Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

115! Bir rekor denemesi

Geçen arkadaşlarla konuşurken “Ah ulan fi tarihinde bi’ film izleme rekor denemesi yapılmıştı da yaştan katılamamıştım, şimdi olsa da yesek.” gibilerinden bişi demiştim. İçim mi çok temiz ya da gaiple aramda sıcak temaslar mı kuruluyor bu aralar bilmiyorum ama sinema forumlarını gezerken şak diye önüme film izleme rekor denemesi v 2. başlıklı bir yazı çıktı. Çocuklar gibi sevindim, karşımda bin atlı olsa siklemezdim o an. Tamam dedim, hemen yanıma birilerini de çekicem ve katılıcam yarışmaya.

Uykuyu seven, filme aşırı düşkün olmayan, rekortmen ruhlu olmayan insanları bir çırpıda eleyip kendime bir yol arkadaşı seçtim. Tribünden arkadaşım Tolga’yla birbirimizi gazlayıp duruyoruz bu aralar. “Ooolum siktir et rekoru, beleş yemeğimizi yiyelim 2-3 film izler çıkarız.” tarzı boşbeleş yaklaşımlar da arada peydah oluyor, ama prim tanımıyorum. İnsandan bozma bir dişi kişinin 114 saatlik rekorunu nasıl kıracağıma dair içimde en ufak bi’ düşünce yok aslında. Ulan nerdeyse 5 gün eder bu, haftada 7 gün var bunun 3 gününde var maç, banko maça denk gelir, ben de bırakırım diyerek rekoru kıramamaya bahanem de var en şahanesinden. Tamam rekor kırmayalım, ama hiç olmazsa gidelim paşalar gibi 70 saat mi olur artık 80 mi filmimizi izleyelim, sponsorların bizlere sağladığı envai çeşit gıda maddesini mideye indiragandileyelim, hem anı olur hem de artizlik. İçimde 10 saat sonra sızıp kalma korkusu da yok değil hani, büyük rezillik. Sinema camiası direk dışlar beni alimallah, parmakla gösterilirim fuayelerde. İtten korkan tarlaya darı ekmezmiş, neyse halim çıksım falim.

Hayal gücü yüksek bi’ şahsiyet olmamdan dolayı, hemen rekoru kırdıktan sonraki mikrofonlara vereceğim cevapları da düşündüm tabi. Boru değil koca 115 saat. İki üç kamera gelsin di mi ? Boynumda havlu, bana sorulan “Ne hissediyorsunuz şu anda, kırılması güç bir rekor kırdınız Can bey ?” tarzı bir soruya “Bi’ 115 daha olsun gene izlerim.” gibi artiz bi’ cevap verebilirim aslında. Ama bu biraz itici bir cevap oldu sanki, “Sırada 10 saat opera izleme rekoru var, onu da kırıcam inşallah.” gibi bi’ cevapla hem operayı ezip hem de esprimle prim toplayabilirim. Operayı niye eziyorsun lan durduk yere dümbük gibi bir eleştiriye maruz kalabilirim bu yanıtımla, o yüzden ” Abi çekil ya, maça yetişmem lazım.” diyerek efsane bir yanıt vermek istiyorum. Evet yanıtım hazır, 115 saat koymamış üstüne bir de maça gidiyor çocuk yaftasını koyarım cebime.

Biraz da hazırlık ve prova kısmı üstüne iki kelam edelim. 5 gün uykusuzluğun provası malum 5 gün uykusuzluk : ) Tek provayla da olmaz bu işler, e bu böyle 5 gün 5 gün gidicek mi ? Yatalak oluruz be. Hayır bi’ de şıp diye 60-70 film de bulunmaz ki. 2 günü geçtikten sonra nasıl dayanılır’ın testini yapmak en mantıklısı sanırım. Hem filmler de önemli bu yarışmada. Şimdi tutup da Tarkovski’den girip Kieslowski’den çıkarsan napsın bu babayiğitler ? Verecen Kurtlar Vadisi 100 bölüm arka arkaya, na buraya yazıyorum u-yu-ya-nı sevsinler. Kaptır arkasına da Deli Yürek, Kaygısızlar, Süper Baba. 200’e, 300’e kadar yolu var bunun. Gerçi 100 bölüm KV’den sonra Polat olup çıkarız o salondan, belki Ali olup da çıkabiliriz tabi haha.

Biraz gerçekçi düşünelim, 5 gün uyumamak imkansız. Taş çatlasa 80’i görebilirim belki, peki niiiyle beslenicem ben niiiiyle ? Arkadaş, ben sulu yemek isterim, öle hamburgere sosise gelemem 3 gün. Sabahları biberli zeytin isterim, onun içindeki suyu hüüüp diye çekmek isterim. Sonra bi’ de eskiden bakkallarda satılan tüp şeklinde çokokrem isterim, yüzsüzlük değil mi kardeşim bi’ de ipana çocuk jel istiyorum. Gerçi beleş olunca sebbehe keder yerim o ayrı, sulu yemek falan dediğime bakmayın. Maydonoz ve dereotundan yapılma aptal diet yemekleri vermedikleri sürece sorun yok.

Şu kadar cümle sonunda farkettim de sanki çok kaptırmış gibi gördüm kendimi bu yarışmaya. Bok mu var can ? Serde rekortmen bir ruh yatıyor hocam naparsın. Hem bu yarışmada bana yarenlik edicek dünyalar datlusu bir de cerenkız’ımız var, aralarda sulu yemek getircek, hadi can aslansın kaplansın diyecek, karpuz yedirecek. Moralli ve umutlu başlıyoruz rekor denemesine sizin anlayacağınız. Bir önceki yarışmanın ödülü 1 yıl boyunca AFM’lerde beleş film izleme hakkıydı, kulislerden gelen son haberlere göre bunun ödülü ömür boyu beleş film olacakmış. Sırf bu yüzden ölmem ! Rekoru kırmasak da en uzun süre kalana bişi versinler mansiyon hesabı, yoksa kasa kasa aystii içicez diye harap etmeyelim vücudumuzu. Yarasa gibi adamız, film seven adamız, göbek adı beleş olan adamız ; yani biiiiz bu rekoru kıracak olan adamız. Haydi bismillah : )

12 Comments

 • ozan
  Posted 10/08/2008 at 19:16

  azimle sıçan misali… kır olm bi kırılmadık bu rekorla senin kafan kalmıştı kır onları da…

 • çiko
  Posted 10/08/2008 at 19:16

  yürü be koçum…

 • cavarly
  Posted 10/08/2008 at 19:16

  bu işin en zewkli yanı yemek leri tıkınmak olacaktır…

 • goner
  Posted 10/08/2008 at 19:17

  Eğer bana bir entel tirbüncü örneği ver deseler, hiç düşünmeden yanıtım “Can” olurdu 🙂

  Kır abi, seni tutan mı var? Azmine hayran…

 • werdure
  Posted 10/08/2008 at 19:17

  Arada gidip tezahuratlarla destek verelim dicem de..
  Arada yarışmacılardan biri çıkıp şşşt falan yapacak. Al başına belayı . Film izliyor ya haspam. Sanki gerçekten izliyor yavşak. Gözler kan çanağı osursa türk kahvesi nescafe kokacak ortalık haberi yok.

  Geyik bir yana: Bu rekoru kırarsan da kırmasan da Efsanesin kalbimiz de. 🙂

 • canoglan
  Posted 10/08/2008 at 19:17

  🙂 Diğer yarışmacıların gözünü korkutun olm aralarda haha. Ayrıca “fasulyeden.com/canoglan”a da bekleriz, böyle de blog reklamcısıyız.

 • dea
  Posted 10/08/2008 at 19:18

  Nerde osuruktan bi hadise var, ordasın lan sen de…

 • dea
  Posted 10/08/2008 at 19:18

  Tavla rekoru ha? Hahaha…

 • canoglan
  Posted 10/08/2008 at 19:18

  Aynen kanka, neyse rekor kırıcaz. Adama mail attım cevap bekliyorum. 80.saatte falan artık gele geldiğinde o tavlayı kırarım ben, böylece rekor da 80’de kalır.

 • dea
  Posted 10/08/2008 at 19:19

  tuareglerden emre’nin bi fikri vardı okey diye, genital bölge üzerine kurulu, o iş tutar ama tavla zor sanki…

  neyse mail gelsin de fasulyedenkom olarak her türlü abukluğun içine onu da sıkıştırırız nasılsa

 • dea
  Posted 10/08/2008 at 19:19

  ses soluk yok mu yahu? ne zaman giriyon can rekor denemesine?

 • canoglan
  Posted 10/08/2008 at 19:20

  Mail geldi 2007 yazına ertelemişler amuğagoduklarım. Oysaki rekor için çok da hazırladıydım kendimi. Lan benden mi tırstılar acep.

Leave a Comment