Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kriz ve Medya

Tüm dünyayı kasıp kavuran, Türkiye’yi ise hamdolsun ki teğet geçen krizin medya yansımaları da netleşmeye başladı. Akşam Gazetesi Ramazan Bayramı’ndan bu yana maaşları ödemekte zorluk çekiyordu. Tam da bu dönemde Amerika’ya gidip, içtiği şarapları anlattığı için tepki çeken Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut görevinden alındı. Yerine Ankara bürosundan, muhabir kökenli, acar gazeteci İsmail Küçükkaya getirildi. Söylenene göre Küçükkaya yönetimindeki Akşam’da, köşe yazarlarından ücret istemediklerini belirten bir kağıt imzalamaları istenmiş. Beleş mi yazıcak bu adamlar anlamadım ama Oray Eğin gibi bir adamın para almadan 2 yazı yazacağını pek aklım almıyor. Hürriyet Gazetesi’nin de her departmanda %20 oranında tensikat yapacağı konuşuluyor. Aydın Doğan online!

Kanallar da dizi yapımcılarından fiyatları %30 düşürmelerini istedi. Henüz bu konu netlik kazanmasa da Türk televizyonlarında dizi furyası bir nebze sekteye uğrayacak, ya da her akşam 3 tane eski dizilerin tekrarlar oynanacak gibi gözüküyor. Memoli filan izlesek fena olmaz aslında.

Herşey olumsuz gitmiyor tabi, TRT Pazar akşamları yayınladığı Stadyum programına 700 000 YTL ücret karşılığı Hakan Şükür’ü transfer etti mesela. Gündemi de epey meşgul etmişti bu konu.

Anlaşılan o ki ,her zaman olduğu gibi yine kriz denildiğinde en az tedirgin olanlar sırtını devlete dayayanlar. Devletten ihale hüpletenler, bürokratlar, bilmemkimin yeğeni, eniştesi olanlar, bilmemkim hocanın müridleri…

Leave a Comment