Skip to main content

Otomatik fiyatlandırma bozuldu

Malumunuz A.K.P. sayesinde ekonomisi çağ atlayan ülkemizde petrol fiyatları da otomasyon sistemiyle tanıştırılmış, bundan sonra petrol fiyatlarının dünya piyasası ile entegre halde olacağı ve fiyat ayarlamasının otomatik olarak yapılacağı duyrulmuştu. Ki takip edenler bilirler, yok İran-ABD gerginliğiymiş, yok ABD-Rusya gerginliğiymiş, aman efendim OPEC fiyat arttırmak için üretimi düşürmüş derken dünya piyasasında petrol fiyatları hergün yeni bir rekor kırarak 147 dolar ile tavan yapmıştı. Bizim kerameti kendinden menkul otomasyon sistemimiz sayesinde, Türkiye’de de her hafta bu artışa paralel petrol fiyatlarına zam yapılmıştı. Zaten, hali hazırda dünyanın en pahalı benzinini kullanmamız yetmiyormuş gibi, bu gelen zamlarla birlikte bırakın arabayı, mobilete binmek bile zülm haline gelmişti.

Ama çok şükür o kara günleri atlatıp, yepisyeni kara günlere doğru yelken açtık. 147 dolara kadar yükselen petrolün varil fiyatı şuan 75 dolara kadar düştü. Kur farkını hesaba katınca bile TL cinsinden ucuzladı petrol çok şükür. Sandık ki bizim otomasyon aleti çoşacak, bayırdan aşağıya yuvarlayacak şimdi fiyatları. Biraz daha az ödeyeceğiz bu lanet olasıca kara şeye… Ama olmadı dostlarım, olmadı gardaşlarım. Çünkü nasıl bir talihsizlik ise, petrol fiyatları tam da son yılların en düşük seviyesine gerilediğinde bizim otomatik fiyatlandırma aleti bozuldu.

Mali politikamızı yönetenler bu aleti kapatıp yeniden açtılar, şöyle iki tane okkalı yumrukla sarstılar, porno arşivi silip yeniden windows filan kurdular, yetmedi servise götürdüler, o da olmadı parça değişimi talep ettiler, olmadı…

Bozuldu, çalışmıyor alet…

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

3 thoughts to “Otomatik fiyatlandırma bozuldu”

  1. 3-5 kuruş azaldıydı yahu. Hemen bir hak yeme, hemen bir eleştirme hesabındasın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir