Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rahat Uyu Hocam!


Siz! İçinizde beslediğiniz, büyüttüğüz, tam yerinde, tam zamanında kustuğunuz o arsız nefretin esiri olanlar! Kim bilir, gözleriniz yeri kesiyordur şimdi, başınız önde, eğik. Ya da, o kadar da uzun boylu değil, kim bilir, ölçüsüzlüğünüzün, dengesizliğinizin ve hepsinden vahimi, bunu zerre önemsemiyor olmanızın getirdiği o alçak tebessüm yerleşmiştir o nurlu yüzlerinize. Artık daha az kız çocuğu okuyacak, artık daha çok kız çocuğu kendisine tecavüz edenin koynuna imam nikahı ile sokulacak diye mutlusunuzdur belki de. Evet, evet! Belki de, biz farkında değilken, biz alabildiğine uzaktan seyrederken hayatı, siz o denli büyüttünüz o yerin dibine geçesice nefretinizi. Kimbilir, belki de biz varız sırada, hepimizi gömecek kadar coşkulu, hepimizin arkasından gülecek kadar iğrenç durumdasınız ya, biz de bekleyelim keser döner, sap döner diye.

Ama, bugün, şimdi, binlerce insanın gözlerinden akan o iki damla yaş var ya, işte o boğacak sizin karanlığınızı… Bugün değilse yarın, ondan sonra, tek tek, her gün birinizi, bir gün hepinizi… Boğacak! Sizi!

Rahat uyu Hocam, mekanın zaten cennet!

Prof. Dr. Türkan Saylan yarın Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Böylece Saylan, yarına denk gelen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında defnedilmiş olacak. Saylan için ayrıca Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde bir de anma töreni yapılacak.

3 Comments

 • ozan
  Posted 19/05/2009 at 07:25

  Can Dündar’ın bugünkü yazısı…

  http://tinyurl.com/oett7y

 • Post Author
  dea
  Posted 19/05/2009 at 14:53

  Bu da Bekir Coşkun’dan, ki refere ettiği yazısını ben de çok sevmiştim.

  http://getir.net/a5g

 • Sekhranikos
  Posted 31/05/2009 at 23:24

  Allah rahmet eylesin kadıncağıza.

Leave a Comment