2014 Dünya Kupası Tahmin Yarışması Başlıyor

Uzun uzun anlatmaya mecalim yok (17 saatlik bir mesaiden kendimi eve zor attım), Dünya Kupası Tahmin olayını zaten üç aşağı biliyorsunuz. Bir Fasulyeden klasiği. Detayları daha sonra iletirim. Şeytanınız bol olsun. Bol katılımcılı, bol goygoylu bir yarışma olsun. Kazanananı da bu vatanın bir evladı, kaybedeni de. İkilik olmasın yeter.

Kurallar / Puan Mantığı:

 • Tahmin yapabilmek için siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için buraya; “üyeydim ama nerden hatırlıycam, 1 sene oldu girmeyeli” diyorsanız, hatırlatma için şuraya tıklıyorsunuz.
 • Maç başlama saatine kadar tahminlerinizi kaydetmeniz gerekiyor. Daha önce kaydettiğiniz tahminleri (yine maç başlamadan) değiştirebilirsiniz. Tüm tahminleri tek seferde girmek zorunda değilsiniz. Parça parça da kaydedilebilir.
 • Maçın skorunu doğru bilen (Skoru doğru bilmek demek = kim kazanıyor, kaç kaç kazanıyor doğru bilmek demektir) 10 puan; skoru değil ama kimin kazanacağını veya skoru değil ama berabere biteceğini bilen 5 puan alır. (Örnek verip sizi salak yerine koyasım geldi: A takımının 3-1 kazandığı bir maç için A:3 – B:1 yazan 10 puan, 1-0 yazan 5 puan alır. 2-2 biten maç için 2-2 yazan 10 puan, 1-1 yazan 5 puan alır.)
 • Bonus puan olarak; bir takımın attığı (ya da atmadığı) gol sayısını doğru bilen ekstra 1 puan; aradaki farkı doğru bilen ekstra 1 puan alır. (Örnek vereyim: 3-0 biten maça 3-1 tahmini yapan 1 puan; 4-1 tahmini yapan 1 puan alıyor.)
 • Skor puanları değil ama bonus puanlar kümülatif. Ne demek bu? 2-1 biten bir maça 2-1 tahmini yapan kişi skoru doğru bildiği için 10 puan; her iki takımın attığı golü doğru bildiği için 1+1=2 bonus puan; aradaki farkı doğru bildiği için 1 puan; toplamda 13 puan alıyor. Ya da 2-1 biten maça 1-0 bitecek diyen kişi de, skoru değil ama kimin kazanacağını bildiği için 5 puan; aradaki farkı bildiği için 1 puan; toplamda 6 puan alıyor.)
 • Hesap kitap karışık biraz. Takılmayın oralara, tahminlerinizi erkenden girin yeter. Ben hesaplıyorum zaten, neticede camiada el-emin olarak tanınırım 🙂

[world-cup-predictor group=true]

dea tarafından yayınlandı

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

“2014 Dünya Kupası Tahmin Yarışması Başlıyor” için 24 yanıt

 1. Tahmin girmek için son gün bütün grup maçları için yarın mı? Yani misal 15 Haziran’da oynanacak maç için 14’ünde tahmin girebilecek miyiz?

 2. Maç başlama saati sadecd o maç için sınır. Dolayısıyla her gün sabah gazeteni kahveni alıp o günün maçlarına tahmin girebilirsin. Yaya yaya..

 3. Yalnız gördüğüm kadarıyla yukarda bulunan maç saatleri havasına suyuna taşına toprağına kurban olduğum memleketimin saatleriyle değil. Yamuluyor muyum?

 4. Hee bunlar doğruymuş, benim daha önceden gördüğüm maç saatleri yerel saatteymiş. Ben de gerildiydim maçların çoğu ben servisteyken kaçacak diye…

 5. dea, kusma aparatı diye bi yazı yazsana. yani yazı yazma da kusma aparatı başlığıyla bi yazı gir, altındaki yorum kısmını aparat olarak kullanalım. olma mı?

 6. @dea bir de havalar bu ara çok sıcak azıcık klima açsan?

 7. Sadece bu yazı için yaparsan olabilir aslında. Diğer yazılar için en yeni en altta daha mantıklı bence.

  Bu arada ben bu Hırvatska Berezilya’ya gol atamaz diye 3-0 girdiydim tahmini, aslında bilmiş de sayılırım ya, di mi la Benjamin?

 8. puan heaplamada sikinti var. cozcez bakalim. haftasonu da yapilan bahisleri izleme kim kac puan aldi falan filan. seffaflik dusturu noktasinda… kimse gucumuzu test etmeye kalkmasin…

 9. 2-0 brezilya demişsin Levo. iki biraya 3-1 şekline getirilebilir. sıkıntı yok.

 10. bu arada, birkaç sayfa hazırlıyorum, sanırım yarın tamamlamış olurum.

  – maç başlar başlamaz o maça yapılan tüm tahminleri görüntüleyebileceksiniz.
  – kendi yaptığınız tahminlerinizi, hangi maçtan kaç puan aldığınızı vs. görebiliyor olacaksınız.
  – genel sıralamayı da elbette. onu söylemeye gerek yok.

 11. “maç başlar başlamaz o maça yapılan tüm tahminleri görüntüleyebileceksiniz”

  hani nerde dea?

 12. Öğlen saatlerinden Maslak’ta dev plazalarda kim kimle yemekler yiyor? Çok yakında açıklayacağım hepsini. Kimse Türk Milletini kandıramaz.

 13. FENERBAHÇEYE SALDIRI

  Akıllar durduracak büyüklükte.
  Sanırım oluşu ilktir tarihte.
  Gözleri hedefte,eli tetikte
  Kör olasıca Terör Viyadükte.

  Saldırı,nişancı çok profesyonel.
  Hesaplı hız,açı,ışık,esen yel.
  Hesapta olmayan koruyucu el.
  Vurdu kendini Terör Viyadükte.

  Ne siyasidir,ne etnik,ne dini.
  Toplumun tümüne terörün kini.
  Birlikle yıkılır,yok olur ini
  Keselim yolunu Terör Viyadükte.

  Terörist kaosla,kanla beslenir.
  “Boş ver’le” güçlenir,sus’la gizlenir.
  Son olay yerinde rahat izlenir.
  Keselim yolunu Terör Viyadükte.

  ORHAN AFACAN
  İZMİR-08.04.2015

Yorumlar kapatıldı.