Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Şişko Patates, Yarım Kilo Domates

Lise zamanlarımda kaburgalarımın tek tek sayıldığı bir fani iken, tartının üstüne çıktığımda 3 haneli rakamlara ramak kaldığını görünce kararımı verdim. Artık kilo vermenin zamanı geldi. Şişman ve kilolu esprilerine “kemiklerim iri oğlum” kontrası ile cevap vermekten sıkıldım. Zaten o espri de Tosun’dan çalıntı. İnsanın kendi ile barışık olması da bir yere kadar arkadaş. Hep bu Tosun’un yüzünden.

Böyle bir hevesle başlayıp sıkıldığım çok şey oldu. Dört defa İngilizce kursuna başlayıp –şu yazıyı yazarken 3 idi 4’e tamamladım-, dördünü de yarıda bırakıp, başlangıç seviyesini geçememiş biriyim. Aynı başarısızlığımı 2 kez fitness-body salonlarında, 1 kez de tekvando kursunda da tekrarladığımı söylemeliyim. Ama artık böyle olmayacak. Bu devran son bulacak, hedefim 10-15 kilo arası. Tabii gönül ister ki dilim dilim baklavaları dizelim ama onun için de ciddi bir mesai harcamak lazım. Şimdilik göbeğimizdeki baklava tepsisini kaldıralım kâfi. Bu baklava muhabbeti de Tosun’dan çalıntı. Özledim şişkoyu. Bak şimdi aklıma geldi başkalarına şişko demeyi de özlemişim.

Peki nasıl olacak kilo verme işi. L-Carnitine desteği ile beraber haftada en az 3-4 gün spora gideceğim. Kiloları vereceğim. Bu kadar basit. Peki bu yazıyı neden yazdım? Yarın öbür gün vazgeçecek olursam bana hırs vermesi için not düşüyorum. İşe yarayacak mı bilinmez. Bugünden itibaren başlıyorum. Haydi Bismillah.

0 Comments

 • dellez
  Posted 09/08/2010 at 23:11

  bence işin içine dea’yı da katmalısın. hatta dea demişken, ben beceremedim gene şu resim işini, onu da hallettir dea’ya…

 • Post Author
  werdure
  Posted 07/09/2010 at 23:56

  Karikatür süper olmuş. 🙂

  1 ayın bilançosu;

  3 kilo verildi, belde 5 cm incelme var. Durmak yok yola devam.

Leave a Comment