Son 16 şekillenirken…

Bilmiyorum aynı fikirde misiniz ama, bu tahmin yarışmasından ben çok keyif alıyorum. Umuyorum ki, herkes aynı kanaattedir. Grup maçları da büyük bir hızla devam ederken, grup sonrası eşleşmeleri yavaş yavaş tabloya yerleştirelim.

Aslanım kaplanım Uruguay gol yemeden grubu lider bitirdi ve B grubun ikincisi Güney Kore ile eşleşti. şahsi arzum B grubundan Nijerya’nın çıkması idi ama ne yazık ki, son maça çıkarken ele geçirdikleri şansı kullanamadılar ve twitterdan okuduğuma göre çok komik bir gol kaçırmışlar. Netice itibariyle yazık oldu. Uruguay’ın Kore’yi rahat geçeceğini ve çeyrek finale adını yazdıracağını düşünüyorum.

B grubunda da lider beklendiği gibi Arjantin oldu. Messi kendisinden beklenen “takır takır” golleri atamasa da forvet arkası olarak oynadığı 3 maçta ortalama üstü bir performans sergiledi. Gol atmasına direkler ve kaleciler engel olabildiler ama, eğer Arjantin yoluna devam edecekse, turnuvanın yıldızı yine Messi olacaktır. Meksika ile oynayacaklar ikinci turda. Sanıyorum ki, burda da bir sürpriz çıkmayacak ve çeyrek finale çıkan takım Arjantin olacaktır.

Devamını da yorumlarla getirelim. Bakalım eşleşmeler nasıl olacak.

[world-cup-predictor knockout=1]

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

Son 16 şekillenirken…” üzerine 16 yorumlar

 1. niye la? italya yüzünden mi? bu turnuvada arjantinli’yim ben

 2. Sahada Maradona varken başka takım tutulmaz zaten. Maradonaya şirk koşulmaz, günah…

 3. Eşleşmeler tamam, hey maşallah diyelim hepsine…
  Vurduğunuz gol olsun, alt biten maç olmasın…

 4. Hollanda sırasıyla Berezilya ve Uruguay’ı eler. Karşıdan da Japonya’yı eleyen İspanya yarı finalde zorlasa da Almanya’a elenir. Nefis bir Almanya Hollanda finali olur. Finale kadar gelen Almanya finali bırakmaz gibime geliyor. Ama göynümüz “G”ollanda’yla sonuna kadar…

 5. Brezilya’nın Hollandayı tahmin edilenin aksine rahat geçeceğini düşünüyorum. Ama Uruguay-Gana maçını Uruguay kazanırsa Brezilyaya ters gelen bir futbol oynadığından o maç baya sıkı bir mücadeleye sahne olur. Sürpriz de olur,şaşırmam. Eğer Gana çıkarsa yarı finale sürpriz olacağını zannetmem.Brezilya zorlansa bile finale adını yazdırır.
  Diğer taraf için bir şey söylemek çok zor. Almanya-Arjantin maçını hakem belirler. İspanya-Portekiz galibi yarı final oynar. Ama finale kimin kalacağı tam bir muamma.
  Brezilya-Arjantin finali bizler için kaymaklı ekmek kadayıfı. Bu turnuvaya da o yakışır.

 6. Çeyrek finalistler İspanya-Portekiz maçından gelecek dışında belli oldu.
  Akşamki maçtan sonra 2 Temmuz’a kadar küçük bir ara var.

Yorumlar Kapalıdır.