Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Denizli Kümeye!

Şimdi bu delidolu, muhteşem, çılgın, holigan taraftarı olan horoz tayfasına neden böyle bir başlıkla gider yapıldığını filan sorabilirsiniz. Belki dayanacaklar siteye oluk oluk ama olsun ulan, tehlike bizim göbek adımız… Kısaca o maçın öncesini, sonrasını biraz hatırlayalım.

Herşeyden önce kendi görüşüm biz şampiyonluğu Denizli de değil, Manisa da kaybettik. Daha sonra hakikaten zor bir galibiyet serisi yakalayarak tekrar avantajı elde ettik.

Başkan Ali İpek “şöyle çantalar gidiyor, böyle bavullar taşınıyor” gibi açıklamalar yapıyor, sezon sonunda bunları bir bir açıklayacağını söylüyordu. Maç sonu bir tarafına dut girmiş bülbül gibi sustu. Alem kepazeliğini gördü. İtiraz edeni Allah taş yapar. Söz vermek başka bir şey vermeye benzemez diye öğretmişlerdi halbuki. Bazıları başka şeyleri vermeyi kendine yedirmiş.

Maç öncesi dolmuş muavini tarzı elemanların “gel abi, gir abi, bu da bizden” diye nasıl adamları içeri soktuklarını gördük. Öyle ki, biz Kale arkası tribüne girerken biletimiz olduğu için VİP muamelesi gördük.

Maç öncesi polislerin yangın söndürücü tüpleri nasıl taşıdığını gördük. Emniyet de ayarlanmıştı. Meşaleler yanacak; maç bilerek ve isteyerek uzatmaya götürülecekti. Emniyet de buna çanak tutacaktı. Nitekim kale arkası tribün komple yandı. Canım Türkiyem her zaman ki gibi kanunları kişilerin keyfine göre uyguladı. Bir kişi de ne yapıyor bunlar demedi. Polis itfayecilik oynadı köşede.

Tabi maça elini kolunu sallayan girdiği için Denizli’yi takanların sayısı da azdı. Yanı başımızdan taa karşı cephedeki Fenerbahçelilere “Duyun ulan Fenerliler, Cimbom şampiyon olacak” şeklinde bağıran amca bir süre sonra yanlış yaptığını anladı ama iş işten geçmişti.

Tribündergi’de yazan bazı süper holigan horoz tayfası maçtan önce “bizim tribüne girmeyin çok müthiş olay olur” falan diye vermeye çalıştığı ayar bizi pek korkutmadı. Orada en fazla 100 kişi golü yedikten sonra bağırınca bütün maraton tribünü karpuz gibi açıldı. Sonra polisin zorlaması üzerine dışarı çıktık. Bu müthiş tayfa manzarayı görünce ne hissetti diye hep düşünmüşümdür.

Ayrıca o günlerde yaratılan fakir ama mağrur Cimbom, zengin piçi Fenerbahçe havasını da unutmamak lazım.
Denizli şehrinde Denizli’nin beraberliğinden çok Gs sevdalısı elemanı gördük.

Bize hala “biz ne yapsaydık, yatsamıydık altınıza, kuyruk acısı var” diyenler; sizin anlamadığınız dünyada kim bilir, kimler neler öğrenmiştir? İspat imkanımız olsa keşke. Öyle değil mi erk? Bugün o gün müdür bilinmez ama boka battığınız zaman sifonu çekmek bize düşerse çekmeyen Fenerbahçe’li değildir.

Unuttuğum kısımları hafızası kuvvetli arkadaşlar eklerse sevinirim.

31 Comments

 • Canarino
  Posted 06/05/2009 at 08:42

  Her seferinde yanılıyor ama her defasında istiyor, bekliyor gönül.,

  Neyi?

  Fenerbahçe topçusundan bir kaç maç üst üste “Fenerbahçeli” gibi oynamasını bekliyor.

  Hani var ya maç öncesinin “Derbinin havası başka” topçuları.

  Hani bunlar maç sonrası da “Derbiyi kazandık. Çok anlamlı bir galibiyet oldu” topçusu oluyorlar ya.

  Ve hatta alayı böyle ya hani, topçu milletinin.

  Bu haller gönülün hoşuna gitmiyor değil ama iş burada kalınca buruluyor gönül.

  Fenerbahçe’nin 100 yıllık bir tarihi olduğunu, o yüz yıl boyunca yalnızca derbi oynamadığını idrak edecek futbolcu istiyor gönül.

  Fenerbahçe’nin bambaşka hassasiyetleri ve hususiyetleri olduğunu anlamış futbolcuya hasret gönül.

