Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kara Sevda

O kadar tribün peşinde koşturuyoruz, bağırıyoruz, çağırıyoruz. Peki bunları kimin için yapıyoruz? Tamam arma, forma, şan, şeref, renkler için tabii ki, ama saha içinde de etki alanımızda bulunan sporcular var. Somut olarak verdiğimiz desteğin hedefi en nihayetinde onlar. Deplasman yasağının olmadığı her maçta sahadaki her adamın destekçisi var tribünde. Ya kimin yok? Gariban hakemlerin. Bu noktadan sonra olay kopucak, ütopik noktalara kayacak hatırlatayım.

Geçen akşam işten çıktıktan sonra arkadaşlarımı topladım tribünden, hepsine de bira ısmarladım. Dedim ki; bakın oğlum Fener tribünü bitti artık uzatmaları oynuyoruz, içimizdeki enerjiyi aynı mecrada başka amaçlar uğruna sarfetmeliyiz. Nası lan diye çıkıştılar, biz Fenerbahçeliyiz adamın diye beste yazıyorlardı, durdurdum. Projemi açıkladım. Çocuklar, bundan sonra hakem camiasından bir tane seçip jübilesine kadar maçlarda onu destekleyeceğiz. Hatta güncel olandan bir tane de örnek verirsek, Halis Özkahya! Canım Halis, kendini aratsa gogıldan bu siteye yönlenecek ve belki de inanıp ne maçlar yönetmişim de hayranlarım oluşmuş diyecek. Feci hayal kırıklığı. Halis’i bir kenara koyalım şimdi, “Kara Sevda” ismini verdiğim tribün grubundan ve organizasyonlarımızdan bahsetmek istiyorum.

Mekanik listeleme yöntemiyle değil de, dinamik virgülleme yoluyla anlatacağım. Düşünsenize, her iki takımın taraftarıyla da “ibne hakem, hakem noluyor götün başın oynuyor, selçuk gol gol gol” gibi tezahüratlar yüzünden mevzu yapabilicez. Halis’in götü başı oynamaz laan, ne ibnesi harbi erkek laan! Çat kontra, Haalis sikeer! Siyah hakem tişörtlerimiz, ellerimizde ofsayt bayrakları, reisimiz de bağırmayan taraftara atılması suretiyle bulundurulan köşe gönderi… Allahım modellere gel. İşte böyle bir durumda Hagi bilirdi Erol Ersoy’a tüküremeyeceğini. Mahkemeyi basardık şerefsizim, bak çok sinirledim şimdi. Bi’ hafta Bank Asya’da hoplarken, öteki hafta belki de Kayseri’de zıplıcaz. Her hafta ayrı bir heyecan olacak atama yerini beklerken. Tribünlerde bize ayrı bölüm ayrılacak, bize ayrılan biletler için Cevahir’de sabahlıcaz çünkü hepi topu 20, bilemedin 30 bilet çıkıcak. Avrupa’da maç yönetmesi gerekecek gün geldiğinde, Brüksel sokaklarını arşınlıcaz siyah esvaplarımızla. Ya peki maçtan önce hakeme yumruk şov yaptırmak?

MHK başkanından rant amacıyla bilet koparmaya çalışan güçlerle papaz olabiliriz, bizden esinlenip başka hakemleri destekleyen gruplarla maçtan sonra kapışabiliriz Ayhan Yücebilgiç yönetmeliydi bu maçı gibi sudan sebeplerle. Ütopik ama size de eğlenceli geldi gibi di mi? Halis duy bu sesi, düdük çal uçur bizi !

18 Comments

 • ozan
  Posted 15/04/2009 at 16:44

  Yardımcı hakemleri napıcaz?

  Ya da Halis 4. hakem olduğunda ne bok yiyecez?

 • Post Author
  canoglan
  Posted 15/04/2009 at 16:53

  Halis 4.hakem olduğunda, teknik direktörlere salça olucaz otur lan oturduğun yerde gibisinden ya da uzatma dakikalarını gösterdiği sırada trabzon gibi uçan balon atıcaz sahaya.

  yardımcı hakemler de ha keza misal halis’in ofsayt dediği an yok ofsayt diyip koşmaya başladığında sahaya inicez, yardım edicez kendisine.

 • Canarino
  Posted 15/04/2009 at 17:15

  İki sorum olacak.

  Birincisi “Tayfayı öğrenmemiz mümkün mü?”

  İkincisi de “Ne içtin Ulviciğim?” falan değil de hani bu Çin Mahalleli Amerikan filmlerinde tekkeler oluyor, böyle basık tavanlı falan. İçeride Stephen King’den “The Fog” misali bir hava durumu… Bu müessese İstanbul’da nerede açıldı, onu öğrenmek istiyorum.

  Arz ederim, canım kardeşim.

