Similar Posts

22 Comments

 1. Gereksiz bir sey bu. 15 saniye baktim bu karara vardim.

 2. Bugüne kadar “sana davetiye göndereyim genç” diyen herkesin teklifini kibarca reddettim ama bu yazı beni kıllandırdı. Belki yarın bir gün çok matah bir şey olabilir.

  Elinde hala davetiye varsa, bekliyorum dea 🙂

 3. yahu her yeni bişey çıktığında direnirim genelde, sonra popüler olur herkesin diline dolanır, sonra öyle bi hal alır ki sen bilmediğin için uzaylı gibi kalırsın, toplum baskısından eninde sonunda dahil olursun.
  bu sefer farklı olsun bakalım, ben de istiyorum davetiye

 4. Ortega, Sechoe; gönderdim davetiyeyi…

  Ağam; aynı kanaatteyim…

 5. selam; ben de merak ettim, davetiye rica etsem ;))

 6. insanın başına ya meraktan ya da waveden gelir ne gelirse. çok merak ettim. davetiye gönderirseniz sevinirim.

 7. Bu hayırsever dea vatandaşına borçlu çıkmak istemeyenler, google wave’den bizzat davetiye talebinde bulunabilirler. Fakat, biraz sabretmeleri gerekiyor çünkü uzun sürebiliyor davetiyenin ulaşması ama geliyor mu evet. Şahsi fikrim, zaten o süreçte çokta bir şey kaybedilmediği yönünde.

  Kendileri de bakınız ne demişler:
  “We know it will be frustrating to wait for your invitation and we appreciate your patience.”

 8. Gençler davetiyeler bitti bende… Artık, kısmetinizde varsa, benim gönderdiklerimden alabilirsiniz davetiyeleri… Hakkımızda hayırlısı…

 9. bu google ne cakal sirket cikti arkadas. hicbir numarasi yok aletin, davetiye sistemi sayesinde unlu yaptilar servisi. hayir davetiye olmasa, girip normal uyelikle yapsalar kimse uye olmayacak. bunlar guya davetli sistem yapiyorlar ama yeni gelenlerde bile on tane davetiye var, yani teknik olarak davetli falan degil, herkes kolayca ulasir davete. gmail’i da boyle pazarlamislardi. gmail zamaninda 2 gb alan saglayarak devrim yapmisti en azindan, oyle bir faydasi vardi, bu wave hicbir ise yaramaz.

 10. Ben hakikaten web servislere filan aşina olduğunu düşünen birisiyim. Yani işte ne bileyim, bir milyon yere üye olmuşumdur, hepsini kurcalamış, haa demek bu işe yarıyor, şu sebeple güzel, şu sebeple kötü diyebilmişimdir. Lakin bu kadar anlamsız bir servis daha gördüğümü hatırlamıyorum… Ben mi çözemedim diyorum, biraz daha kurcalayayım diyorum olmuyor… Neden mailleşmiyoruz da, wave’den yazışıyoruz mesela? Bana bunun cevabını versinler hele bir…

 11. dea bir şey sorucam, davetiye nasıl yollanıyor? google bana göndermiş senin gibi girdim baktım pek bir şey anlamadım ama isteyen bir arkadaşıma davetiye göndermek istedim, beceremedim.

 12. tamamdır, çok teşekkür ederim. gözümden kaçmış, algıda seçemeyicilik 🙂

 13. Şimdi davetiyeden önce ekşide’de yazmıştım lakin sorun ciddi Wave ileilgili youtube’da videolar dışında Dr.Wave’den gelen bir wave olmalı hesabı açtığınızda lakin kısaca anlatmak gerekirse;
  Wave HTML5 protokollerini ve program altyapısını kullanıyor bu yapıyı içeren browser (Sadece Chrome) ile fişek gibi açılacaktır.Extension (Firefox’tan yadigar eklenti mereti) yükleyebileceksiiz.Kendisi 3.cü parti api dediğimiz üstüne açık kaynaklı programlamaları kaldırıyor (Bu3.cü parti api geyiği facebook ve twitter’ı meşhur eden meret friendfeed api kullanmaz sadece face vetwit gibi sosyal ağları reed eder gösterir o kadar) Şimdi bugün bir arkadaşımıza biz MAIL gönderiyoruz @gmail.com dan misal ama yarın Wave göndereceğiz.Şimdi Mail dediğimiz text mesajlarıdır html2 protokolleri ile böle renklendirebilir tabloları havalı resimli yapabilirsiniz am wave gönderirseniz arkadaşınız siz yazarken okuyabilir (Daha yazarken görme mevzusu an.) Siz wave’inize yüklediğiniz extension’lara göre video yorum twitt feed veya direk oyun anket grup üyeliği kısaca faceten gelen o gruptur kıldır yündür bunda var konferans verebilir görüntülü konuşabilir msn hesabını yok edebilirsiniz.Contact sayınızı abartarak grup üyelikleri ile faceteki herşeyi zaten yapabildiğinizden face e de girmezsiniz anlık binlerce kişiye twitt gönderebileceğinizden twitter da yalan oluyor. youtube’a da girmeyin zira youtube da altyapısını wave e göre sağlayacağından wave de contact lar arası bolca video youtube üzerinden dönecek.Bugün extension pek yok biraz oyun ve reed üzerine birşeyler var lakin google’ın insanları online kalmaya mahkum etmek adına sadece online bir OS yapıyor olması chrome browser’ın 5 inci sürümünde tüm net protokollerinideğitirecek olması sizi ve çevrenizi wave ‘e geçirebilir.Şimdiden alanlar ilerde hava atabilir malum bugün gmail en büyük sağlayıcı oldu bile 🙂

 14. Kaiser, extension filan nerden yüklüyoruz?
  Ben Google maps dışında extension göremedim şuan?

 15. http://wave.google.com/help/wave/extensions.html
  http://code.google.com/intl/tr-TR/apis/wave/
  http://code.google.com/intl/tr-TR/apis/wave/

  hatta third parti api nasıl yazılır makaleleri açık kaynak kodları vs..Tüm apiler yine face teki gibi php blgisi veya html5 (o daha faklı bugün ama) yazılbiliyormilletşimdiden birçok şey yazmış bence 1 yıla davetiye sistemi kalktığında apiler deli dökülür malum açık kaynaklı olduğundan ve oyun oynayacağımız topluluk kuracağımız video paylaşacağımız hatta nketlerle sosyal mesaj vereceğimiz ir yer oalcak.Bence face falan yıkılmaz da olan MAIL denen zımbırtıya olur yarın wave atar wave okuruz..
  taklitleri de çıkacaktır yakında.

 16. bende bir davetiye rica etsem. java tabanlı sitelerimde kullanma düşüncem var. Saygılarımla

Comments are closed.