Skip to main content

O div senin, bu class benim…

16 Eylül 2008’de değiştirmiştik tasarımı en son. Ufak, tefek, görsellerle oynama yazı tipini değiştirme filan gibi küçük sürprizler, belli belirsiz mutluluklar yaşasak da, 1 yılı aşkın süredir aynı tasarımla devam ediyoruz. Ve tabii çok normal olarak belli bir bıkkınlık, belli bir sıkıntı hali hasıl olmadı değil. En azından ayran gönüllü olan bendeniz de… O yüzden tasarım değiştirmeyi çok uzun zamandır düşünsem de, WordPress temalarında tam istediğimi bulamama ve css editleme konusunda kendime hiç güvenememe nedeniyle sürekli erteliyordum. Ama artık zamanı geldi… Yaktık gemileri, geliyoruz!

Yeni tasarım %95 oranında hazır. Küçük bazı düzeltmelerle sanırım 1-2 gün içerisinde yayına alacağız. Çok büyük beklentiler oluşturmak gibi olmasın da, çok içime sinen, on numara bir şey oldu. WordPress konusunda bilgisi olmayanlar için şöyle ifade edeyim, bu meretin kullanıma hazır, onbinlerce farklı teması var ve bu onbinlerce tema arasında elbet birisi size hitap ediyor. Lakin yine de, eğer mükemmeliyetçi ve kolay beğenmeyen bir yapınız varsa (benim babam mükemmeliyetçi), o size hitap eden temayı az biraz düzenlemeniz gerekiyor.

yeni-fasulyeden-kom

Tam da bu noktada, yani benim ilkokul seviyesindeki css kodlama yeteneğimin bittiği yerde, bu işin uzmanı olan birisinin yeteneklerinin başlaması gerekiyordu. Ve o yetenek, çok sağolsun ki hızır gibi yetişti.

Dediğim gibi, yeni tasarım benim gündemime ve yoğunluğuma bağlı olarak 1-2 gün içerisinde hazır hale gelecek. Peki madem hazır değil, neden yazıyorum bu yazıyı? Dün gece hızır gibi yetişen, benim muhtemelen yap-boz modeliyle 1-2 haftada, o da belki, halledebileceğim bir sorunu 2 saat gibi kısa bir sürede halleden venidro’ya kocaman, yürek dolusu, içli bir teşekkür için… (Haha Esra Ceyhan mode on)

Adam bu işin uzmanı. Hakkını teslim etmezsek o div’ler, o class’lar dereye kovalar adamı…

Yeni tasarımı yayına aldık. Eksiğiyle, gediğiyle yeni FasulyedenKom budur!

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

21 thoughts to “O div senin, bu class benim…”

 1. bilmiyorum her şey hazır mıydı ama yeni tasarıma geçtik an itibariyle. inşallah beğenirsiniz. eksik gedik ya da hata görürseniz lütfen bildiriniz.

  ayrıca eski yazılarda görsellerle ilgili sorunlar olabilir, görsel sistemini değiştirdim biraz, bir süre görmezden geliniz rica ederim.

 2. Bakarız Ağam, daha büyük font kullanmayı deneriz. Başka bir şey yok mu?

  Olm kimse beğenmedi mi lan? Bu ne ilgisizlik?

 3. ben begendim, papazdan esinlenmissin, neredeyse calmissin bile diyebilirim.

 4. hahahaha, hakket konu açılmışken, papazı profesyonel ellere teslim etme vakti gelmedi mi sahiden? o iğrenç tasarımla nereye kadar?

 5. seni aethewulf’a havale ettim, birazdan gelip agzinin payini verecek.

 6. Aeth başşşgaaannnn!
  Yok ben Ağa yaptıysa sevmiyorum o tasarımı, sen yaptıysan hastasıyım 🙂

 7. ahaha. hoca gerçekten önerin varsa dinlemeye hazırız, 1 senedir fazla oldu biz de huysuzlanmaya başladık.

