Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gökhan Ünal Fenerbahçe’de… Niyeyse?

Taraftarlık hakiketen değişik psikoloji. Ara sıra olaylara uzaklaşıp objektif bakmakta büyük fayda var; ama tabi sonuçta adı üstünde “taraf”tarız ve taraftar dediğin adam kolay kolay objektif olamıyor.

Güzide kulübümüz Fenerbahçe birkaç gün önce Gökhan Ünal’la sözleşme imzaladı. Bu transfere ne üzüldüm, ne sevindim; tarzları Güiza’yla gerçekten çok benziyor. Gökhan sahaya çıkıp oynasın da hele bi’ o zaman anlarız iyi transfer mi yoksa kötü transfer mi. Yalnız şöyle bir durum var; daha geçen hafta sorsaydık bi’ Fenerli’ye “Gökhan Ünal’ı takımda ister misin?” diye, “Yok abi ne gerek var takımda zaten Güiza var.” cevabını alırdık muhtemelen. Çünkü bu adamın sezonun ilk yarısında rakip takımın forveti olarak Güiza’yla girdiği tek yarış var; o da gol kaçırma üstüne kurulu. Hangimiz daha çok kaçırırız ya da hangimiz daha saçma kaçırırız yarışı.

Fenerbahçe Gökhan’ı transfer edince haliyle Galatasaraylısına, Beşiktaşlısına hatta Fenerbahçe taraftarının bir kısmına da dalga konusu oldu. “Trabzon sezonun en büyük transferini yaptı.” diyeni de var, “Ulan Galatasaray’a geliyor diye laf çıktıydı da korktuydum. İyi ki Fener almış.” diyeni de. Bir kısım da öyle bir savunmaya başladı ki Gökhan’ı, anlatamam. Forumlarda, sağda solda bütün Fenerliler Gökhan’ı yere göğe sığdıramıyorlar. Yok efendim gol kralı olmuş da, yok efendim süper forvetmiş de, vay efendim patlama yapacakmış da…

Taa en başta demiştim ya arada objektif bakmak lazım diye; son iki gün içinde Gökhan transferi konusunda biraz objektif olabildim sanırım. Bu transferi eğer Galatasaray ya da Beşiktaş yapsaydı belki en çok dalga geçecek olan biz Fenerbahçeliler, şimdi Gökhan’ı öve öve bitiremiyoruz. Tabi tam tersi de olabilirdi. Transferi Galatasaray yapmış olsaydı şimdi biz onlarla dalga geçiyorduk ve onlar Gökhan’ı övüyorlardı muhtemelen.

Velhasıl kelam taraftarlık garip müessese. Renkler farklı olsa da insanların davranışları bazı olaylarda tıpa tıp aynı oluyor. Böyle de daha önce hiç yapılmamış süper tespitimi yapar yazımı bitiririm.

5 Comments

 • dea
  Posted 20/01/2010 at 23:41

  Futbol yazılarına ağırlık verelim… 3 kuruşluk spor bloglarına haddini bildirelim 🙂

 • ortega
  Posted 20/01/2010 at 23:49

  Fitbol bu belli olmaz tabii, adam belki dehşet bir performans ortaya koyabilir ama ben de “ne gerek vardı?” diyenlerdenim. Öte yandan, transferin ardından Gökhan’ı öve öve bitirenler kimdir abi? Merak ettim bu arkadaşları.

  dea,
  Onu bırak da şimdi, Fenerli blog ahalisi hanidir vereceğin o güzel haberi bekliyor. O sene bu sene mi?

 • dea
  Posted 20/01/2010 at 23:58

  Onun için Genelkurmay’la yazışmaları yeni bitirdik; coder bir arkadaşa tezkeresini almaya çalışıyorduk… Önümüzdeki günlerde şekillenir…

 • Aga
  Posted 21/01/2010 at 16:39

  dea hakli.

 • dea
  Posted 21/01/2010 at 16:46

  Aga haklı…

  http://www.fenerblog.com 🙂

Leave a Comment