Etek altı fotoğrafçılığı ile savaş

Japon milleti nefes alan en sapık milletler kategorisinde lider, ne lideri; şampiyon, adeta bir rekortmen ve hatta sektör devi sayılabilir. Türlü türlü filmleri, seks oyuncakları, liseli kızların kullanılmış iç çamaşırlarını satması, böyle saçma bir pazarın oluşması vs. Bu çekik gözlü, “Çok çalışkanlar abi” yaftasını çekinmeden yapıştırdığımız millet, özellikle kültürel bir arada kalmışlık hissiyatı içinde olan yeni nesiliyle, detaylarına girmeye gerek olmayan bin türlü rezilliğin mimarıdırlar. Anlaşılan bunlardan birisi de sokakta, okulda, barda, kafede kadınların etek altı görüntülerini gizli gizli çekmekmiş ki, iPhone fenomeninin mucidi Apple firması, Japonya için ürettiği modellere, telefon sessiz moda alınsa bile car car öten bir deklanşör sesi eklemiş. Amaç gizli görüntüler alınmasının önüne geçmek. Apple 1, sapıklar 0.

Sapık Japon erkeği için can sıkıcı, saf Japon kadını için zafer sayılabilecek bu olaydan haberdar olan bir ABD senatörü de, artık karısını, bacısını, kızını mı çektiler naptılar bilinmez, bir yasa teklifi ile ABD’de satılan telefonlarda deklanşör sesinin kısılmasını engelleyecek bir teknik düzenleme yapılmasını istemiş.

Herşeyden arındırılmış, yalıtılmış, sofistike bir ortamda yaşamıyorsan Türkiye’de de etek altı görüntü çılgınlığı yaşandığının farkındasınızdır. Ya da farkında değilseniz, bizim sitenin Google Analytics raporlarına bir göz atmanız, google ya da benzeri arama motorları aracılığıyla siteye gelen yüzlerce etek altı manyağı olduğunu anlamanız için yeterli olacaktır. Nasıl göz atacağım peki o raporlara derseniz, hımm, atamazsınız.

Başarısız bir etek altı fotoğraf denemesi
Başarısız bir etek altı fotoğraf denemesi

Bu tip bir haber Hürriyet’te “Çorum’da telefonla etek altı görüntüleri çekilen kızın babası, çarşıyı karıştırdı: 2 ölü, 9 yaralı. Hadise’nin etek altı görüntüleri için tıklayın.” tandansında çıktığında, sanki bu haberde suçlu o sapık değil, gariban 2 megapiksel kameralı telefonmuş gibi, klişe bir okur yorumu vardır: “Teknoloji kültürümüzü, ahlakımızı yerle bir etti” Lakin kazın ayağı öyle değil işte. Ahlaksızlık bu toprakların en eski dürtülerinden birisi. Telefon olmasa, röntgen var, röntgen olmasa taciz var, o olmazsa tecavüzün allahı var. Ama severiz suçu başkasına atmayı. Biz sapık değiliz, telefon sapık. Bu arada Hadise demişsin ama bu kız Japon arkadaşım. Yine de bastım teraziye, emeğine sağlık.

Site verilerini incelerken farkettiğim bir diğer husus ise sanal alemde erotik, pornografik, pedofilik misyonu bulunan ama yol, yordam bilmeyen insanların amentülerinin “genç kızların …….” şeklinde olması. Yol, yordam bilmemelerinden kastım, aradıkları şeyleri bulma ümidiyle gele gele bizim siteye gelmeleri. İşin ustalarını ayrı tutuyorum tabi. Neyse, adeta tarikat gibi bu abiler, “genç kızların msn adresleri” gibi masum isteklerle giriş yapılan tarikatta, “genç kızların etek altı görüntüleri” ile yol alıp, “genç kızların biiiip resimleri” ile nirvanaya ulaşıyorlar. Çok daha ileri ve akıl almaz biçimlere giren bu kalıp ile her aramada, her aşamada uzay-zamanda bir kırılma yaşanıyor ve klasik fiziğin açıklayamadığı bir forma bürünüyorsunuz. Jacob filan oluyorsunuz en nihayetinde.

Nedir yazının kıssadan hissesi? Japonlar pistir, Apple güzeldir. Cep telefonu masumdur, içinizdeki göt-meme-göt-göt-meme-meme-meme dürtüsü şeytandır.

Etek altı fotoğrafçılığı ile savaş” üzerine 7 düşünce

 • 04/02/2009 tarihinde, saat 13:57
  Kalıcı bağlantı

  deklanşör sesi: apple 1-0 sapıklar
  senatör teklifi: apple 1-1 sapıklar

  maç uzar, penaltılara gider, canoğlan kullanır.

  deklanşör sesini hapşurukla bastırmak: penaltı kaçar
  telefonu video pozisyonunda bırakmak: gol olur.

  tur sapıkların. bu sene de olmadı belki olur seneye apple.

 • 04/02/2009 tarihinde, saat 14:04
  Kalıcı bağlantı

  senatör teklifi neden 2-0 yapmıyor skoru?
  neye dayanarak 1-1? ben anlamadı?

 • 04/02/2009 tarihinde, saat 14:16
  Kalıcı bağlantı

  haaa ulan ben senatör, deklanşör sesinin kısılmasını engelleyici yasa teklifi sundu sandım mhuahuahuhuahuahuahuahuahu. böyle teklif verse ya, senatör mhuauuah.

 • 04/02/2009 tarihinde, saat 14:26
  Kalıcı bağlantı

  senatör fortçunun allahıymış meğer…

  “oyların hakkını vericem, tüm otobüsler tıklım tıklım olacak, kameraların megapikselleri milyonlara varacak!”

 • 06/02/2009 tarihinde, saat 22:27
  Kalıcı bağlantı

  yakında telefon borsaları dükanlarının camlarında “deklanşör sesi kısılır” ilanları göreceğimizin habercisidir.

 • 16/03/2010 tarihinde, saat 23:41
  Kalıcı bağlantı

  Irkçı – ABD sempatizzanı arkadaş iyi yazmış.

 • 17/03/2010 tarihinde, saat 00:30
  Kalıcı bağlantı

  Irkçı da laf mı bildiğin ABD milliyetçisi, içimizdeki ohaaayolu. Bi dövmesi var sol lop yıldızlar, sağ lop enine çizgiler. Şinto afettesin ne günlere kaldık.

Yorumlar kapatıldı.