Moleskine Detour İstanbul Sergisi

İçimdeki Moleskine aşkı bambaşka. Daha önce şurada bu defteri görüp, anında tutulmama, fiyatından ötürü alamayacağımı düşünüp hüzne boğulmama ve son olarak sevdiceğimin bana bu defterden hediye etmesiyle, ona kavuşmama yer vermiş, sizi de bu heyecanıma ortak etmiştim. Moleskine fetişizminin dünyayı kasıp kavurduğundan, bu küçük, sade ama alabildiğine işlevsel not defterinin kendi kültürünü yarattığından bahsetmiştik. Şimdi öğrendim ki,  Moleskine Detour adıyla bir sergi Londra, New York, Paris ve Berlin’i gezdikten sonra 2009 yılı takviminde İstanbul’a yer vermiş.

Sitesinden inceleyebileceğiniz gibi dünyanın her yerinden ünlü tasarımcı ve sanatçılar; kendi Moleskine defterlerine yansıyan yaratım süreçlerini ve tasarımlarını bu sergide paylaşıyor. Detour sergisi, 30’u aşkın sanatçının Moleskine yaprakları üzerindeki eskiz, çizim, yazı, not, nota, fotoğraf ya da tasarımlarını inceleyip, yakından görebileceğiniz bir sergi.

22 Mayıs’ta başlayacak ve 21 Haziran’a kadar sürecek olan bu sergi Silahtarağa’da, Santralİstanbul‘da yapılacak. Eğer yolunuz düşerse, ilginizi çekerse Pazartesi hariç her gün, saat 10:00-20:00 saatleri arasında bu sergiyi ziyaret ederek, Moleskine dünyasına dahil olabilirsiniz. Ya da olmayabilirsiniz. Kim bilir?

dea tarafından yayınlandı

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

“Moleskine Detour İstanbul Sergisi” için 4 yanıt

  1. Sanıyorum sergilenecek yere göre sanatçılar degisiyor. Istanbul ayagında ahaa bir dakika…dea, senin Moleskine defterin de sergilenicek olmasın yoksa şaşırdım bir sergi duyurusu yapmana 🙂 Gerçi yok, öyle bir ihtimal olsa reklam on numara olurdu. Şaka bir yana, gidilmeye deger olacagını dusunuyorum. Steril eldivenleri takıp, imrene imrene bir sanatçının çiziktirdiği defteri kurcalamak keyifli olsa gerek.

Yorumlar kapatıldı.