Odatv’den Fehmi Abi’ye salvolar…

Sayın Fehmi Koru,
Sizden bir yanıt gelmeyince, iş başa düştü ve ben tek tek araştırdım, ilginç rakamlara da ulaştım.

Araştırmalarıma göre siz;

 • ATV’den program başına haftalık 8 Bin TL, yani aylık 32 Bin TL;
 • TRT’den program başına haftalık 2 Bin 400 TL, yani aylık 9 Bin 600 TL;
 • Kanal 7’den aylık 11 Bin TL;
 • Kanal 24’ten program başına haftalık 5 Bin 500 TL, yani aylık 22 Bin TL;
 • Yeni Şafak’taki yazılarınızdan ise (Fehmi Koru ve Taha Kıvanç imzalı); eğer zam gelmemiş ise aylık 15 Bin Euro (yaklaşık 31 Bin TL) alıyorsunuz.

Bu rakamları topladığımızda; aylık size gelen maaş 105 Bin 600 TL olarak görünüyor. Bunlar benim bulduğum sonuçlar, eminim ki siz daha çok kazanıyorsunuzdur.

Sayın Koru,
Gelin şu gerçek rakamları açıklayınız. Benim yazdıklarım devede kulaktır, kim bilir…
Meselenin diğer boyutuna da gelelim.

Sayın Koru,
Sizi bu kadar vazgeçilmez kılan nedir? Köşk’e olan yakınlığınız mı? Böylesine iddialar sürekli konuşuluyor kulislerde. Halbuki siz değil miydiniz yıllarca; Köşk’le ilişkilerinden dolayı gazetecileri, gazetecilerle ilişkilerinden dolayı da Köşk’ü sert bir dille eleştiren?

Devamı için;
Haber 1
Haber 2
Haber 3
Haber 4

dea

2004'ten beri FasulyedenKom sitesinde yazıyor. Bekar. Karşı cinse düşkün. Şişman ve çirkin.

Odatv’den Fehmi Abi’ye salvolar…” üzerine 6 yorumlar

 1. Tuhafima gitti 🙂 Adam dünkü gazeteci degil ki.. Konumundaki en tecrübelilerden biridir belki de.. E suanki bahsi gecen medya gruplarina da fikirsel bazda yakinsa hepsinde yer almasi normal bile.. Ama paralar ucuk gibi geldi bana. Dogruysa bile kazanan kazaniyor napalim..

 2. Hmk, abi 4-5 kanalda birden bu paraları alan başka birisi yoksa eğer, en tecrübelisi, en iyisi olmalı di mi? Ee olmadığı da hepimizin malumu olduğu üzre para/tecrübe oranı o kadar da normal değil.

  Kaldı ki, yazıda bahsedildiğine göre reytingde almıyor programları? Ha, Pazar sabahı TRT’de yaptığı programı ben izliyorum gerçi.

 3. Esasen daha onemli bi konu söz konusu.. Abi Melih Gokcek ne ariyo orda :/ hatta bu yazinin yaninda :/// Gravatar’a uye olmuyorum, oldur muyorum :p

 4. Melih’le 1 aylık reklam anlaşmamız var. Bitince kaldırıcaz… Ama kötü haber, Seda Sayan’la da görüşme halindeyiz, peşinden onu koyabiliriz 🙂

 5. bu paralar çok uçuk rakamlar yahu.. 2 ay çalışır gider teksas dan çiftlik alırım. yada malezyadan apartman…

 6. merhaba

  böyle bir yazı var.
  aba altından sopa gösterme desen böyle yapılmaz o işler
  kompleks mi desem ne desem bilemiyorum ama çok komik…
  ayrıca akp’nin gitmeyeceği konusunda da o kadar emin olmasınlar.küt diye gideverirler akılları gider…

  http://yenisafak.com.tr/Yazarlar/?t=08.03.2009&y=FehmiKoru

  (…)
  Geçmişte kendi aileleri için söz konusu olmamış bir ayrımcılığı bugün başkalarına kendileri nasıl reva görürler?
  Türkiye’nin bugünkü gerçekliği göz kapatılınca ortalıktan yok olacak gibi değil: Ülke yedi yıldır Ak Parti hükümeti tarafından yönetiliyor ve bugünkü tabloya bakıldığında iktidarın kısa vadede el değiştirmesi pek beklenmiyor.
  Ak Parti kendi politik çizgisini kimseye zorla benimsetmemeli, eyvallah, ancak ülkeyi uzun yıllar yöneten (ve galiba daha da yönetecek olan) bir siyasi partinin kültür iklimine yakın duran insanların ‘eskiler’ tarafından dışlanmalarına ne diyeceğiz?
  Şu andaki mevcut durumun yanlışlığı önce kabul edilmeli ve telâfisi için ciddi çabalar gösterilmeli. Yoksa şimdilerde ‘medya’ boyutunda yaşanan çarpıklığın pek çok başka alanda da geçerli olduğu iyice göze batmaya başladığında yanlışlığın telâfisi çok daha zor olabilir.

Yorumlar Kapalıdır.