Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oyum Satılıktır

Geçtiğimiz gün, akşam işten çıkmış eve doğru yürüyorum. Önümde 35 yaşlarında bir adam, biraz yüksek sesle telefonla konuşuyor. Tabi ister istemez ben de muhabbeti duymak zorunda kalıyorum. Adam şunu diyor, “bizim parti oy başına 1 milyar veriyor. Sizinkiler ne veriyor?”. Bir an duraksadım. Abi yoluna düz devam ederken o sırada ben sokağıma geldiğim için sola dönüş yaptım. Ama düşünmedim değil, “adamı yakala Fatik, 1 milyar 1 milyardır. Allah bereket versin”…

Bugün eve geldim merdivenlerden çıkarken MHP Kağıthane Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Ceylan’ın broşürlerinin merdivenler üzerine atıldığını gördüm. Broşürün üzerinde “Oyum Sana Helal Olsun” yazıyor. Öyle bir seçim dönemi geçiriyoruz ki, artık herkes olayın farkında. Soygunun farkında insanımız. O nedenle çabalar “Helal oy alma” üzerinde veya adaylarda, biz yolsuzluklara karşı geleceğiz, Soyguncuları önleyeceğiz düşünceleri var. Ama bunlar herhangi birinin soyacağı gerçeğini bilmeyi engellemiyor, Özellikle büyük şehirlerde…

Bir de seçim boyası sorunsalı mevcut. Tam adını hatırlamayacağım, bir arkadaşım bir yazarın haftalardır 6 Milyon fazla seçmen olduğunu yazdığını, konuştuğunu söyledi. İş yerinde bir arkadaşıma iki adet seçmen kağıdı geldi. Biri Beşiktaş’ta oy kullanacak gösteriyor, diğeri ise Etiler’de. Seçim boyası olmadığına göre bu arkadaşım ikisinde de oy kullanmasını engelleyecek bir durum olmadığını düşünüyorum(eğer gözümden kaçan bir haber yoksa). Bir tanesi benim çevremde. Geriye kalan 5999999 kişi nerede acaba? Kimlere oy verecekler?

Neyse açılış konusuna dönecek olursam, adayları incelediğimde en azından oy kullanacağım Avcılar için oyum bellidir. İstanbul için bilemeyeceğim… Ama bir milyarcık niye fikrimi değiştirmesin ki?

7 Comments

 • dellez
  Posted 26/03/2009 at 08:32

  Fatik, kim oldugunu ogrenir ogrenmez beni ara. Hemen kutugu Avcilar’a aldiriyorum abi…

 • alfredo
  Posted 26/03/2009 at 09:57

  İl genel meclisi için bile oy atabilirim. Hepsi 1 milyarın içinde. Hatta Büyükşehiride dahil edeceğim bir paketim var 1500 TL’de anlaşalım.

 • dea
  Posted 26/03/2009 at 11:15

  Fiyat kırıyorum, 100 kağıda muhtar, ilçe meclis, il meclis, ilçe belediye, il belediye oylarım satılıktır.

  Ayrıca, bu paketi alana, bir sonraki genel seçimde %20 indirim uygulanacaktır.

 • dellez
  Posted 26/03/2009 at 11:48

  Piyasayi dusurme len vizyonsuz adam…

 • dea
  Posted 26/03/2009 at 12:10

  Size ne kardeşim? 100’e bırakıyorum, pazarlıksız…
  Neticede dellezin oyu da bir, benim de, aysun kayacının da…

 • Post Author
  neozepron
  Posted 26/03/2009 at 15:18

  @dea, ya ne kadar aç bir insansın. Fiyatı 100’e düşürüyorsun. Sonra da açım diyorsun. dersin tabi…

  @dellez, her gün aynı yolda yürümeme karşın kendisiyle karşılaşamıyoruz.

  @Tayfun Acarer, Bak “emeviler’de Liseli kızlar” diye arama yapıp buraya gireceksin. Bu yorumları oku. Neo, Dea, Dellez, Alfredo’nun oyu için toptan pazarlık yapalım sizinkilerle..

 • dea
  Posted 26/03/2009 at 15:54

  Hayda… Arkadaşım, dükkanın önünü kapatmayın, haydi bakayım, dağılınnn!

Leave a Comment