Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

En uzun gece…

21 Aralık en uzun geceydi… En huzurlu değil ama… Günlerdir uyku problemi çekiyorum. Deliksiz, uzun uzadıya bir uyku için 21 aralık ayağıma kadar gelmişken faydalanamamak ne kadar üzücü. Şimdi geceler gitgide kısalacak, azalacak, kaybolacak, yol olacak… Hayat gitide daha mı çok acıtıyor, daha mı güçsüzüz günden güne? Daha mı çok uyumalıyız hissetmemek, acımamak, kanamamak için… Daha mı çok uzaklaşmalı insan olmaktan… Gitgide…

7 Comments

 • alfredo
  Posted 22/12/2008 at 10:49

  Dea olm sende bu uyku problemi seni tanıdığımdan beri var. Fayt kılabın edwart Nortonu gibisin. Anarşist bir ruhunda var zaten ben korkmaya başladım 🙂

 • dea
  Posted 22/12/2008 at 11:01

  Alfredo, ama eskiden sabahın 6’sında kalkmam gerekmiyordu. Ki genelde saat 6’da yatıyor, akşam 6’da kalkıyordum. 1 hafta güneş görmediğimi bilirim.

  Şimdi 2’de yatıyor, 6’da kalkıyor, akşam eve gidince hemen yatacağım diye kendi kendime söz veriyor, ama yine 2-3’te yatıyorum.

  Uyku hapı mı alsam?

 • immo guitti
  Posted 22/12/2008 at 15:49

  have an atarax

 • Canarino
  Posted 22/12/2008 at 16:51

  Mood duzenleyici mi diyolar, nedir, onlardan aldim bir donem. Iki uc de ekstra ilac vardi, hatirlamiyorum ne ise yaradiklarini, antidepresan garnituru gibi bir seydi sanirim. Ogleden sonra 4’de nasil uykum geliyordu, izah edemem. Yalniz rahat uyku uyudugumu da hatirlamiyorum. Hep yorgun kalktim. Simdi de perdeleri siki siki kapatip, sabah 8’de gunese kalktigimda hem iyi uyumamaktan hem gunesten hem de kar beyazindan gozlerimi acamiyorum ama ilaca doner miyim? Olsa donerim valla.

 • aga
  Posted 22/12/2008 at 20:44

  ilaci bosver dea. bende de uyku problemi var diyip duruyordum, yaz boyu 2-3’ten erken uyumadim, yattigimda da uyuyamiyordum lakin olayi bir gun cozdum. 3’ten erken yatmadigim vakitlerde yaptigim sey bilgisayar ya da tv basinda bos bos vakit gecirmek. faydali bir is yapsam gam yemem ama o saatte ne faydali is yapabilirsin zaten? tek cozum 2 hafta kendini zorlamak. saat 12 olunca bilgisayari ve tv’yi kapatacaksin, gidip yatacaksin. ilk gunler uykun gelmeyecek oyle hemen, bunye alisik degil tabii. fakat pes etmek yok, 2 saat yatakta don ama cikma o yataktan, hele cikip bilgisayar acip basina oturma. ben 2 haftada duzeldim, simdi saat 12, 1 gibi yatiyorum yarim saat olmadan uyuyorum. tabii erken uyumak icin erken yatmak lazim, cozum bu kadar basit yani, ilacla kendini bayiltmana gerek yok.

 • sechoe
  Posted 23/12/2008 at 02:50

  günün her saati kafayı koydumu dalabilen bi insan olarak hiç anlamadım bu uyuyamamayı, uyumak için sıkıcı bi kitap okumayı dene diyim ben de 🙂

 • depp
  Posted 25/12/2008 at 23:42

  dea olm sende uyku problemi mi var bilmiyorsun heralde ama medikal veya cerrahi yöntemlerle bir şekilde halledebiliriz sıkıntılarını.Çözüm için yanıbaşına başvursan yeter biliyorsun:)

Leave a Comment