Google Wave

Madem günü davetiye üzerinden açtık, Google Wave ile devam edelim. Google’un bir süredir internet dünyasının bir numaralı gündemi halini alan yeni servisi Wave için davetiye arayanlar, davetiye dağıtanlar arasında duymamanın imkansız olduğu bir ses var; “Hacı nedir bu wave?”

Wave, Google tarafından “web üzerinden iletişimin ve paylaşımın yeni aracı” olarak tanımlanmıştı. Tabii herkeste büyük bir merak… CNet “They came up with Google Wave, which organizes Internet discussions in the trendy stream of consciousness fashion. It’s a little bit Twitter, a little bit Friendfeed, and a little bit Facebook all in one service, allowing you to send direct messages to online contacts with real-time replies, share photos or documents, and add or delete members of the conversation as needed.” diye tasvir etmiş ecnebice…

Facebook’un pabucunu dama atacak, Twitter yalan olur, Friendfeed de ne ola ki? filan derken herkes yavaş yavaş wave’de yerini alıyor almasına da; sonuç nedir? Bilmiyorum.

Bildiğim tek şey, ben bi’ bok anlamadım hacı bu wave’den… “Anlamaman normal hele bir de ben bakayım” diyen varsa, davetiye isteğini yorum bölümünde belirtsin; yorumda kullandığı mail adresine davetiye göndereyim.

Haydi bakalım…

zVn91

görsel şurdan

http://www… #2

Çizgisiz

Çizgisiz Blog’un yaratıcısı NYG. Kendisini ilk Dahke’de görmüştüm. O günden bu yana orda, burda ismine rastlar, dikkat ve keyifle okurum. Gitgide çöplük halini alan bu blog camiasında yazmayı, kelimelerle oynamayı seven, kendini okutan insanları bulmak, okumak, takip edebilmek de gitgide zorlaşıyor. Aynı dertten müzdaripseniz, Çizgisiz’e bir göz atın…

Televidyon

Bir Serdar Kuzuloğlu projesi olan Televidyon en sade tabirle bir internet televizyonu. Kuzuloğlu, zaten Türk internet camiasının önde gelen isimlerinden birisi, böylesine dinamik ve meşakatli bir projeyi ayakta tutmak için yeterli enerjisi de var görünüyor. Sitede dizi, sinema, spor, internet, teknoloji, e-ticaret gibi birçok kategoride yayınlar mevcut. Teknosohbet, Etohum ve 22 dakika favorilerim. Sık kullanılanlara ekleyin.

Alkışlarla Yaşıyorum

Bu siteyi elbet çoğunuz biliyorsunuz ama, yukarıda Serdar Kuzuloğlu’dan bahsetmişken değinmeden geçemedim. Sitenin geçtiğimiz günlerde MYK Media tarafından satın alındığını bizzat Kuzuloğlu kendi blogunda açıkladı. İçeriği ile gayet doyurucu olan site, yenilenmiş tasarımı ile çok yakında yayınına devam ediyor olacak. Merakla bekliyoruz.

Happy Grasshopper

Mutlu Çekirge, Beşiktaşlı bir TD kullanıcısı olan Halil Doğan tarafından tasarlanmış, peydahlanmış. Başarılı grafikler, başarılı yazılar ile ilgi çekici bir blog. Aynı ellerden şimdilerde yerinde yeller esen Mutçu Çekirge fanzini de çıkmıştı. T-shirt tasarımlarına özellikle dikiz.

Youtube yenilendi…

Dünyanın en büyük internet markalarından birisi olan Youtube, Türkiye yayınına yeni tasarımı ile devam ediyor. Önceki tasarımın aksine göze hoş gelen mavi tonlar kullanılarak kurumsal bir kimliğe büründüğü gözlemlenen yeni sitenin alt kısmına da reklam linkler alınması gözlerden kaçmadı. Sitenin yöneticisi olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yürütülen bu çalışmanın alınan reklamlarla daha karlı bir girişimin yolunu açacağını düşünüyor, FasulyedenKom reklamını koymanın maliyetini de merak etmeden duramıyoruz. Başarılı bir çalışmaya imza atan webmasterlara 10 numara olmuş, elinize sağlık deme hakkımızı saklı tutuyoruz.

Bunları biliyor musunuz?

FasulyedenKom okuyucularının ömür billah merak etmeyecekleri bazı sorular ve bu gereksiz sorulara verilecek bazı gereksiz cevaplar var. “Bunları Biliyor musunuz?” adı altında belki istatistiksel bir döküman, belki de sitenin dünü, bugünü tadında bilgiler sunalım ve yayınlayalım istedim. Aklıma bir çırpıda gelen 20 adet detayı aşağıda sıralıyorum. Eklemeleri yorum kısmı ile birlikte yapalım isterim. Evet, bunu çok isterim. Daha Fazlasını Oku

Google’dan mı geldin anacım?

Dünyanın en etkin arama motoru ve daha fazlası google.com’dur malum. İnterneti yemiş yutmuş, türlü komünite sitelerinde cirit atmış, internet teknolojilerini dibine kadar kullanan adamdan tutun da; ayda yılda bir internet cafeye gitmiş, birkaç porno siteye takılıp sonra kahveye pişti oynamaya gidecek adam bile google.com ve nimetlerinden faydalanmakta. İnternet kullanıcısı google.com’da arama yapıp sitelere ulaşıyorken, aynı şekilde internet siteleri de SEO adı verilen ayarlarla birlikte en doğru ziyaretçiyi sitesine çekmeye çalışıyor. Daha Fazlasını Oku