 8. Yok cidden beğeniyorum ben tasarımınızı. Ama o huysuzlanma duygusunu çok iyi bilirim 🙂

  Şimdilik tek tavsiyem sakın, ama sakın wordpress’e geçmeyin demek olur heralde 🙂

 9. fareyi yazıların başlığının üstüne tıklayınca permalink to “yazının başlığı” tarzı bir şey oluyor sevmedim ben onu 🙂
  Ayrıca yorumlara gözüm alışmadı. Avatarın altında olsun o yorumlar olmaz mı öyle?

 10. illa her yazının yanında bir görsel mi olacak? görsel konulmayan yazılarda fasulyeden görseli mi çıkacak? eğer iki soruya da cevabınız evet ise (ki gözlemlediğim kadarıyla öyle), o zaman her kategori için ayrı bir görsel olsa fena mı olur?
  gerçi sanırım bu son versiyonumuzda kategoriler kalkmış, sadece etiketler kalmış gibi duruyor ama bilemedim ben onu…

 11. illa her yazının yanında bir görsel mi olacak? görsel konulmayan yazılarda fasulyeden görseli mi çıkacak? eğer iki soruya da cevabınız evet ise (ki gözlemlediğim kadarıyla öyle), o zaman her kategori için ayrı bir görsel olsa fena mı olur?

  Aynen öyle dellez, yeni sistem yazı içerisinde resim var mı diye tarıyor, varsa onu kesip biçiyor anasayfada yazının yanına koyuyor. Yoksa standart bir görsel koyuyor. Lakin her kategori için ayrı resim, o sistem nasıl yapılır, onu bilmiyorum. Araştıracağım.

  gerçi sanırım bu son versiyonumuzda kategoriler kalkmış, sadece etiketler kalmış gibi duruyor ama bilemedim ben onu…

  Yok anasayfada kategori koydum, ama yazının içinde etiket gösteriyoruz… Zaten kullandığımız etiketlerde kategoriye de yer veriyoruz. Yani politika kategorisindeki bir yazının etiketleri arasında politika zaten oluyor.

  fareyi yazıların başlığının üstüne tıklayınca permalink to “yazının başlığı” tarzı bir şey oluyor sevmedim ben onu 🙂

  Düzelttim, gözden kaçmış o, pardon.

  Ayrıca yorumlara gözüm alışmadı. Avatarın altında olsun o yorumlar olmaz mı öyle?

  Zaten avatarın altında değil mi abi? Anlamadım ben tam?

 12. İşyerindeki bilgisayarın bok yemesi galiba. Eve gelince gayet normal oldu.

 13. güsel olmuş ellerinize sağlık..

  papaz’a dokunanı allah çarpar. dokunmayın. okunması en kolay en rahat en güzel blog papazın çayırı.

 14. Hepimiz Papazız ulen, dokanmayın onlara 🙂
  Öte yandan Ayşe Arman misali kangurucıleyşıns diyorum.. Beğendim.

 15. dostum resim kurbağa olmuş… haha, iş yerinde yasaklı bu resim saklama servisleri, bakamadım o yüzden ama tahmin edebiliyorum ne gördüğünü, ben de iş yerinde benzer bir şey görüyorum… idare edicez artık, yapcak bişi yok 🙂

 16. Çok güzel olmuş. Gerçi böyle deyince, eskisi çok boktanmış gibi oldu ama değil. Ama bu daha güzel 🙂

  Not: Şimdi “Bu site wordpress üzerinden gittiğine ve ben de Kazakistan semalarından bu siteye erişebildiğime göre, bir diğer wordpress ürünü olan Pis Karga’ya neden erişemiyorum?” sorusu geliyor sürekli aklıma.

 17. Teşekkürler abi. Önceki de güzeldi elbette ama düsturumuz içeriği ön plana çıkarma olmalıydı, o konuda bazı zaaflar vardı. Çok dolu dolu bir anasayfadansa, bu şekilde, nispeten sade anasayfa daha güzel oldu bence…

  Piskarga wordpress değil ama, blogspot… 🙂
  Gerçi her blogspota ulaşırken, oraya neden ulaşamıyorsun, o konuda zerre fikrim yok. Onu Kazakistan Ulaştırma Bakanı ile görüşmek lazım (tabii orda da internetle, demiryoluna filan aynı kişi bakıyorsa)

 18. hayırlı, uğurlu olsun .)
  ben de güzel sözler için teşekkür ederim efendim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir