Özür Diliyorum #2

Türk Aydınlarının Ermeni Felaket’ine dair başlatmış oldukları özür kampanyasının bir benzeri de Bush için yapılmış. Özür metni aşağıda; noktasına, virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

2008 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George W. Bush’un maruz kaldığı Büyük Pabuç Felâket’ine duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Amerikalı kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum. Ayrıca Büyük Başkan Bush’un çevikliğini de canı gönülden kutluyorum.

Türk Aydın Ayakkabı Üreticileri ve İhracatçıları Derneği

Özür Diliyorum #2” üzerine 15 düşünce

 • 16/12/2008 tarihinde, saat 13:34
  Kalıcı bağlantı

  Özür dileyenlere inat kestik pişman değilim yine olsa yine keserim gibi bir şey demek ve üstüne bir de Erol Taş kahkahası patlatmak isterdim.

 • 16/12/2008 tarihinde, saat 14:58
  Kalıcı bağlantı

  werdure abartmayalım:)

  İki tane anlamsız safta saf tutmaya hiç gerek yok.Ne kafatasçı ne de öbür taraf.

  @dea

  hayranınım başkan beğenerek takip ediyoruz..

 • 16/12/2008 tarihinde, saat 16:12
  Kalıcı bağlantı

  Olanlar iki taraf içinde geçerli. Neden hep bize lolo? Bu tip dürzüleri gördükçe siktirolup gidin lan demek geliyor içimden engel olamıyorum.

 • 16/12/2008 tarihinde, saat 17:09
  Kalıcı bağlantı

  gerçekten bu kadar tek taraflı bakılmasına ben de şaşırıyorum bu olaya. ermenilerin öldürdüğü türkler ya da fransızların öldürdüğü cezayirliler gibi şeyler adına da özür dilenmesini bekliyoruz gibi bir paragraf da pekala koyulabilirdi o yazıya. facebook’ta hadi herkes iletisini şu yapsın olayından pek bi farkını göremiyorum bunun. hop hemen bi oldu bittiye getirilmek isteniyor birşeyler. milliyetiyle övünmenin manasızlığından dem vuranların, tek taraflı ve milliyet odaklı çıkışlarını sadece güçsüz ve mazlum olanın yanında yer olma dürtüsüne dayandıramıyorum. üzücü birşey gerçekten. hepimiz ermeniyiz olayından başka bir yere düşüyor özür diliyoruz olayı.

 • 17/12/2008 tarihinde, saat 00:56
  Kalıcı bağlantı

  iyi ki oldurduk ulan diyip kahkaha patlatmak ve fransizlar da cezayirli oldurdu onlardan da ozur dileyelim cumlesi ilistirmek de bu 301’liklerin neler basardigini gosteriyor. oldurmusuz yani? artik toptan inkar eden bile kalmadi. nerede o eski inkarlar? yavas yavas emellerine ulasiyorlar iste hain gudukler. bu gidisle 3 milyon nufuslu ermenistan 60 bin kisilik ordusuyla dogu’yu isgal edecek ve ses cikaran bir kisi kalmayacak. sukur atalarimiz boyle dusunmemis yoksa babamiz kimdi bilemezdik, simdi adimiz artanyan ve dartanyan olurdu.

 • 17/12/2008 tarihinde, saat 15:08
  Kalıcı bağlantı

  Trabzon taraftarları federasyona yürüyor. Sözde hakem kararlarını protesto edecekler. Ama Oğuz Sarvan’a ithafen “Ermeni Oğuz’a Trabzon’da soykırım” diye bağırıyorlar, “Yasinlerle çıktık yola, Ogünler çok yakında” diye pankart açıyorlar.

  Bu konuyla direk bir ilgi kurmak gerekirse, bu bildiriyi imzalayanlardan değil ama bu pankartları açanlardan iğreniyorum.

 • 17/12/2008 tarihinde, saat 16:48
  Kalıcı bağlantı

  Kendi adıma iki taraftan da tiksiniyorum.

  Bir taraf şov peşinde diğeri de şovenizm peşinde. Ne farkı var birbirlerinden.

  Bu arada bir de burayı inceleyelim.

  http://www.ozurbekliyorum.com/?

 • 17/12/2008 tarihinde, saat 16:50
  Kalıcı bağlantı

  Özür bekleyenlerden tiksinmiyorum onu da söylemek isterim. Alt alta yazınca öle bir sonuçmuş gibi duruyor.

 • 17/12/2008 tarihinde, saat 17:01
  Kalıcı bağlantı

  özür diliyorum Toplam Katılan Sayısı : 11352
  özür bekliyorum Toplam Katılan Sayısı : 12529

  * * *

  Büyük heyecan sürüyor 🙂

 • 18/12/2008 tarihinde, saat 00:35
  Kalıcı bağlantı

  Teşekkürler,

  Bilgileriniz başarıyla onaylanmıştır ve özür bekleyenler listesine isminiz eklenmiştir.

 • 18/12/2008 tarihinde, saat 02:14
  Kalıcı bağlantı

  bence olaya baska acilardan bakabilmek lazim. mesela amerikan vatansever joseph mccarthy zamaninda cok acilar cekmis, isbirlikcileri tespit edebilmek icin cabalamis, varini yogunu ortaya koymus ama bugun gelinen noktada ismi sozluklere bile gecmis ve vatanini muteber kilmis. bizim boyle bir kahramana bile ihtiyacimiz yok, adamlar liste yapmis altina imza atiyorlar, liste bile hazir.

 • 18/12/2008 tarihinde, saat 03:56
  Kalıcı bağlantı

  Bir de justin mccarthy var “ölüm ve sürgün”

Yorumlar kapatıldı.