  Neticede böylesi ağaçtan toplanmıyor ya, yetiştirme meselesi bir yerde. İşte o yüzden “Siz Fenerbahçelisiniz. O forma kutsallığından ötürü herkese nasip olmadığı gibi, renklerine kahır gözyaşı düşmesine vesile olmuş bulunanlara da lanet misali çökmelisiniz. Onları analarından doğduğuna pişman etmelisiniz” diyen yönetici arıyor gönül.

  Topçu milleti bilmez ama biz çocuk gözlerimizin gördüklerini unutmadık hiç. Şimdinin küstahları ve ağa babaları, bir zamanlar Fenerbahçe dişlerini gıcırdattığında, ayakları makadına vurarak kaçarlardı.

 • Sekhranikos
  Posted 06/05/2009 at 15:35

  Doğru pek çok organze vardı. Fenerim şampiyon olmasın diye ciddi kasılmalar yaşanmıştı. karakterler satılıyordu lakin karakter satana ne diye kızayım. bir denizliyi yenemeyen fener varken. işi son haftaya bırakan fenerim varken.

  Deşme yaralarımızı mubarek. denizli zaten bu sene olmaz seneye, olmadı ötekine kümeye gidecek. 1000 yıl devam etse bu lig birinde bile fenerin ayarı olmayacak. O sebeple onlara bir gıcık olmaya dahi değmez.

 • tunchay
  Posted 06/05/2009 at 16:20

  koymayın şöyle fotoğraflar kardeşim.

  okumayacağım, yazıyı da okumayacağım. hala o maçın özetini izlemedim, gollerin tekrarını bile görmedim. o günden beri denizli’ye gitmedim, denizli’deki maçları bile izlemedim. o günün videolarını izlemedim, fotoğraflarına bakmadım. o günü sildim ben.

  üzerime gelmeyin.

 • SoSo
  Posted 06/05/2009 at 17:39

  Sifonu çekmek istiyorum, izninizle arkadaşlar… Ama bu Denizlide bu şans ve başkan varken zor….

 • bokçu
  Posted 06/05/2009 at 21:04

  denizlili biladerin dediği gibi kuyruk acısının tavan yaptığı bi yazı olmuş…

  dediğin gibi zengin piçi fener, istanbuldada anadoludada taşlanmaya devam edecek..

 • dea
  Posted 06/05/2009 at 23:00

  hangi denizlili’nin dediği gibi?

 • altar
  Posted 06/05/2009 at 23:58

  “Öyle değil mi benjamin? haklısın cevat abi.” psikozudur bu. Aman diyeyim.

 • Post Author
  werdure
  Posted 06/05/2009 at 23:58

  Başka platformlarda yazan biladerine(!) katılmış. Orada yazan eşek kadar yazıya anti tezi olmadığından, düşünemediğinden berber çırağı gibi atmış sloganı gitmiş. bokçu 5 yl vereyim sana git amcalarına pipini gösterip kaç.

 • yildirim
  Posted 07/05/2009 at 01:46

  Hala aklımda şu lanet olası maç.. Türk futbol tarihinin kara lekesi bu!

  Bir de bunun üstüne Denizli’de üni okumak.. Lanet olsun böyle şehre ve insalarına!

  Mayıs 2006 hala dün gibi aklımda! Denizli kümeye!!!

 • yildirim
  Posted 07/05/2009 at 01:49

  Bu arada Ali İpek kim?

  O tarihlerde Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi..

  İçimizdeki hainleri temizlememiz lazım. Gerçi şu an kongre üyeliği yok.

 • Aga
  Posted 07/05/2009 at 09:07

  icimizdeki hainlerin hepsinin de bir zamanlar aziz yildirim’in kankasi olmasi ne buyuk tesaduf, ne bahtsizlik. su bizim baskan seri bilet alsa amorti 3.5’a cikar onu bile kazanamaz.

 • daha
  Posted 07/05/2009 at 12:41

  Kısaca o maçın öncesini, sonrasını biraz hatırlayalım.

  deyince uzun bir yazı bekledim ama tekrardan başka bir şey yok.

  güçlü taraftayız. ben de çizgili forma sevdalısıyım ama başka renk benim ki. burada denizli’nin “cirkefliği” anlatılabilir ama bunun kat be katını bizim takımlarımız da yapıyor. şu durumda ligden düşme ihtimali olan bir takımın kopya çekmesinden neden alınıyoruz ki.
  biz bir günümüzü sildik, onlar tvlere, gazetelere, dergilere, medyaya bakarak neredeyse 365 günleri silmek zorundalar eğer futbol adalet ise en son konuşacak olanlar istanbul takım taraftarıdır.

