Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SS Subayı Sosyal Demokrat

Bu ülkenin en büyük eksiği muhalefet. Akp nin bu kadar güçlü olmasının sebebi muhalefet eksikliğidir. Alın size sosyal demokrat muhalefetimiz. Bir insanı eleştirebilirsin, sevmeyebilirsin ama her işin bir ahlakı var arkadaş. Canan Arıtman’ın gündem yaratan (!) açıklamalarını okumuşsunuzdur. “Özür diliyorum” kampanayasını başlatanların bu cesareti Abdullah Gül’ün Ermenistan ziyaretinden aldığını söylüyor ve ekliyor:
“Cumhurbaşkanı’nın bu kampanyayı desteklediği görülüyor. Abdullah Gül, cumhurun, yani Türk milletinin cumhurbaşkanlığını yapsın, etnik kökeninin değil. Cumhurbaşkanı’nın anne tarafından etnik kökenini araştırın görürsünüz.”
Saçma sapan bir kampanyanın toplumu bu kadar gerdiği bir dönemde birine pislik atıp prim yapmaya çalışmasını bir yana bırakıyorum, bu milletvekilin Nazi Almanyası’nın ağzı ile konuşması ne kadar iğrenç yahu. Bu hanımefendiye bir torna tezgahı alacağım, herkese tek tek Türk kemiği çıkarsın. Gerçi genel başkanları Deniz Baykal’ın Abdullah Gül’ün Ermenistan ziyareti sırasında söylemiş olduğu “soykırım anıtını da ziyaret etsin” sözü hala kulaklarımızda iken akla herkesin bildiği bir atasözü geliyor.

Anahtar sözcükler; BALIK, BAŞ, KOKMAK.

26 Comments

 • dea
  Posted 19/12/2008 at 11:02

  Canan Arıtman’ın söylemini desteklediğimden değil ama Deniz Baykal’ın “soykırım anıtını da ziyaret etsin” söyleminde ne gibi bir sorun buldun ki balık baştan kokar göndermesi yapabiliyorsun?

  Ermenistan-Türkiye ilişkileri malumken, ortada hiçbir diplomatik görüşme, uluslararası mutabakat yokken yapılan diplomasi katliamına başka nasıl muhalefet etsin bir muhalefet lideri?

  Çok güzel söylemiş, 10 numara ayar vermiş, sonuna kadar arkasındayım şahsen. Genel itibariyle kendisini sevmiyor oluşum, her yaptığına tu kaka dememe sebep olamıyor, o kadar şirazem kayık değil çok şükür.

 • CeZZa
  Posted 19/12/2008 at 11:26

  Seçim dönemi yaklaştıkça siyaset dünyası komedi dünyasına dönmeye devam ediyor. Tam da ,Cumhurbaşkanı ve başbakan ”Özür dileme” olayını eleştirdiğini halde, olay nasıl bu adamlara patlıcak diye düşünürken ortaya birden Bu cumhuriyet kadınımız tüm çağdaşlığıyla çıkıverdi.

  Tarih 19 Ocak’ta, sırf fikirlerini, söylediklerini, duruşunu ya da milliyetini, kökenini sevmediğiniz için bir canın katledilmesine ses çıkartmazsanız eğer; yarın hantal vücudunuza, dalgın kafanıza doğrultulan bir silahtan daha güçsüz olursunuz. diyebilme başarısını gösterenler, bugünkü etnik saldırıyı kendi partisine mensup olduğu için savunabiliyorlar.

  Böyle bir terbiyesizlik için ne chp’yi ne de başkasını eleştirebilirim. Sadece Kişisel bir denyoluk. Umuyorum ki kısa zamanda parti çevresindende sağduyulu kişiler açıklamalar yapıp gereken ayarı vericeklerdir. Yoksa türban açılımından sonra birde faşizm açılımını kaldıramayabiliriz 🙂

 • dea
  Posted 19/12/2008 at 12:05

  Tarih 19 Ocak’ta, sırf fikirlerini, söylediklerini, duruşunu ya da milliyetini, kökenini sevmediğiniz için bir canın katledilmesine ses çıkartmazsanız eğer; yarın hantal vücudunuza, dalgın kafanıza doğrultulan bir silahtan daha güçsüz olursunuz. diyebilme başarısını gösterenler, bugünkü etnik saldırıyı kendi partisine mensup olduğu için savunabiliyorlar.

