Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yanıyoruz!

* Antalya’nın Manavgat ilçesi Karabük köyü’nde başlayan yangın Serik’e doğru ilerliyor. Serik’e bağlı 5 köy alevlerin arasında kaldı.

* Fethiye’nin Kemer köyünde başlayan yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.

* Antalya’nın Göynük Beldesi yakınlarında orman yangını başladığı bildirildi.

* Çanakkale’nin merkeze bağlı Çınarlı köyü yakınlarında çıkan yangın rüzgarın da etkisi ile büyüdü.

Her sene hektar hektar, dönüm dönüm yanıyor ormanlarımız… Her yaz bıkmadan, usanmadan yakıyoruz, yok ediyoruz bize hediye edileni… Her Allah’ın günü şuursuzca ve cahilce çalıyoruz çocuklarımızın geleceğini… Her sene, her yaz, her gün… Daha az insan oluyoruz…

10 Comments

 • absinthe
  Posted 15/09/2008 at 16:04

  Yanar, daha çok ormanımız kontak yüzünden, elektrik telleri yüzünden kül olur gider…TEDAŞ bi halta yaramayıp, kıçını devirip yatarsa, bunun bir çözümü olmalı demezse daha çok yanar o ciğerler, daha çok mahkemelik olur o lanet kurum, gerçi olsa nolur ya neyse…

 • dea
  Posted 15/09/2008 at 16:04

  Manavgat yangını halen daha sürüyor. Dün Bakan’ın “bakın taa nerelerden geldim, ilgileniyoruz meseleyle” açıklaması ile bu nasıl iş lan dedim durdum kendi kendime. Eyvallah atlamış uçağa gelmişsin ama, kime ne faydan var arkadaş? Topla tüm müdürleri etrafına, valinin orda bir kahve höpürdet, bir basın toplantısı çak, sonra da “bak taa nerelerden geldim” tavrı koy. Süper yere dükkan açtınız yemin ederim.

 • werdure
  Posted 15/09/2008 at 16:05

  Yangınıda fettocu akp çıkardı. Bazen nereye saracağını şaşırıyorsun yeminlen 🙂

 • dea
  Posted 15/09/2008 at 16:05

  Yangını Ergenekon çıkardı olm ne Fettosu, sevgi pıtırcığı adam yangın mı çıkarır?

  * * *

  Bürokrasiden dem vuruyordum yukarıdaki yazıda. AKP, MKP değil derdim. Bu bakanların, başbakanların olay yeri incelemesi, olay kontrolümüz altında tavrı ile ilgiliydi.

  Haa, eğer AKP’ye saracaksam “Yangın kontrolümüz altına alındı” açıklaması yapan Bakan’ın istifasını isterdim heralde. Zira nasıl bir kontrolse artık hala cayır cayır yanıyor.

 • werdure
  Posted 15/09/2008 at 16:05

  Olaylar, şahıslar hatta yediğin kokoreçin tuvalette oluşturduğu acı hepsi fettocu akp yüzünden anlıyorum. Hemen herşey eleştirmek için araç olarak kullanılabilir. 🙂

 • dea
  Posted 15/09/2008 at 16:06

  seçimlerde oy kullanmamış bir seçmen olarak bugün epey bir akp’li uyanmışsın sen 🙂

 • ozan
  Posted 15/09/2008 at 16:06

  Ne demiş AKP li bürokrat:
  “Rahat olun ormanlarda kene kalmadı.”

  Bi rahatladık bi rahatladık ki sormayın…

 • emre
  Posted 15/09/2008 at 16:06

  En azından kene kalmamış 🙂 Artık olayın boku çıktı onlarda laçkalaştı. Tek başına %47 oy almanın verdiği ne oldumluk bu işlere yarıyor. Daha neler diyebilecekler diye düşünüyorum da gülecek çok şey var düşünsenize denilebilecekleri.

  TREN KAZASI : olur böyle şeyler?
  ORMAN YANGINI: Kene kalmadı yahu.
  SUSURLUK KAZASI : Ya bu emniyet müdür ile bu mafya arkadaslarmış küçükken ne olmuş yani?

  DEPREM : bak o kadar işimin arasında kalktım geldim taaa buraya daha ne istiyorsunuz.

  SEL : eee Allahın takdiri olur öle hem evin eşyalarını değiştirirsin eskimiş zaten bunlar.

 • dea
  Posted 15/09/2008 at 16:07

  Valla kene açıklamasından sonra şükrettim halimize. 10000 hektar, 20000, 50000 hektar, başımızın gözümüzün sadakası olsun. Bu salak saçma zihniyetle ucuz atlatmışız valla. Bizim baba toğrağı tümden yanabilirmiş baksana.

 • rapper
  Posted 15/09/2008 at 16:11

  Geçen gün haberlerde ormanları denetleme adına kurulmuş bir merkezi gösterdiler. İçerdeki görevliler izleme cihazlarının gelişmişliklerinden, bilmemkaç boyutlu kameralardan, 24 saat ormanları canlı canlı takip edebildiklerinden falan bahsettiler. Yangınlar günlerce sürdü bildiğiniz üzere, peki bu adamlar bunca cihazı yangınları canlı canlı bilmemkaç boyutlu kameralarla izlemek için mi kurdu oraya?

Leave a Comment