaları sonuçsuz kılmayı; tüm atakları geri püskürtmeyi bildik 🙂 Son dakika itibariyle az bir farkla da olsa, ipi önde göğüsleyen biz olduk, şimdi ve çok daha önemlisi, 1 Mayıs Cuma’ya kadar sürecek olan oyların değerlendirilmesi bekliyoruz.

Sonuç ne olursa olsun, öncelikle 2009 Blog Ödülleri’ni düzenleyen ve sormuş olduğumuz tüm sorulara, yaşadığımız bazı sıkıntılara, kafamızdaki soru işaretlerine büyük bir hız, samimiyet ve yakınlıkla cevap veren organizasyon ekibine çok teşekkür ederiz. Henüz kaçıncı olduğumuzu bilmiyoruz ama, bu organizasyon sayesinde şimdiden birçok kazanım elde ettik. Bu kazanımların en önemsizi sitemizin ziyaret oranlarının artmış olması. Ama asıl önemli kazanım, FasulyedenKom okuyucusu, yazarı, yancısı birçok kişiyi aynı ortak heyecan ve arzuyla bir arada görmek oldu ki, açık konuşalım; herkesin ilgisinin birden bu kadar tavanda olduğu, %100 motivasyonla bezendiği bir dönemi pek sık yaşamıyoruz. (Herkes derken ATBS’yi saymıyorum tabii…)

Siteyle alakalı, alakasız; yıllardır tanıdığımız ya da hiç görmediğimiz birçok ismin, site üzerinde, msn’de, facebook’ta, kendi bloglarında, ekşi sözlük’te, friendfeed’de tavrını FasulyedenKom’dan yana koyduğunu belirten yazı ve yorumlarını büyük bir mutluluk ve gururla okuduk. Sanırım verilecek yegane anlamlı hediye de bu olacaktır. Herkese kocaman teşekürler.

Hiçbir zaman olmadığı gibi, Blog Ödülleri 2009 sürecinde de amacımız “reklam peşinde koşalım, hitlerimiz tavan yapsın, herkes bizi bilsin, herkes bizi tanısın” olmadı; yarışmaya katılım konusunda yegane ve çok anlamlı bir amacımız vardı, onu da elde etmeye çok yaklaştık. Şimdi büyük bir merakla Cuma gününü bekleşiyoruz. İnşallah alnımızın akıyla çıkarız bu süreçten de.

Velhasıl-ı kelam, yazan, çizen, yorum bırakan, tartışan, düşünen, siteye bir tanecik bile olsa tuğla koyan, yazmasa da, çizmese de, kendisini bu sitenin bir parçası olarak gören herkese, oy verenlere, vermeyenlere herkese can-ı gönülden teşekkürler.

Daha önce de söylediğimiz gibi;
FasulyedenKom
Yılın en iyi ya da en gergin topluluk blogu 🙂

10 Comments

 • supertivo
  Posted 27/04/2009 at 08:49

  Tekrar tebrik ederim. Hak edilmiş bir başarı, helal olsun. =)

 • altar
  Posted 27/04/2009 at 10:31

  Senin hakkındaki fikrim hala değişmedi Dea. Ama bi gerçek var papyonsuz spot ışığı olmaz ve o gıdıya papyon yakışır elbet.

  Tutkuyla sevdiğim diye başla konuşmaya.

 • canoglan
  Posted 27/04/2009 at 11:21

  Konferans salonu dar geliyor.
  Bekle GS Üni, Fener geliyor.

 • Post Author
  dea
  Posted 27/04/2009 at 13:02

  Cumartesi çalışıyorum lan ben?
  Akşam çıkışta gelicez en iyi ihtimalle 🙂

 • hatchipu
  Posted 27/04/2009 at 14:00

  oylarin degerlendirilmesi sonunda eger kazanan fasulyeden olursa harbiden ve cidden bir dahaki yurtdisindan yapilacak olan herhangi bir ihalenin bana devir edilmesini talep ediyorum, ayrica bir yat birde özel jet istiyorum, dea haberin ola 😛

 • http://soruyorum.tr.gg
  Posted 27/04/2009 at 14:05

  tebrikler

 • canoglan
  Posted 27/04/2009 at 14:07

  reşo yoksa, kürsü benim demek. allahım yıllardır aradığım fırsat : )

 • Post Author
  dea
  Posted 27/04/2009 at 14:17

  Hahaha, o kürsüye seni çıkaranın aklına…
  Ödül törenine yetişiyorum, boşa heveslenme 🙂

 • ozan
  Posted 27/04/2009 at 15:18

  Ulvi sahneye çıkıp konuşmaya başlayınca, hep beraber salonu terkedelim…

 • Canarino
  Posted 27/04/2009 at 16:01

  Ulvi mutlaka sahneye çıkmalı. “Bilenleriniz bir tane Ulvi biliyor, bilmeyen hiç bilmiyor. Ulvi tektir, o da bu Ulvi’dir” mesajı kitlelere verilmeli. Kitleler, kitle olduğuna pişman edilmeli.

Leave a Comment