Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Son Osmanlı Padişahı: Tayyip

Son Padişah Tayyip

İstanbul’da Avrupa ve Asya yakalarını birbirine bağlayan yeni metrobüs hattının açılışı bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Kadıköy’de düzenlenen törende açılan pankartlar dikkat çekti. Törende Başbakan Erdoğan için “Kadıköy’e hoş geldin Son Osmanlı Padişahı Recep Tayyip Erdoğan” yazılı bir pankart açıldı.

Çaresiz, aşağılık kompleksinde boğulmuş ziyan kitleler, kendi güçsüzlüklerini kapatacak bir lider, bir kahraman ararlar. Sosyolojik bir gerçekliktir bu. Ve o sanal kahramanı sanal bir güneşle, parlattıkça parlatırlar. Ta ki kendi güçsüzlüklerini göremeyecek kadar kör olana kadar. Bugün en bi’ demokrat partinin, en bi’ demokrat seçmeni yarattığı lidere padişah yaftasını uygun görmekte. O güçsüzler, o aşağılık kompleksinde boğulanlar hiç bir zaman barışmadılar Cumhuriyetle. O yüzdendir bugün, 3 Mart günü, hilafetin kaldırılmasının 85. yıldönümünde, “çok yaşasın Osmanlı’nın son padişahı 1. Tayyip” diye haykırmaları. Herkes layığıyla yönetiliyor. Ve bize susmak düşüyor.

4 Comments

 • Canarino
  Posted 04/03/2009 at 05:42

  Oldu olacak secim sarkisi da bu mars olsun.

  Düştü vakta ki rahm-ı mâderden Osman âşikâr
  Saçtı rahmet millet-i Osmaniyâne Girdigâr
  İleri, ileri haydi ileri
  Alalım düşmandan belediyeleri

 • ozan
  Posted 04/03/2009 at 12:47

  Geçen akşam semtte malum partinin ilçe başkanı yemek verdi mahalle gençliğine. Bizde kıramayacağımız dostlarımız olduğu için gittik.Konuşmalar,söylemler güya siyaset dışında bir yemek olacaktı ama olmadı. Oradan belliydi böyle bir hareket olacağı. Durmak yok tarihi yeniden yazmaya devam.

 • Post Author
  dea
  Posted 04/03/2009 at 13:01

  Dün Avcılar’da hastane açtı hazretleri. E5’in ortasında bulunan, metrobüs yolunun aydınlatma direklerine peşi sıra Gümüşpala Mahallesi sakinleri, Denizkoöşkler Mahallesi sakinleri, Merkez Mah, Firüzköy, Tahtakale, işte ne kadar mahalle varsa hepsinin sakinleri imzalı dövizler asılmıştı. Hepsi tek elden çıkma, ve asıldığı yer itibariyle belediye ürünü olduğu çok belli.

  Şimdi merak ettiğim, RTE salak bir adam değil elbette, yani bunların Mahalleli tarafından asılmadığını idrak edebilir. Ee o zaman amaç ne ki? Adam görüp de Aha lan Firüzköy Mahallesi sakinleri de beni seviyor mu diyecek? Ee demeyecek.

  Peki bu mahalle sakini masalını kim yutacak? Her zaman ki gibi halkın düşün yeteneğinden, sorgulama yeteneğinden uzak kısmı mı?

  Ne küçük hesaplar bunlar allahım?!

 • graSS
  Posted 05/03/2009 at 19:35

  Aslında çok şaşırmıyorum.Zaman gelmiş ”laiklik olmaz arkadaş..!” diyen kasımpaşalıyı padişah yapar memleketimin insanı.
  Farzedin ki bir köy olsun; 3 horoz,5 keçi,2 insan,24 eşşek olsun bu köyde.Olası iktidarın hoşaftan anlamaması gerçeğini anlamak zor değil.Mustahak.

Leave a Comment