Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Özgecan Aslan Spor Salonu

Bizim Ataşehir’de kocamaaan bir spor kompleksi var ya hani, basketbol takımlarımızın maçlarını yaptığı. Bir büyük salonu, bir de küçük salonu var. Büyük salonda Erkek Basketbol takımı oynarken, küçük olanda Kadın Basketbol Takımımız oynuyor ya hani. Küçüğün adı uzuuuuun uzadıya, Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu. Yazarken yoruluyor insan, üstelik dile kolay da değil, söylerken de yoruluyor.

Hazır Kadın Basketbol Takımımız da orada oynuyor, o salonun ismi o kadar uzuuuuun uzuuuun yorucu bir ismi olmasa, daha kısa bir isim bulsak oraya?

Hani mesela, Özgecan Aslan Spor Salonu olsa oranın da adı? Bir haftalığına maça siyah kurdeleyle çıkmaktansa, ya da ne bileyim bir tek maç öncesi “Kalbimizdesin Özgecan Aslan” diye pankart açmaktansa, kalıcı bir şeyler yapılsa?

Halkın takımıyız diye övünürüz ya hani ağız dolusu, halka birazcık insek ya? Dünya tarihinde eşi görülmemiş bir jeste imza atsak ya kulüp olarak? Ne bileyim, hani kimsenin yapamadığını bizim kulübümüz yapsa ya? Bu kadar içimiz yanarken çok bir teselli olmayacak belki ya, en azından Özgecan’ın ismi Kadın Basketbol Takımımızın maçlarını yaptığı o salonda yaşasa ya?

Ne kaybederiz ki?

Ne kaybederiz be abiler?

Ben sesli düşünüyorum sadece…

Leave a Comment