  * * * *

  Pardon? Cezza kafan mı güzel senin?

  Koyu yazdığın cümle bana ait olduğuna göre “bugünkü etnik saldırıyı kendi partisine mensup olduğu için savunabiliyorlar” dediğin de benim. Hangi etnik saldırıyı, nerde savunmuşum ben?

  Kişisel tavsiyem, okuduğunuzu anlayamıyorsanız bir kere daha okuyun, yine anlayamadıysanız bir kere daha, sonra bir kere daha… Baktınız yine anlayamamışsınız, o zaman susun. Çünkü cümle kurmak size göre değil…

 • werdure
  Posted 19/12/2008 at 12:07

  Ben de onu diyorum işte dea balık baştan kokar. 🙂
  Git gidişini eleştir. Zamanını eleştir. Giydiği elbiseyi eleştir. Saçlarını eleştir. Ama tutup “soykırım anıtını da ziyaret et” gibi basit ilkokul çocuklarının yaptığı gibi “sidiklii fatma sidikliii fatma” tarzı açıklama yapma daha doğrusu saldırı amaçlı slogan sözlükler kullanma.

  Deniz Baykal şu alanda bile başarılı olamaz ;

  -6 gol attık olm size
  -olm bizde zamanında 7 kişi 7 çekmişiz
  -sen gördün mü olm 7 golü ben gördüm ama 6 golü.
  -Uefa ve Süper kupamız var bizim
  -Kurtuluş savaşında silah taşımış bizimkiler vs vs vs.

 • dea
  Posted 19/12/2008 at 12:15

  Hayır anlamadığım, Canan Arıtman’ın söylemine karşın Deniz Baykal da böyle demişti, bak işte balık baştan kokuyor diyorsun. Ben de diyorum ki birisi bariz seviyesiz, mesnetsiz, ahlaksız hatta faşizan bir yorum, diğerinin bu yorumla ne alakası var? Sen de ilkokul çocuğu diyorsun…

  Neyin ilkokul çocuğu yorumu olup, neyin olmadığı konusunda nasıl bir kriterin var emin değilim, beni de ilgilendirmiyor ama birisi faşizan, birisi ilkokul çocuğu yorumu diye, aha bak işte balık baştan kokuyor demek, bana biraz alakasız geldi.

  Hani Canan sayesinde Baykal’a da iki laf giydireyim modu gibi…

 • ozan
  Posted 19/12/2008 at 12:33

  Bu zihniyetteki insanlar millete vekil oluyorlar yazık. Vecdi Gönül üde unutmamak lazım. Birazcık onuru olsa idi bu sözlerden dolayı istifa etmesi gerekirdi.

  Unutmadan Deniz Baykal gayet güzel demiş Canan Arıtman kişisi gibi mi dese imiş ? Biraz çelişki yok mu sayın werdure:)

 • CeZZa
  Posted 19/12/2008 at 12:36

  dea tamamen haklısın.Zıt görüşteki O kadar çok insan bu sözleri savunma gereksinimi duyduki ,bilinçaltı mı nedir, sözlerini yanlış anlamışım. Saat 12.30 kafa güzel olmazda uyku sersemliği diyelim biz buna. Zaten burada da Canan’a katılan kişiler çıkacağını sanmıyorum.

  dipnot: Baykal’a giydirmek için Canan hanımı kullanmaya gerek varmı ki. Adamın her yanı ofsayt..

