Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hakkımızda Hayırlısı…

Dün akşam birkaç saat kapalı kaldı Fasulyeden ve bağlı bulunduğu ortaklıkları. Zaten son birkaç haftadır malumunuzdur, bir sıkıntı var. Sunucu hizmetini aldığımız yer, sunucuda oluşan aşırı yüklenmeden dolayı sitelere erişimi engelledi. Ve epostayla bu durumu bildirdi. Gayet sevimli, sempatik bir şirket olmalarından dolayı sanırım, “Biz kapadık siteleri, siz bu aşırı yoğunluğa ne sebep oluyor bir kontrol edin, sorunu çözdüğünüzü düşünürseniz kendiniz açabilirsiniz” demişler. Ben de birisi fenerbasket, diğeri 55lira olan iki siteyi kullanıma açtım. FasulyedenKom hala kapalı. İki site çalışırken bir sorun çıkmayınca anladık ki FasulyedenKom bir garip. Götü ayrı, başı ayrı oynuyor ve bu durum sunucunun kafasını karıştırıp aşırı işlemci kullanımına sebep oluyor.

Neden anlatıyorum bunları? Şu yüzden, şimdi FasulyedenKom üzerinde bazı sistemsel değişiklikler yaptık, bazı önlemler aldık. Siteyi kullanıma açtık. Şimdilik sorun düzelmiş görünüyor. Ancak olası bir kötü durumda site tekrar kapanabilir. Nasıl ki tribünde pankart namustur, web yayıncılığında da sunucu namus. Ve sunucu pırtlayınca, kendisini tribünden çeken gruplar gibi biz de bu işten çekileceğiz. Yani, FasulyedenKom yayın hayatına son verecek. Ayık olun!

Şaka lan şaka, istibdat rejimi bile engel olamamış yayınımıza, kıytırık iki sunucu mu engel olacak? Güldürmeyin beni. Ama birkaç gün ortalarda görünmezsek şaşırmayın.

Xoxox
Gossip girl, hahahaha

1 Comment

  • canoglan
    Posted 06/10/2009 at 16:10

    aydan burhan yüzünden hep böyle oldu, dedim ben sana ak

Leave a Comment