Ben büyüğüm, ben!

Yaşar Usta: Saim Bey’i görecektim..
Sekreter: Randevunuz var mı?
Yaşar Usta: Yok.. Ama Yaşar Usta derseniz beni kabul eder. Çok önemli..
Sekreter: Hiç sanmıyorum ama bir sorayım. (telefonda) Saim Bey, Yaşar Usta diye biri sizinle görüşmek istiyor. (…) peki efendim.. (Yaşar Usta’ya) Sizi bekliyorlar, buyrun..

(İçeri girer..)

Saim Bey: Söyle ne istiyorsun?
Yaşar Usta: Bak beyim, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın, paran var, pulun var, herşeyin var. Binlerce kişi çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana ekmekle oynamak? Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu, çocuğu karda, kışta sokağa atmak, aç bırakmak? Ama nasıl yakışmaz, sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören. Anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. Sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. Hııh.. Sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi Saim Bey.. Sen mi büyüksün? Hayır ben büyüğüm, ben, Yaşar Usta.. Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç.. Gözümde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın. Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimize parayla, pulla değil; sevgiyle bağlıyız.. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz, biz güzel bir aileyiz.. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun. Dokunma artık aileme.. Dokunma çocuklarıma.. Dokunma oğluma.. Dokunma gelinime.. Eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, Yaşar Usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni.. Anlıyor musun? Vururum ve dönüp arkama bakmam bile..(Çıkar)

dea tarafından yayınlandı

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

“Ben büyüğüm, ben!” için 8 yanıt

 1. Itır Esen de Arzuha­n­ Yalçındağ’ı oynuyor aslında 🙂

 2. ıtır esen…verem hastası genç kız gibi…lan yoksa verem miydi?

 3. Neticede vurup öldürdü de? O film değil mi? Ama açıklamalar biraz iddialı olmuş. Ailede ufak çaplı dağılmalar, ölen abiler, kodese tıkılan babalar oldu sanırım. Yahu bu filmlerin hepsi birbirine benziyor, ben mi karıştırıyorum?

 4. Yok yahu saim amca önce evden attırdı, çocuklardan birsinin minibüsü yaktı ama sonra insafa gelmişti. Ölmedi kimse çok şükür 🙂

 5. Oktay! Neden yaptın bunu?

  Ailemin şerefi için..

  Aile şerefi – gülen gözler – tavan arasında sabuntozu yaptıkları var – turşu-limon kavgalı olan var..Hepsi karışıyo ama olsun..

  Minibüsü yaktırmadı ya??? Önce yadigarı(at) vurdurdu ama?

Yorumlar kapatıldı.