2. Tur Tahminleri Buraya…

Grup maçlarının sona ermesinin ardından, zerre ara vermeden 2. tur maçlarına çıkıyoruz. Futbol çok enteresan bir oyun hakikaten… Lafı fazla uzatmadan hemen tahmin formunu koyuyorum. Ve tabii ki dikkatinizi çektiği üzere skorun yanı sıra penaltı atışları içinde bir tahmin kutusu var. Bu kısıma yazacağınız şey, olası penaltı atışlarının nasıl sonuçlanacağı. Tabii ki, aklı başında, bilimsel, mantık süzgecinden geçen bir değerlendirmeye tabii olmayacak kadar havada olan bir konu. Yani, oha pes a.k. penaltıları nerden bilelim dediğinizi duyar gibiyim. Ama sallayın abi işte, maksat bu değil mi zaten. Her şeyi olduğu gibi, bunu da sallayacağız.

Maç skoru olarak berabere dediğiniz durumlarda penaltı atışlarını tahmin etmeniz gerekiyor. Yoksa, tabii ki boş geçiyoruz.

Eşleşmelere de şu sayfadan bakabiliyorsunuz. Gözden kaçmasın.

İlk kutucuklarda tahmin etmeniz beklenen skor 90 dakika ya da varsa eğer uzatmaların sonucudur. Penaltı atışları için ise alttaki kutucukları kullanmanız gerekiyor. Yani 90 dakikası 2-1 biten maç için 2-1 girmeniz; normal süresi 1-1 biten ama uzatmaları 2-1 biten bir maç için 2-1 girmeniz gerekiyor.

Normal süresi ve uzatmaları 1-1 biten ve penaltı atışları 5-4 neticelenen bir maç için maç skoru 1-1 ve penaltı skoru 5-4 girmeniz; normal süresi 1-1, uzatmaları 2-2 ve penaltı atışları 6-5 biten bir maç için maç skoru 2-2, penaltılar 6-5 demeniz gerekiyor.

Hahaha çok karışık oldu lan bu! Ben de tam çözemedim sistemi henüz. Du bakalım, çözeriz bir kaç güne.

Tahminler için; buyrun:

[world-cup-predictor stage=9]

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

2. Tur Tahminleri Buraya…” üzerine 30 yorumlar

 1. Bi bok anlamadım açık ve net:)

  Burada bırakalım verin t-shirtümü kastırmayın 15 gün daha:)

 2. Ya ya bi takım ilk 3 penaltıyı atar digeri ilk 3ünü atamazsa nolacak penaltı skoru 3-0 olarak mı gececek yoksa 5-2 olarak mı gececek…..

  Dea sana sorarım son 2 penaltı nolacak, bunun acıklamasını tam yapamazsan yarışmadaki herkese dünya kupası tshirti mi vereceksin:))))

 3. penaltı atışları 3-0 biterse 3-0 yazıcaksın tabi olm. 5-2 neden yazasın 🙂

 4. 4-2 de bitebilir penaltı atışları. Olabilir yani. Çok saçma lan.

 5. olm işte nasıl daha önce tahmin ettiğiniz maçlar 3-0 da bitebilir, 4-1 de bitebilir; aynı hesap…

  nesini anlamadınız 🙂

 6. Diğerlerinin yaptığı tahinleri görmek istiyorum. Ona göre oynayacağım…,
  Deacım özellikle lentini tahminlerini iletirsen bana el altından sevinirim

 7. ben maçın 0-0 biteceğini uzatmalarda da 1-0 birinin galip geleceğini düşünerek 1-0 yazdım. Bir başkası da 90 dakikanın 1-0 biteceğini söyledi. Alacağımız puanlar aynı olacak yani.

 8. Evet abi, her iki durumda da maç 1-0 bitmiş oluyor çünkü.
  Mantıksız olduğunu biliyorum ama, yapan adam böyle yapmış sistemi 🙂

  Hatta maçın 0-0 biteceğini, penaltılarla birisinin 4-1 kazanacğaını tahmin ettin örneğin; 90 dakika 0-0 biter de, uzatmalarda 1-0 biterse skoru bilmiş sayılmıyorsun.

  O yüzden, uzayan ve hatta penaltılara giden maçlarda maç skoru dediğimiz şey 90 dakika + uzatma periyodunun skoru.

 9. tamam geç başlamamıza rağmen alttan alttan geliyoruz diye bir korku kaplamış bünyeleri ama, üzerine bu kadar oynanmaz bir insanın. tahminlerim kabul edilmemiş, gül gibi 2 maçım yenmiş resmen. yazıklar olsun. daha da fasulyeden’e gelmem

 10. @zaje: cidden mi?

  bazen server yoğunluğundan tahminler kaydedilmiyor sanırım. Formun yukarısında onay mesajını bekleyin. Eğer o mesajı almadıysanız sorun vardır.

 11. peki penaltılar olabildiğine uzarsa ve o kutucuğa sığmazsa ne olucak? en fazla skoru yazan mı kazanıcak. ben belki 452-450 biticek diye öngörüyorum ne var amına koyim çok mu garip. hem belki yazı tura belirleyecek finali. ona da bi kutucuk koy aşağıya. her alternatif göz önünde bulundurulmalı. bak wimbledona, olmaz olmaz deme vallahi her şey olur.

 12. Arjadantin maçını 10 kişi birden bilmişiz eyvallah. Ama önemli olan kimsenin bilemediği maçı bilmek. Bu mantıklan hareketle Meksika nın Arjantini penaltılarla geçeceğini düşünen celal arkadaşımızı tebrik ediyorum. Riski ve süprizi en seven user t-shirt i hediye edilmeli kendisine. dea uyuma.

 13. ne penaltisi, atti kendini yere. son saniyede penalti uyduruyorsunuz kardesim kicinizdan.. hollanda-slovakya macinda bir hakem faciasi daha! kimseye bi faydasi olmayan bir penalti ne gerek var.. (gitti 15 puan) 🙂

 14. Dea’nın feedback’leri sayesinde Hollanda maçında tek başıma yazmışım 1-0’ı…
  bi boka yaramamış olsa da olsun… maksat mor inek olabilmek değilmi şu zalim dünyada:)

 15. dea’nın yükselişi dikkat çekici ve bir o kadar düşündürücü. Acaba werdur’un dediğine mi geliyoruz?

 16. Nasıl herkes sıfır puan alır bir yanlışlık yok mu bu işte?

 17. Skoru girip, maç bitti diye işaretleyip, puanları hesapla dememişim. Düzelttim 🙂

 18. Maçın penaltılara gitmesi durumuyla daha önce karşılaşmadığımız için puanlama algoritmasının sıçacağını öngöremedik tabi.

  Yeni bir algoritma yazdık, son maçın puanları yeniden hesaplandı…

  Bilgiye…

 19. Ohoooo tuz koktu. Aga benim al aşağı edilişimden belliydi zaten.

 20. İspanya-Portekiz maçı 2-2 biter diye kaba etimden uydurmuşum üstüne, penaltılarla 4-3 İspanya alır demişim. 4 Puan almışım igor da aynı mantıkla 4 puan almış. Anlayan varsa beri gelsin. Demek ki bazı gerçekleri böyle sesli bir şekilde söyleyince sus payı dağıtılıyor. Hakkınızı isteyin arkadaşlar uyumayın.

 21. gruplardan sonra sıkıntı günler, penaltılar çipi yaktı.

 22. vaay be, vaaay bee! bunca gun sorunsuz calisan sistem icin bi tesekkuru cok gorenler, ilk sorunda kellemizi istiyorlar. turnusol kagidiymissin be penalti… dostu dusmani bildik sayende… isteyim su an, burda site yasakli, cepten yaziyorum. aksam evden gerekli cevaplari vercem…

 23. Akşam oldu cevaplar nerde?

  Hayır bi iddiam olduğundan değil de insanların hakkı yenmesin maksat =)

 24. ben tahmin yapamıyorum şu an, ama çok yapasım var.

  neden ola ki ?

 25. yarismayi sonlandirmak da dahil, birkac alternatif pesindeyiz. du bakalim

 26. yau ne sonlandırması arkadaş?
  tam da birinciliğe doru emin adımlarla ilerlerkene…
  oldu mu şimdi

Yorumlar Kapalıdır.