Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Domuz Gribi’ne Önlem Almışlar

Kuş gribi ile mücadele için cuma namazında imamların cemaate uyarılarda bulunması, keneyle mücadele için pantolon paçalarının çoraplara sokulması gibi şahane önlemlerin müsebbihi olan, çok şükür ki bu mücadelesinde 3-5 telef dışında başarılı olan Sağlık Bakanlığı Meksika’nın ardından ABD, Afrika ülkeleri, İspanya’yada da görülmeye başlanan Domuz Gribi ile ilgili olarak açıklama yapmış: “Tüm önlemleri aldık.”

Aldınız almasına da, kuş giribi de ufak, tefek baş gösterdiğinde Bandırma’ya gidip, iki gıdım ilaçlama yapıp “Kuş gribi dediğin nedir yahuu, bak kuruttuk kökünü” diye açıklama yapmamış mıydınız efendiler?

Kene sorununa karşı yaptığınız ilaçlamanın kene yiyici börtü böceği öldürdüğü, haliyle artık kenelerin doğal hayat mücadelesine karşı bir adım önde olduğu çıkmadı mı ortaya? Fıss, fısss iki tane zehiri sıkmak mı sandıydınız mücadeleyi?

Kuşu bitti, domuzu çıktı, o da biter zürafası gelir, bunun sonıu yok ama; bu Sağlık Bakanlığı’nın gerekli önlemleri aldığına dair bir gram inancım yok arkadaş. Hayvanat alemi, yedi düvel patır patır üstümüzden geçmiyorsa; tamamen tesadüf… Yoksa ne Sağlık var, ne de Bakanlık…

Kuş kadar beyni olmayan takunyalıların yönettiği bakanlığa da anca domuz gribi yakışırdı zaten. Sefa gelsin, hoşgelsin o da… Başımızın üstünde yeri var…

4 Comments

 • Aga
  Posted 28/04/2009 at 09:43

  gribimi aldim geliyorum.

 • canoglan
  Posted 28/04/2009 at 12:16

  israil’de de görülmüş.

 • Post Author
  dea
  Posted 28/04/2009 at 12:18

  Forex’e düştü haber… Borsacı nasıl da belli ediyor kendini 🙂

 • zajebiscie
  Posted 01/05/2009 at 00:55

  teğet geçeeeeeer

Leave a Comment