Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zingarella

Öyle bir yemek düşünün ki sevgili okuyucu, buram buram ensest koksun. Şimdi açılış olarak çirkin bir cümle kabul ediyorum ama siz de kabul edin ki vurucu bir tınısı doyurucu bir gıdısı var. CMYLMZ’nin daha ilk yıllarında Hülya Avşar Şov’a Kenan Doğulu’yla beraber katıldığı ve tüp kullanarak sahanda yumurta yapıp yemeğe gıdık ismini verdiği bir program vardı, salyalar akarak gülmüşlerdi kendi esprilerine. Evet ne diyordum, tavuklu yumurta! İçinden çıkan şeyle beraber çırpılmak, yavrunla beraber aynı tavada pişirilirken göz göze gelmek bunlar çok ağır travmatik olaylar. Benim diyen aşçıyı şakayık gibi ağlatır şerefsizim. Gerçi etrafta benim lan o benim oğlum sikerim lan benim diye dolaşan bir aşçı ben epeydir görmedim, çok oldu yani biraz flu anılarım. Evet ne diyordum, analı kızlı! Vicdan dramı, ahlakdışı bir paradigma, kimsenin tatmak istemeyeceği bir hüzün yemeği. Ya piskopat mısın be sevgili atam, atabarım; patatesli havuç desen ölür müydün amına koyim. Hayır bu yemeği olduğu gibi kabul eden o topluma da laflarım var, terbiyesiz pis ataerkiller.

İnsanlık anıtının yıkım kararını Şaban stayla kovalarla su fırlatarak protesto edebilirmişiz aslında, hem esprili olurmuş hem de taşı gediğine koyarmış. Gerçi Kars’a Pegasus ucuz uçağı bulmak lazım oraya gitmek için, biraz viral reklam yaptım cümle içinde. Yeni moda bu artık, tatağını bile anlatsan araya 2 burun kılı titreticisi markası sıkıştır al sana viral. Hayır abi o değil de, ben omzumda çıkan kıllardan resmen tiksiniyorum. Anlaşma zemini olsa, dicem abi sen çıkma senin yerine atıyorum saç çıksın. Vücut kıl portföyümü kendimce düzenlemek istiyorum, çok şey mi istiyorum yani. Doğum koşulları bizim inisiyatifimize bırakılan bir şey değil, bunu bir yere kadar anlayabilirim ama şartların biraz hafifletilmesi gerekiyor artık yıl olmuş 2011 bırak oğlum omzumu hayretallahallahyeteryau!

Paragraflarası yolculukta yanıma ünlemli biten koyulaştırılmış bir kelime otursun istiyorum, onunla farklılığına dair bir söyleşi yapasım var. Kendini bir bok zannediyor mu acaba, sonuçta onun yaratıcısı benim. Bu arada benim diyen aşçıya selam olsun. Spontane gelişen şu anki olayda anladığımız üzere yolculukta yanıma aşçı oturdu. Kukuletanı bi tur versene panpa! Kelime patentleri alsak, onu her kullanan 100bin ve üstü dinleyici kitlesine hitap eden her hitapçıdan ufak sembolik ücret istesek. Sembolik ama böyle çok minimal, ortası delikli falan. Sallıyorum, 5 mecidiye. Parti mitinglerinin ekstrası olur, 8 mecidiye. 3’üyle de çorba içeriz roka yeriz. Şu sıralar rokayla aramda destansı bi ilişki var zaten. Mecnun, rokadan haberdar olsaydı zamanında Leyla’ya her gün salata yaptırırdı. Böylesi bir aşkı da alabildiğine geniş bir çiğlikte değerlendirdiysek biz bitmişiz demektir. Var böyle adamlar, her sikindirik gündelik olaydan arş-ü ala tespitler çıkarıp karamsar tablolar çizmek. Amcık, onu zaten bu senenin Spor Toto Süper Ligi puan tablosunda ezeli rakibimiz çizdi sana ne oluyor. Ohş!

Pazar sabahı uyandığımda beynimde yeller estiğini gördüm, büyük iç karartıcı bir ruh haliydi ve hemen bunu misafir evinde arsızca duş almanın hazzını yaşayarak dengelemek istedim, Emmanuel Hazzini. Lan girdim ama sıcak suyu kestiremiyorum tam, yok amk yok bi türlü bulamıyorum, zaten beynim yok bi de soğuk su vuruyor üstten tam bir insanlık dramı. Dön dolaş sik kadar evde kombi aradım, basılabilecek bütün tuşlara bastım en son aşağının kapısını falan açtım yok arkadaş, ı ıh. Ben de kaderime boyun eğerek az ızlanmış halimle salondaki krallığıma geri döndüm. Çok kumandalı dinleri sevmiyorum, abicim iki kanal açıcaz üç ses vericez diye elime tutuşturuyorlar 4 tanesini birden, hasta olup yatağa düşsen akşamına tuş sıçarsın yemin ediyorum bu kadar teknolojiye maruz kalmaktan. Burdan televizyon tanrılarına sesleniyorum, butik kumanda istiyorum. Hatta, ses diye bağırdığımda kendiliğinden sesi açıcak, renk ulan dediğimde kontrastı düzenlicek, yeri geldiğinde rakı içerken arkadaşım olucak dertleşicek benimle. Anasını siktim bu arada projenin, resmen ezik ve asosyal bir karakterin yalnız dünyasında arkadaşlığı aparatlarda bulmasını anlatan bir emrahsı hikayeye dönüştü, Emrah Butik!

1 Comment

  • dea
    Posted 03/05/2011 at 20:51

    Doğa’nın yazı uçtu 🙁
    Ulvi siteye kendisi yazı eklemekten aciz, 2011 mayısında hala daha yazılarını bana mail atıp, la olm eklesene siteye diyen bir özürlü olduğu için kurtardık yazısını…

    4 günlük bir veri kaybı oldu. vallaha billaha benim hatam. çok vurmayın.

Leave a Comment