  Bir de tavsiyem olacak, zihniyet ve yapı hoşuma gittiğinden ve müdahil olmak istediğimden. Hani biz Fenerbahçe tribünü konusunda vefa vb. bir takım beşeri zaafiyetlere karşı hassasız ya. Burada da o işleri kovalayalım. Mesela bir eski hakem seçelim. Mütemadiyen ona tezahürat yapalım. İhsan Yüce ya da Oğuz Sarvan olabilir. Hatta ağanın eli tutulmaz, “Her ikisi de olsun” derseniz, bana uyar.

 • dea
  Posted 15/04/2009 at 17:24

  Eski hakem olayına ben de katılıyorum. Halis Özkahya’nın performansından memnun olmadığımız da, ya da indirdiği bilet sayısında azalma olduğunda O düdük kutsaldır nasip olmaz herkese diye bağıralım, Sadık Deda diye tezahurat yapıp ince mesaj gönderelim…

 • Canarino
  Posted 15/04/2009 at 17:42

  Tebrik ve teşekkür ediyorum, dea kardeşim.

  Bize, ben çocukkenki bir Eskişehir maçında 4 penaltı birden vermesini unutamıyorum Sadık Deda’nın. Her ne kadar Eskişehir taraftarı, bu muhterem insanın isminin başına “İ…” getirerek “Yeter artık” diye bağırdıysa da bilenler bilir, 4 pozisyon da penaltıydı.

  Bana kalırsa her maç, penaltı attığımız o dakikalarda aşağıdaki şekilde bağırarak, hem Fenerbahçe Tribünü geçmişimize atıfta bulunmuş oluruz, hem de vefa ödevimizi yaparız.

  Lay lara lay lara lay lara lay lay
  Lay lara lay lara lay lara lay lay
  Sa-dık De-da

  Performans iyice düştüğünde ise şöyle moral verilebilir.

  En başta Ali İpek,
  Başkanların hepsi inek.
  Yönetimler hepten kelek.
  Aldırma Halis aldırma
  .

  Reisin tensibine arz olunur.

 • NYG
  Posted 15/04/2009 at 21:27

  uçmuş bu adamlar 🙂 BÖ gör bunları gör 🙂

 • Post Author
  canoglan
  Posted 15/04/2009 at 21:59

  Slogana bak slogana;

  “HALİS mulis hakem”

  abi tayfa gizli şimdilik, ortalığa çıkarsa diğer hakemlerin manipülasyonlarına maruz kalabilirler diye saklı tutuyorum.

 • Aga
  Posted 15/04/2009 at 23:30

  alican lakot olsaydi onu desteklerdik, adamin ismini soylemesi cok guzel, tonla tezahurat da yazilir.

  ictik sarap, cektik ot
  alemde kral alican lakot

 • aga
  Posted 16/04/2009 at 06:22

  alican lakot alican lakot
  bir tl olur seninle mazot
  penalti vermez felsefesi bu
  allahim bizi arif’ten koru

  (ulvican turgut ulvican turgu, seni kenyada ormanda bulduk, diger bilinen adiyla allahu allah, melodisi ile)

 • Post Author
  canoglan
  Posted 16/04/2009 at 08:30

  underground besteleri Aga, daha sempatikleri aga mahlasıyla mı yolluyorsun erkan? 🙂

 • Aga
  Posted 16/04/2009 at 08:36

  Yok yahu bilgisayarlar farkli. “Aga” oldugunda evdeyim “aga” oldugunda okuldayim demek oluyor. Hayranlarim nerede oldugumu daha kolay takip edebilsin diye yaptim bunu.

 • Canarino
  Posted 16/04/2009 at 10:21

  Bir de soyismi ile müsemma Maksut Balta vardı.

 • chuck
  Posted 16/04/2009 at 19:18

  KARA SEVDA ULAN!!!

 • zajebiscie
  Posted 16/04/2009 at 19:57

  İBB tribününde düşündük biz kendimizi.
  Aylık akbil + ibb bursu.
  Seçimlere doğru talep artırışına da gidilebilir, olmazsa kontra besteler, sopalı Kılıçdaroğlu pankartları.

 • dea
  Posted 17/04/2009 at 08:58

  İBB güzel tercih.
  Ekmekler Halk Ekmek’ten, sular Hamidiye’den…
  Ikarus deplasman otobüsleri…
  Topcuların idmana gidip lale de veririz, çiçek mahiyetinde…

 • alfredo
  Posted 17/04/2009 at 17:22

  Metrobüsler bizim, kadıköy deplasmanına da ido ile gideriz. Birde Toki’den ev verdilermi. Alem tribün görür.

 • Canarino
  Posted 18/04/2009 at 08:32

  Yalnız bir sıkıntı ihtimali var… Aziz Yıldırım, sırf zorluk çıkarmak için MHK Başkanı olabilir.

 • lazQli
  Posted 26/04/2009 at 15:54

  Ya bu yazıda beni ilgilendiren tek yer Ulvi denen insan musveddesinin “””Geçen akşam işten çıktıktan sonra arkadaşlarımı topladım tribünden, hepsine de bira ısmarladım. “”” palavrasıdır…

Leave a Comment