Tedbil-i Mekan’da Ferahlık Vardır…

Sitenin eski yapılanmasını bilenler biliyordu, bilmeyenler için de kısa bir özet geçelim, operasyon merkezimiz Avcılar olmak üzere; dellez ve Altar ikilisi İstanbul’un serhad beyliği Başakşehir’de, igor ve lentini ikilisi ise organizasyonel takım olarak bol promilli gecelerin semti Kasımpaşa’da ikamet ediyorlardı. Diğer saha muhabirlerimizin bu konuyla çok fazla ilgisi olmadığından kelli onları tek tek saymıyorum.

Son alınan kararlar çerçevesinde, biraz hayat şartlarının zorlamasıyla ama daha çok sefa pezevengi tabiatımız sebebiyle, dellez ve igor ikilisi olarak eve çıktık. Ama baktık kira fazla geldi, hemen eve bir üçüncü olarak Altar kişisini de ortak edip, üç pay kiraya girdik. Bundan böyle Acıbadem merkez, kafasına göre herkes. Tebdil-i mekan’da ferahlık vardır. Başakşehir yapılanmamız bitmek üzere, artık muhafazakâr üst orta sınıf haberlerimizi, olayın kalbinden nakledemeyeceğiz. Ama lentini sağolsun, bir ayağımız daima Nevizade’de, Kasımpaşa’da, Dem Eşiyoklar Meyhanesi’nde olacak, o semtlerin nabzını tutmaya devam edeceğiz.

Hamiş: Ulvi, yazar burada Acıbadem demiş ama belki de seni kandırmak için yalan söylüyordur, belki de Kozyatağı’nda eve çıkmışlardır, belki de Dudullu’da… Hatta belki kıtayı bile yalan yazmıştır, Beşiktaş’ta ya da Levent’te bile eve çıkmış olabilirler. Kesin Acıbadem değildir ama, onu unutma…

“Tedbil-i Mekan’da Ferahlık Vardır…” için 8 yanıt

  1. kah tencere seti alırken kah kontrol kalemleri arasında tercih yaparken buluyorum bu aralar kendimi. Ya bulamıyorum hepten kaybettim kendimi. N’olyo layn ?

  2. Valla mı lan? Beni Absinthe in perisini mi cinini mi ne göstereceğiz diye kandırdılar. 7 milyonluk bulgar tekilasına talim ettirdiler. Sabah ki kahvaltı gerginliği de cabası.

Yorumlar kapatıldı.