 • Hasan
  Posted 07/05/2009 at 17:20

  Öylede böylede 16 dakika acıta acıta koydularmı..KOYDULAR..YİNE KOYACAKLAR…

  Editörün Notu: Yavaş koysunlar da saçları başları dağılmasın!

 • Hasan
  Posted 07/05/2009 at 22:23

  Niye yediremiyorsunuz onu anlamıyorum..Denizli maçına kadar 33 maç var..Önce geride kalan 33 maçta yapılanlara bakmak gerek..

 • bokçu
  Posted 08/05/2009 at 09:58

  yaşasın genç cahil berber çırakları birliği…

 • alfredo
  Posted 08/05/2009 at 10:28

  Gazetelerde haberlerin altında ki yorumlara dönmeye başladı. Koydular mı ettilermi acıttılarmı gibi sözde taşlamaların kime ne getirdiğini anlamakta zorluk yaşıyorum. Yorumun üzerinde populizm kaygılı olmayın diyor ama buna uyan da yok maalesef.

  Maçta herhangi bir koyulma olmamıştı sanırsam 1-1 biten maçlarda nasıl koyduk diyen herhangi bir şahıs görmedim.Diğer 33 maç tabiki önemli maçlardı ama o noktadan bu maça gelen süreçte neler olduğunu hepimiz biliyoruz.KOydularmı edebiyatından ziyade öğrenmek istiyorsanız bunu düzgün bir tartışmaya çekebiliriz. Bu maçta alenen şike olmuştur. Ve bizi bu maç derinden sarsmıştır.Bu sarsıntıda düşmanlık doğması doğmaması kadar olağandır.
  Bence de denizli düşsün beter olsun amatör kümelerde sürünsün.

 • dellez
  Posted 08/05/2009 at 10:57

  Amator kume ne, kapandigi gunleri de goruruz insallah…

 • dea
  Posted 08/05/2009 at 11:37

  Youtube mu lan burası? Abuk sabuk yorumlar geliyor.

 • canoglan
  Posted 08/05/2009 at 12:18

  Kapanmasın, kulüp binası yansın.

 • dea
  Posted 08/05/2009 at 12:24

  Belediye zehirlesin, sonra o belediye de yansın…
  Haritadan silinsin şivesine soktuklarım 🙂

 • Hasan
  Posted 08/05/2009 at 17:18

  Ya 33 maçta şike olmadı bu maçtamı şike oldu..?Neyin şikesi nasıl bir şike..?Düşmemeye oynayan bir takımı yenemiyorsun geliyorsun bide şike diyorsun.Futbol tarihinde ben böyle bir şikeye rastlamadım..1 gol atamıyorsun düşmeye oynayan bir takıma..Sonra gelmiş burda yansın,amatör lige düşsün beter olsun gibi yorumlar yapıyorsun..Yazık gerçek bir taraftar ol kaybettiğin zamanda saygı göstermesini öğren..Ayrıca o maçta sizin yenememenizin nedeni şike değildir..Yusuf Şimşek ‘in onurlu duruşudur..

 • alfredo
  Posted 08/05/2009 at 17:42

  Çok güzel cevaplarım varda uslandım. Bir yemin ettim ki dönemem.

 • Canarino
  Posted 08/05/2009 at 18:11

  “Acıta acıta koymak” ile giriş yapıp, sonra saygıdan bahsetmek.

  Kulüp binası yanınca sigortadan para alabilirler. Sigorta kapsamında olmayan bir şey olması daha iyi olacaktır. Ben bu kanıdayım.

  Yusuf Şimsek’in onurlu duruşu vr kuruş ilişkisi…

 • mcd
  Posted 08/05/2009 at 19:03

  Yapma hasan yapma mondi…

 • celal
  Posted 08/05/2009 at 20:36

  Hasan hangi takımlı şimdi ?

 • bokçu
  Posted 08/05/2009 at 21:46

  anlamadın mı? berbersporlu işte..

 • Hasan
  Posted 08/05/2009 at 21:56

  Yarın 21:45 te şikecileri bekliyorum..=)

 • Post Author
  werdure
  Posted 10/05/2009 at 01:10

  Saat 01:10 gelen giden yok. Nasıl olacak bu işler?

 • celal
  Posted 10/05/2009 at 12:19

  foşş.. (sifon sesi)

 • Post Author
  werdure
  Posted 26/04/2010 at 02:28

  üflemeye gelen giden yok mu lan? Serinlesin biraz. 🙂

 • dea
  Posted 26/04/2010 at 12:40

  3. lig göresiceler!

Leave a Comment