 • werdure
  Posted 19/12/2008 at 12:46

  O zaman şöyle diyelim ben Baykal ın sözünü de doğru bulmuyorum. Aynı mantıkla Abd diplomatları ile görüşen insanlara kafana çuval tak öyle git diyebilir misin? Ya da Fransızlarla görüşen adama SOAD dinleyerek git diyebilir misin?

  Not: Hareketlendi burası iyi oldu. 🙂

 • dea
  Posted 19/12/2008 at 13:26

  Diplomasi ölçütleri bambaşka iki olayı kıyaslamak çok doğru değil. Çünkü ABD ilişkilerin ile Ermenistan ilişkilerin başmbaşka. Sırf Avrupa basınından övgü alıcam, zaten köşkte çok sıkılıyorum mantığı ile kendisine vazife edinmişti o zaman Gül. Katılırsın ya da katılmazsın ve hatta eleştirebilirsin de ancak bu konuda yapılan -sana göre- çocukca muhalefet ile, Canan Hanımefendinin muhalefeti kıyaslanamaz bile…

  Ben hala, ısrarla Deniz Baykal’ın söyleminin on numara olduğunu söylüyorum. Canan Arıtman’ın miyadı dolalı çok oldu, çaresizlikten ötürü, son popülist çıkış minvalinde iyice saçmalamış zaten.

 • werdure
  Posted 23/12/2008 at 10:07
 • dellez
  Posted 23/12/2008 at 10:39

  Iyice kendinden gecip DNA testi falan diye kusmus ortaya… Onu orada tutanlar utansin…

 • dea
  Posted 23/12/2008 at 12:13

  Werdure’nin linke tıklamadım ama büyük ihtimalle dün haberlerde izlediğim demeçle alakalıdır. Osmanlı’nın kimlik çıkartırken gayrimüslimlerin baba adı sahasına da müslüman ismi yazdığından, dolayısıyla soyağacı savının geçerli sayılamayacağından bahsediyor; olsa olsa dna testi ile olur diyordu.

  lan o zaman sen ne hakla ve ne halt yemeye adamın ermeni olduğunu öne sürebiliyorsun? dna testi raporu mu elinde? nedir?

  yahu gerçekten bazen deniz baykal ve partisinin en küçük kıpırtısında önünü kesmek için kurulmuş ajan provokatörler olduğu paranoyasına kapılacağım. kahvedeki insan kılıçdaroğlu nezdinde chpnin etkili muhalefetini konuşmaya başlamışken, mevzu döndü dolaştı artıtman nezdinde boka bulaştı. süper valla.

 • aga
  Posted 23/12/2008 at 20:44

  dna testine gerek yok. tarihi kendisine biraktigimiz harbici aydin, unlu tarihci yusuf halacoglu’nda “donme” listesi var, oradan kontrol edilebilir.

 • ozan
  Posted 23/12/2008 at 21:57

  Bu kadın için IQ testi istemek gerek. Hala çıkıp utanmadan konuşabilmekte. Ne diyelim konuşturanlara yazık.

  Bu arada Halaçoğlu’nun söyledikleri ile konunun ne alakası var anlayamadım? Adamın senelerdir anlattıklarının arasından 3 cümleyi cımbızlayıp adamı ırkçı yaptılar. Geçtğimiz pazar akşamı Teke Tek ‘ i umarım izleyen olmuştur. Özellikle bu “Dönme” olayında ne dediğini çok net şekilde ifade etti.

 • canoğlan
  Posted 23/12/2008 at 22:24

  İzledim Teke Tek’i Murat Bardakçı’yla beraberdi Halaçoğlu. “Dönme” olayında elinde belge vardı, hatta Bardakçı baya şaşırdı ve fotokopisini istedi. O tartışmada da tarafların uzlaştıkları tek konu, bu konuda kimsenin uzlaşamayacağıydı. İlginç bi’ not olarak aktarayım bunu da.

