Bekir Coşkun Hürriyet’ten ayrıldı.

Maliye Bakanlığı’nın Doğan Yayın Holding şirketlerine tarihi bir vergi cezası verdiği gün, Hürriyet Gazetesi’nin –şahsım adına- en okunası yazarı Bekir Coşkun’un istifa haberi geldi. Medyatava farklı birkaç kaynaktan haberi doğruladığını açıkladı. Yine Hürriyet, yine ilginç bir zamanlama… Hatırlayanlar olacaktır, yine Doğan Holding şirketlerinden Petrol Ofisi’ne EPDK tarafından yine çok ciddi miktarlarda ceza verilmiş, aynı gün Emin Çölaşan kovulmuştu. Dün de 3.8 milyar TL vergi cezası alan gruptan Bekir Coşkun ayrılmış oldu.

Son yazısını 28 Ağustos’ta yazan, daha sonra yıllık izin kullandığı için yazıları yayınlanmayan Bekir Coşkun Hürriyet’teki son cümlelerini nasıl kurmuş, bakalım:

Biat etmeyenleri tek tek asıyorlar…

Her suç işlediklerinde… Her izanlarını, vicdanlarını, akıllarını yitirdiklerinde…

İşledikleri suça bir “suçlu” bulmak gerektiğinde… İlmiği bir başkasının boynuna geçiriyorlar.

Asılanların boynunda hep aynı yafta var…

Ortalık yine karışık.

Birisini asacaklar…

…devamı

Coşkun’un Gazete Habertürk’de yazacağı konuşulmakta. Siyasi görüşünü, ideolojisini beğenmeyebilirsiniz belki, ki ben gayet de beğenirim, ancak kalemini en iyi kullanan, en içli, en hisli yazarlardan olduğu su getirmez bir gerçek. Umarım bu ayrılık kısa olur ve kendisini okuma şansına başka bir mecrada yine sahip olabiliriz.

Bekir Coşkun Hürriyet’ten ayrıldı.” üzerine 5 düşünce

Yorumlar kapatıldı.