Similar Posts

4 Comments

 1. Oldu olacak secim sarkisi da bu mars olsun.

  Düştü vakta ki rahm-ı mâderden Osman âşikâr
  Saçtı rahmet millet-i Osmaniyâne Girdigâr
  İleri, ileri haydi ileri
  Alalım düşmandan belediyeleri

 2. Geçen akşam semtte malum partinin ilçe başkanı yemek verdi mahalle gençliğine. Bizde kıramayacağımız dostlarımız olduğu için gittik.Konuşmalar,söylemler güya siyaset dışında bir yemek olacaktı ama olmadı. Oradan belliydi böyle bir hareket olacağı. Durmak yok tarihi yeniden yazmaya devam.

 3. Dün Avcılar’da hastane açtı hazretleri. E5’in ortasında bulunan, metrobüs yolunun aydınlatma direklerine peşi sıra Gümüşpala Mahallesi sakinleri, