Skip to main content

Çek bir İzmir !

Hayatımıza renk katmak amacıyla yepyeni bir ütopyayla sizlerle beraberim. Bu sefer hedefimde askerliği daha cazip daha heyecanlı hale getirmek var. Hem haftasonu askere gidicek arkadaşları hem de yarın çekilecek Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kuralarını aynı potada eritip ekmeğe sürmek istiyorum izninizle.

Nedir askerlik? İşte önce acemilik, sonra da ya 6 ay ya 12 ay bir yerlerde geçiyor ömür. Doğuya düşme korkusu, İzmir olur mu lan acaba heyecanı, sınavda bilerek yanlış yapıp aptal gözükmeler gibi türlü hezeyanı yaşadığın bir kavram. Peki herkes eşit olarak belli periyotlarla belli yerlere düşse ya. Açalım konuyu biraz. Derdim 81 ili 4 torbaya bölmek ve ilk torbadan son torbaya doğru bazı kriterlere göre ayırmak. İlk torbaya yıldızlar topluluğu olan Hakkari, Şırnak, Diyarbakır; son torbaya İstanbul, İzmir, Ankara gibi herkesin istediği Avrupa’da başarısı olmayan ülkeler. Her ilin valisinin çekeceği toplarla belirlenecek kuraya göre 4 ilde 3 ay yahut 1.5 ay askerliğimizi yapıyoruz. Acemiliği de ön eleme turları olarak görebiliriz. Sonuç olarak herkes farklı zorluk seviyelerine göre ayrılan her yeri görmüş olucak. Torbalar nasıl belirlenir? Herkesin malumu kriterler üç aşağı beş yukarı anlaşılıyor. Torbalar arası geçişler üst kurulun onayına sunularak geçmiş seneki puanları da göz önünde bulundurarak değerlendirilir. Maksadım ortama heyecan getirmek, en azından fikir üretmek.  Başka da bir amacım yoktur, sevgiler.

8 thoughts to “Çek bir İzmir !”

  1. fenerbahce goes to group b
    ulvican goes to şırnak 🙂

  2. valla şu ankinden farklı her sisteme açığım. 5 gün kalmış nereye gideceğim belli değil. Piyangodan ne çıkarsa 🙂

  3. Ulvi de mi askere gidiyor?

    Bizim dağıtımlar okunurken, başımızda duran uzman çavuş Şırnak çıkan bir çocuğa “Ben biliyorum orayı, araç gitmiyor. Anca helikopter” diyerek “ehe ehe” gülmüştü. Tövbe estağfurullah.

  4. senin askere gitmenle ortama yeterince renk ve heyecan katılır zaten. ekstra bişeye gerek yok.

    ulan var ya senin komando dansı yapıp, üstüne istikamet yiyip asfalt üzerinde süründüğünü görmek için nelerimi vermezdim. 12 ay daha asteğmenlik yapabilirim sırf bunun için. o derece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir