Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kemal Kılıçdaroğlu vs Dengir Mir Mehmet Fırat

An itibariyle CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ı yanyana getirmiş ve neredeyse tüm kanallarımızın canlı verdiği müsabakadır. Kılıçdaroğlu, garip isimli politikacı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın bir zamanlar yönetici ve ortağı olduğu şirketin tüm pisliklerini ortaya dökmekte; Fırat ise “Ama ben o şirketten ayrılmıştım” şeklinde bir açıklama yapmaktadır. Kılıçdaroğlu Fırat’ın henüz ayrılmadan şirketin hayali ihracat yaptığının Maliye Bakanlığı belgeleriyle ortada olduğunu ve şirketten ayrıldıktan sonra da o şirkete ait tırların aranmadan geçmesi için Gümrük Müdürlüğü’ne yazı gönderdiğini, ve o tırlardan birisinde eroin yakalandığını kanıtlamıştır. Dengir Mir Mehmet Fırat ismi yeterince uzun değilmiş gibi başına “Baron” da eklenmiştir. Heyecanla izlemekteyiz.

4 Comments

 • canoglan
  Posted 25/09/2008 at 16:16

  amına kodumun pişkini ya. narenciye’ye falan girdi en sonunda artık dolambaç uğruna. bi program daha gelicek gibi ama, ucu açık bırakılan filmlere ikincisi çekilcek kesin denir ya o hesap. fıkra da hiç komik değildi ayrıca.

 • dea
  Posted 25/09/2008 at 16:42

  Benim dönemimde bir hayali ihracat olmuştur ama konumuz bu değil, buna sonra geleceğiz” mi dedi bana mı öyle geldi?

  Şimdi bir şirketin tırından eroin çıktıysa bu şirketin sahiplerinin suçu mudur?” dedi, bunu kesin duydum. Yok anasını satayım şöförün suçu tabi.

  Fıkraya da sadece kendisi güldü zaten. İyice rezil oldu lale 🙂

 • dea
  Posted 25/09/2008 at 16:58

  Kılıçdaroğlu tüm iddialarını belgeye dayandırmışken adam hala çıkıp “Belgesiz konuşmayın, özür dileyin” diyebiliyor aklım almıyor. Bu ne pişkinlik, bu ne terazisizlik…

  Gerçi İslamcı basın da olanları böyle yazacak, şüphe yok. “Kılıçdaroğlu sustu, Dengir ayar verdi” filan diye.

  Yalnız adamın uyuşturucu ile yakalanan şirketin tırlarının aranmaması için gümrük müdürlüğüne yazı yazdığı belgelendi. Çıkıp çıt demedi, fıkra anlattı. Ben gayet taraflı gözle izledim, yalan yok. Ama yani bu kadarına da pes değil midir? Ayen beyan ortadaydı sanki herşey. AKP’li birisi gelse de yorum sahasına görüşlerini dinlesek?

 • igor
  Posted 25/09/2008 at 20:08

  adam en sonunda en doğrusunu söyledi. “hiçbir şey söylemicem, her şey ortada.” kendi söledi abi daha ne dicen 🙂 çıkarken de hala belgeyle konuş belgeyle minvalinden bişeler diordu. yahu bi ton belge yığmış adam oraya 🙂

  ha bi de az önce osurdum biraz sonra kokusu gelir :p

Leave a Comment