 • aga
  Posted 23/12/2008 at 23:18

  ne irkci dedim ne de kufur ettim. adam elimde liste var dedi, bunu da mi ben uydurdum? bunu cimbizla cekmeye de gerek yok adamin romanini buraya aktarmaya da, bunu dedi iste. listeden kontrol etsinler diyorum ben de iste, dna testi ucuz degil, listeyi bastan sona taramak 15 dakikalarini alir.

 • Aga
  Posted 25/12/2008 at 20:10

  CAnan aRiTMAN ismindeki sifreden de anlasilacagi gibi imaginationland’den bize gonderilmis sanal bir kahraman aslinda

  http://www.southparkstuff.com/images/stories/characters/cartman/hitler.jpg

 • werdure
  Posted 30/12/2008 at 23:37

  Leman kapak yapmış. (kelime oyunu yaptım, süper cümle kurdum)

  http://www.penguen.com/content/Kapak/kapak327.jpg

 • dea
  Posted 30/12/2008 at 23:57

  penguen olm o, leman değil 🙂
  ben de sana kelime oyunu mu yapayım şimdi?

 • canoğlan
  Posted 31/12/2008 at 09:15

  ulan kocaman penguen yazıyor :))

 • werdure
  Posted 31/12/2008 at 09:27

  İkide aynalı geldi süper oldu.

 • dea
  Posted 31/12/2008 at 09:36

  hahaha hasiktir, kimi yiyorsun sazan filan diye…

 • werdure
  Posted 31/12/2008 at 09:47

  Penguen diye eşek kadar yazsın, linkte penguen yazsın ama ben yazayım leman hey gidi aynalım hey. 🙂

 • Aga
  Posted 31/12/2008 at 09:53

  bu ne lan benim kelime oyunlu kotu esprim bile daha guzel. roman gibi olayi anlatmislar sonra altina odun koyup bir de parantez icinde odun yazmislar, nasil mizah dergisi bu? karikaturlerin altina da “evet simdi burada komik olan sey su; tas devri adami spam mail almis, 20 kopyasini yapmazsa olecegi soyleniyor ama mektuplar kafam kadar oldugu icin simdi sictik diyor ahaha haydi gulun lan” yaziyorlar heralde. yakinda (!) kullanmaya da baslarlar. bu (!) dizilerdeki kahkaha efektinin yaziya dusen izdusumu oldu son zamanlarda. coklu unlemden sonra buna da savas actim bundan boyle!!!!!

 • dea
  Posted 31/12/2008 at 11:57

  werdure, bilinçli yaptım diyorsan (ki külli yalan) o daha vahim olm, komik mi o? ince espri mi? ne? neyin peşindesin sen?

  çıkıp he lan leman yazmışım yanlışlıkla demiyor da, “hahaha sazanlar” nesi komik bunun?

  @Ağa: on numara insansın yemin ediyorum. Sen de olmasan verdura filan kalıcaz ki, kapatalım tükkanı gidelim, o derece 🙂

 • werdure
  Posted 15/01/2009 at 18:20

  werdure demiş ki:

  Tosun genelleme yapman hoş olmamış o bakımdan. Genellemeye gidecek olursak emin ol o kadar çok şey yazarım ki.
  Hatta beraber yaşadığımız ufak bir örnek ; Hatırlar mısın? Birgün 4. Levent de simit sarayındayız. Mitinglerin yapıldığı günler. Yan masa da mitinge gidecek olan bir bayan Abdullah Gül için nasıl bir müthiş eleştri getirmişti. Karısı arap! Kendisi ermeni! böyle Cumhurbaşkanı mı olur ayol? peh peh peh. Şimdi ben Abdullah Gül ü Cumhurbaşkanı olarak görmeyen herkesi aynı kefeye mi koyayım?

  11 Ağustos 2008 tarihinde 17:22 sularında…

  Hassiktir lan yoksa o kadın bu kadım mı? :S

  http://www.fasulyeden.com/mecmua/toplum/baska-bir-pencereden-turban-meselesi

Leave a Comment