Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İğrenç yayıncılık için tıklayınız…

Hurriyet.com.tr’nin günümüz haber alma telaşının neresine düştüğü hepimizin malumu. Türkiye’nin nerden baksan, en çok ziyaret edilen 5-10 sitesinden birisi. Amacı haber vermek. Hürriyet gibi köklü ve Türk basınında hayati öneme sahip bir gazetenin resmi web sayfası olması, kalite ve yayıncılık beklentilerini epey yukarıya çıkarmakta elbette. Lakin gazete olan Hürriyet’in durumu ortadayken, yani imam osurmakta bu bakar ısrarcıyken, web sayfasının rezillik deryasında attığı kulaçların hesabını tutabilmek gittikçe zorlaşıyor. “Seksi fotoğrafları için tıklayınız” yayıncılığının mihenk taşı olan bu sitenin bugün imza attığı rezilliği ise kelimeler tarif etmekte oldukça yetersiz kalıyor.

Ankara’da Cindy lakaplı travesti İlyas Çağan, web sayfasını yapan ruh hastası bir herif tarafından bıçaklanarak öldürülüyor. Hurriyet.com.tr de çok normal olarak bu habere sayfalarında yer veriyor. Hatta yine çok normal olarak öldürülen travestinin fotoğrafını da habere iliştiriyor. Her şeyin bu kadar normal gitmesi hurriyet.com.tr için asla normal sayılamayacağı için, bir noktada kantarın topuzu kaçırılıyor ve travestinin büyük ihtimalle web sayfasında yer alan teşhircilik ana temalı fotoğrafları galeri olarak sunuluyor. Hem de çok matah bir şey yaparmışçasına üzerlerine eşek kadar Hürriyet logosu işlenerek.

Şimdi, az çok Babıali’yi takip eden birisi, Hürriyet’in ne denli güçlü ve paha biçilemez bir marka değeri olduğunu bilir. Lakin, bizzat Hürriyet’in bir alt birimi olan hurriyet.com.tr’nin başta genel yayın yönetmeni Fatih Çekirge olmak üzere, editörleri, grafikerleri, çalışanları bunu bilmiyor olacaklar ki, öldürülen bir travestinin muhtemelen kendisini pazarlamak için kullandığı alabildiğine cinsellik içeren fotoğraflarını yayınlayıp, üzerlerine eşek kadar watermark koymayı marifet sanıyorlar.

Bugün işyerinde mail atıldı bu galeri bana. “Bak bakayım kız güzel mi?” diyerekten. Haberi zaten okumuş olduğum için ekmeğe yağ sürmedim ama, niyet belli, “evet güzelmiş” dersem “muahauhu travesti lan o” diyecek karşımdaki. Hani, az çok vasatın üzeri, ya da tamam kabul, vasatın az biraz altı insanlar da bile bu denli bir cinsel meta algısı yaratılıyorsa, kim bilir hangi hasta ruhlu bireylere mastürbasyon malzemesi olacak öldürülen bir travestinin fotoğrafları.

Ve Hürriyet, iki tane fazla tık kazanma arzusuyla hangi basın yayın ahlak ilkelerini, kaçıncı kez yerle bir ettiğini düşünmeden, erotik-teşhirci yayıncılık anlayışı ile, aldığı milyon tane hitle, “Türkiye’nin açılış sayfası” mottosuna sıkı sıkı sarılacak.

Cindy öldü. Biz hasta beyinlere de seksi fotoğraflarına tıklamak düştü. İnsanlığımız çürüyor her tıkla… Cindy bıçaklarla ölüyor, biz tıklarla çürüyoruz. Mütemadiyen…

6 Comments

 • Onur ALMIŞLAR
  Posted 30/05/2009 at 04:04

  Harika bir yazı. Tebrik ederim.

 • lazQli
  Posted 30/05/2009 at 15:38

  Hürriyet ve Milliyet internet sayfaları ve son dakika haberleri ile dünyanın en kalitesiz bulvar gazetelerine bile fark atıyorlar. Ancak hala en çok takip edilen ve yorum yazılan yer Hurriyet in internet sayfaları. Ülke bu, toplum bu, istediği bu, Hürriyet bunu kullanıyor. Ne yazık ki sabah bayiden alınacak tek bir gazetemiz olmadığı gibi net ten takip edilecek bir haber sitemiz de yok.

 • The King
  Posted 07/06/2009 at 07:27

  Bu arada haberde enteresan bilgiler de var.
  Demek ki bir travesti ayda ortalama 60 milyar (eski TL) kazanıyormuş… Bununla birlikte bir seferin bedeli de 200 TL’imiş…

  Şimdi kaçınız biliyor Allah aşkına, travesti ile birlikte olmanın bedelini?

  Valla artık bu haberi okuyan sen de 100.000 ben diyim 200.000 Türk insanı…

  Aferim Hürriyet, böyle devam et!

 • ahmet
  Posted 08/06/2009 at 06:57

  Lan olum bu Hürriyet’te hep diğerleri gibi av peşinde. Menfaatini sarık giymekte görseler her gün dinden imandan bahsederler. Bunlar böyle ve böylede tahtalı köyü boylayacak ne yazık ki. Ama ben bu yazıyı beğendim. Genelinde benim safıma pek yaklaşmasada mert olmuş, tebrik ederim.

 • ahmet
  Posted 08/06/2009 at 07:00

  Bu Başbakanımızın resmini böyle göreceğimi bilseydim bu yorumu da yapmazdım ahlaksız herif. Bloxo …tiğim seni nasıl kabul etti anlamıyorum.

 • Post Author
  dea
  Posted 08/06/2009 at 07:55

  Hahahaha, Bloxo mu? Bloxo kimi kabul etmiş, anlamadım?
  Hahaha, ulan ne adamlar var ya, nolur sikme ahmet admin öldü 🙁

Leave a Comment