Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rehber

Neden Gerginiz?

27 Temmuz 2004‘te yola çıktığımızda, ilk cümlemiz FasulyedenKom’un Ateşle İmtihanı olmuştu. Daha sonra da, kendimizi tanıtmaya dair Neden Gerginiz? sorusunu sorduk, cevabını verdik. Çok uzunca bir süre, sitenin varoluş amacını bu satırlarla anlatmayı yeterli saydık. Lakin, günler, aylar, yıllar geçti üzerinden. Şimdi geri dönüp de, yola çıktığımız ilk günlere bakınca Türk filmi gibi, istemsizce birçok film karesi geçiyor gözlerimizin önünden. Şimdi çıkıp nasıl anlatmalı kendimizi? Neden Gerginiz? Verilecek hangi cevap, o film karelerinin hakkını verebilir bilinmez. Kısaca şöyle geçiştirmeli; Gerginiz, çünkü sürekli borç yazılsa da hanemize, aslında hayattan alacaklıyız. O hesabı kapatamadıkça, gergin olacağız!

Biz Kimiz?

Birlikte sevinen, birlikte üzülen, birlikte gülen, birlikte ağlayan, hayatlarının bir evresinde yolları kesiştiği için tanışan ama bu tanışıklığını hayatın evreler üstü şematiğine uyduran, yazmayı, okumayı, konuşmayı, tartışmayı seven, çokça asabi, iyi kötü esprili, genelde muhalif insanlarız. Kilo ortalamamız neredeyse 100’ün üzerinde, boylar, poslar da maşallah…

Muhteviyatı

Politika, dünya, türkiye, din, toplum, kültür, sanat, edebiyat, sinema, tiyatro, kitap, hayat, yaşam, ölüm, çocukluk, yalnızlık, aşk, seks, tarih, sosyoloji, nostalji, tribün, futbol, basketbol, fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, teknoloji, internet, medya, televizyon, gazete, dergi, mecmua, fanzin, webzin, alternatif medya, istanbul, ankara, antalya, video, mp3, müzik, fotoğraf, karikatür, oyun, iktidar, muhalefet, belediye, seçim… Kısacası aklınıza gelebilecek her konuda ahkam kesiyoruz.

Üyelik / Paylaşım

FasulyedenKom’a üye olmak için şöyle bir sayfamız var. Bunun için bir kullanıcı adı seçmek ve geçerli bir e-posta adresi bildirmek yeterli. Şifreniz mail adresinize gönderilecektir. Üyeliğinizin ardından, sağ menüde açılacak olan Kontrol Paneli aracılığıyla yazılarınızı gönderebilirsiniz. Yazılar için yayınlanma garantisi vermemekteyiz. Darılmaca, gücenmece olmasın.

İletişim

Sitede bulunan herhangi bir yazı, çizi, yorum hakkında eleştiriniz veya site hakkında öneriniz varsa “İletişim” sayfasını kullanın. Zira sizin için yaptık.

Telif Hakkı

Sitede bulunan yazıların hepsi yazarların kendisine aittir. Beğendiğiniz bir yazıyı sitenizde/blogunuzda yayınlamak amacıyla, yazarını ve bu sitedeki linkini eklemek koşuluyla yazara ve/veya FasulyedenKom’a sormadan alabilirsiniz. Bu koşula uymayan her türlü eylem, hırsızlıktır, çok büyük günahı vardır.

FasulyedenKom,
 • bağımsızdır,
 • tarafsızlık kaygısı gütmez,
 • reklam almaz, hit kovalamaz,
 • gergindir,
 • ağzı bozuktur,
 • sevimli olma derdi olmaz,
 • zatan çabalasa da, pek sevimli olamaz.

Banner

Sitelerinizde, bloglarınızda yayınlayabilmeniz için çeşitli boyutlarda bannerlarımız vardı, ama silindi hepsi. Yeniden yapacağız ancak üşeniyoruz. Ara ara kontrol edin buraları.

2 Comments

 • H. Onur Tıbıkoğlu
  Posted 19/04/2010 at 20:26

  Aranızdaki “Demyra” kim?

 • Post Author
  dea
  Posted 28/04/2010 at 19:59

  demyra benim onur ?
  hayrola?

Leave a Comment