Skor Tahmin Yarışması Çeyrek Final Maçları

Tahmin yapmadan önce kuralları, özellikle son maddeyi dikkatlice okuduğunuzdan emin olun!

 • Tahmin yapabilmek için siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için buraya; “üyeydim ama nerden hatırlıycam, 1 sene oldu girmeyeli” diyorsanız, hatırlatma için şuraya tıklıyorsunuz.
 • Maç başlama saatine kadar tahminlerinizi kaydetmeniz gerekiyor. Daha önce kaydettiğiniz tahminleri (yine maç başlamadan) değiştirebilirsiniz. Tüm tahminleri tek seferde girmek zorunda değilsiniz. Parça parça da kaydedilebilir.
 • Maçın sonucunu bilen 10 puan; sonucu değil ama kimin kazanacağını veya sonucu değil ama berabere biteceğini bilen 5 puan alır.
 • Bonus puan olarak; bir takımın attığı gol sayısını doğru bilen 1 puan; aradaki farkı doğru bilen 1 puan alır.
 • Sonuç puanları değil ama bonus puanlar kümülatif.
 • En önemlisi; beklediğimiz maç sonucu tahmini 90 dakika, eğer maç uzarsa 120 dakika içindir. Penaltılar ve penaltı sonuçları skor tahmin yarışmasının konusu değildir!Yani, A takımı 2-1 yenecek diyen birisi; 90 dakika 2-1 biterse tam puan alır. 90 dakika 1-1 biter, maç uzatmalara gider ve uzatmalar sonucu maç A takımı lehine 2-1 biterse yine tam puan alır.Maç 0-0 bitecek diyen birisi, 120 dakika 0-0 biterse tam puan alır. Penaltılarla kimin kazanacağı konu dışıdır.Maç 0-0 bitecek diyen birisi, 90 dakika 0-0 biter, ancak uzatmalar sonucu maç 1-0 biterse sonucu doğru bilmiş sayılmaz!

Hey maşallah sayın okuyucu, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda tam 24 maçı geride bıraktık. Grup maçları sırasında futboldan, turnuvadan aldığınız keyfi bir nebze arttırabilmenin verdiği dayanılmaz hazzı yaşamamanın, dayanılmaz gururu ile dayanılmaz bir hal alıyoruz, Höff!

Uzun lafın kısası; Euro 2012 Fasulyeden Skor Tahmin Yarışması’nın ikinci etabı ile karşınızdayız. Grup maçlarının sona ermesinin ardından çeyrek final mücadelesi, yine FasulyedenKom semalarında keyfinize keyif katacak; maç izlerken içeceğiniz biranın (ya da rakının) en güzel mezesi olacak. (…diye saçmasapan bir hülyamız var.)

Tahmin formu malum üzere, yukarıda. Kurallar sekmesini (hele hele son maddesini) muhakkak okumanızı öneririm.

Kısaca burada özetlersek, zamansızlıktan ötürü penaltı atışları durumunda nasıl bir skorlama yapacağımızı oturtamadığım için penaltı atışlarını tahmin yarışmasının konusu dışında bırakmak zorunda kaldık. Yani, sizden girmenizi beklediğimiz skor 90 dakikanın, uzarsa da 120 dakikanın skoru olacak. Penaltılar ve penaltılar sonucu kimin elediği konumuzun dışında!

Bilgilerinize.

Skor Tahmin Yarışması Çeyrek Final Maçları” üzerine 4 düşünce

 • 21/06/2012 tarihinde, saat 14:17
  Kalıcı bağlantı

  penaltılar emek hırsızlığı zaten, pes’te bile kapatıyoruz.

 • 21/06/2012 tarihinde, saat 16:42
  Kalıcı bağlantı

  hay yasa… herkes cemkiriyordu anasini satiim; ilac gibi geldi, sifa oldu…

 • 21/06/2012 tarihinde, saat 23:57
  Kalıcı bağlantı

  Saat 23:57 hala puanım yüklenmemiş dea, ne iş? pirint sikrın aldım. 1-1 diye tahminde bulunmuşsun. Çakallık yapma benim puanımı ver.

 • 22/06/2012 tarihinde, saat 13:51
  Kalıcı bağlantı

  pardon ya, erken yattım da dün akşam.
  şimdi girdim puanları…

  almışın 13 puanı köftehor 🙂

Yorumlar kapatıldı.