Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İslam Çubi’ye, özlemle…

İslam Çupi.. Fenerbahçe Cumhuriyeti tarifi ile milyonlarca Fenerbahçeli’nin kalbinde taht kuran büyük yazar. Yazar olmaktan öte büyük bir Fenerbahçeli.. Hayatının anlamını bizlere en iyi tarif eden, kalemi ile sarı-laciverti en iyi çizen kişi.. “Bu bir Fenerbahçe destanıdır” demişti 3-0’dan 4-3 kazanılan Galatasaray maçından sonra.. “Herhalde kazandığını düşünen bir takım, kaybetmeyi düşünmeyen bir ekiple yarışırken, ne onun kadar inançlı, ne onun kadar yırtıcı, ne onun kadar hırslı, ne onun kadar onurlu olabilir.”

Günümüz kirli medyasının satılmış kalemleri arasında geçmişi duyulan özlemimizin tek başına kanıtı sanki.. Kurduğu cümlelere yüklediği o eşsiz manalar ile beynimize, mantığımıza, hatta daha da ötesinde ruhumuza inen anlatımların sahibi..

Çiçek Pasajında rakı içme, sigarayı derin derin çekme, ölümüne Fenerli olma hazlarının üzerinde toplandığı kişi.. Herkesin İslam Abisi, İslam Babası.. İkitelli’ye taşınan Türk Basınının karşısında 6 Şubat 2001’de kaybettiğimiz bir Bab-ı Ali insanı..

6 Şubat 2001.. İslam Baba’nın aramızdan ayrıldığı gün.. Bizi bu sahte medya insancıklarıyla başbaşa bıraktığı gün.. Ona saygısından sarının biraz daha az sarı, lacivertin biraz daha az lacivert göründüğü gün..

“Belki Fenerli bir şair, ileride bu maçın üstüne şöyle bir mısra düşecektir: Fenerbahçe yenilmez, Bu forma ile dalga geçilmez!” demiştin ya, şimdi milyonlarca Fenerli senin ardından şöyle bir cümle ile anlatıyor özlemini: İslam Baba unutmadık, unutmayacağız; seni hep özlemle anacağız..

4 Comments

 • willennium
  Posted 26/04/2008 at 19:36

  bu sitede İslam Baba yla ilgili bi yazı var ve bu kadar tribün cü kardeşim bi yorum yapmamış. Şaşırdım gerçekten şaşırım. Neyse dün akşam yine aldık maçı da İslam baba yine rahat yine sarı lacivert i yüreğinde kanaktlanmış olmakta… Ne demişti baba :”Fenerbahçe büyüklüğü öyle bir büyüklüktür ki işte adı konamaz…” konmamamlı zaten..Saygılar..

 • az-ya
  Posted 26/04/2008 at 19:37

  Ben bildigim Turkiye’de 1 Cumhurriyet var..

  Yanlismiyim yoksa?..

 • dea
  Posted 26/04/2008 at 19:37

  “Cumhuriyet” olucak o az-ya…

 • willennium
  Posted 26/04/2008 at 19:37

  az-ya kardeşim..saol..İslam Baba yı ancak Fenerbahçe liler anlayabilir zaten.Ve FEnerbahçe Cumhuriyetinin insanları.

Leave a Comment