Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lüküs Hayat

Amacım ne tereciye tere satmak, ne de tiyatroya gidin lan ayılar demek. Sonuçta herkes kafasına göre takılsın, bana ne? Bu müzikal oyunun da herhangi bir yazıya, övgüye ihtiyacı yok. Viki yazmış yazacağını boru mu?

Ama dostlar o Zihni Göktay‘ı bir görün isterim. Adam şarap gibi yahu. Yaşlandıkça tatlanıyor. Açık söylemek gerekirse kendi başına alıp götürüyor oyunu. Allah gecinden versin, benzetmek gibi de olmasın Suna Pekuysal‘ı kaçırdık bir çok kez, bari Zihni Göktay’ı kaçırmayın derim.  (Bu benim şahsi gözlemimdir, ha hepiniz tiyatro hastasısınızdır benim haberim yoktur o ayrı) Müzikal ile söyleyebileceklerim ise esprileri güncel, ayrıca politik taşlamaları da burdaki birçok kişiyi mest edecek kadar bol.

Lüküs Hayat 2

Tek tavsiyem gitmeden önce ezberleyin şarkıyı. (Hepiniz sadece nakaratı biliyorsunuz yemeyin beni)

http://fizy.org/yRR4AxdgNgMd

7 Comments

 • Canarino
  Posted 11/03/2009 at 04:31

  Evirip, cevirmeyeyim. Kendi namima muthis utaniyorum. “Vay herif-i naserifler. AKM’yi yikacaklarmis. Allah Allah! deyip gecer Genc Baris” diye celalleniyorum ama yine de tiyatro denen seye yilda iki kezden fazla yol dusmuyor. Utaniyorum.

  O iki seferden her defasinda “Her hafta gelecegim lan bundan sonra” diyorum. Sonra gotum basim ayri oynuyor, gitmiyorum. Utaniyorum.

  Is guc daadasi falan hikaye. Oyle bir sehirde yasiyoruz ki (hos simdi yasamiyoruz ama) onca trafige, boka, pusure, Turk’un sinir kriziyle imtihanina (ve 15 dakikalik yola bir bucuk saat once cikmak gibi cilelere) ragmen, ulasmak istediginiz yere ulasmakta “netice olarak” buyuk bir zorluk cekmiyorsunuz. Buna ragmen tiyatroya gidemiyorum. Utaniyorum.

  Okuyacak seyler bittigi zaman Hilti katalogu okuyacak kadar gozu donen ve okumadan iki saatlik uykusunu uyuyamayan (yangin yaniyor gibi oldu) biri olarak ayni hassasiyeti tiyatro konusunda da bekliyorum kendimden. Insallah daha cok beklemem.

 • dea
  Posted 11/03/2009 at 07:56

  İslami elitin tiyatroyu keşfi :-p

  Şaka lan şaka..
  Bir kişi burada okuyup tiyatroya gitse, werdure sayesinde…
  Ne güzel, cennetliksin yeminlen…

 • canoğlan
  Posted 11/03/2009 at 08:08

  Barış abi, ben düzenli gidiyorum tiyatroya. Gelince sen ben Gürkut abi takılırız 🙂

 • Aga
  Posted 11/03/2009 at 08:28

  Seninle neden takilsin lan? Abi, boyle bir hamlenin buyuk bir hata olacagini anlamana daha onca yaptigin birkac gozlem bile yetmistir, yetmediyse ayrintili bilgi icin tosun’a ve bana danisabilirsin. Hatta diyelim tiyatroya gitmeye niyetlendin, baktin bilet kuyrugunda Ulvi var, gormeden kac, gorurse “ben bir arkadasa bakacaktim” de yine kac, ertesi gun gidersin.

 • Canarino
  Posted 11/03/2009 at 08:28

  Sen, ben ve Gurkut abi mi? O tayfanin devami gelir. Tiyatro tiyatroluktan cikar kanimca 🙂 Zaten bir tiyatroya gitmistik Sonsuza Kadar tayfasindan bir kisim olarak. Listede gozuken Ozgu Namal oynamiyor da yedegi sahne aliyor diye niza cikmisti. Valla ben cikarmamistim lan :))

 • Canarino
  Posted 11/03/2009 at 08:34

  Zaten tiyatro kuyrugunda Can’i (Ulvi’ye ust kuruldan sansur geldi) dusunemiyorum . Ha kendimi dusunuyor muyum? Yok… Ama “duzenli” lafindan da killanmadim degil. Nasil duzenli yani? 🙂

 • canoğlan
  Posted 11/03/2009 at 11:49

  mhuahua madalyonun öteki yüzünde değişik bi motif var abi, gizemli ve keşfedilmesi gereken 🙂 gel göstereyim hueueuhu.

Leave a Comment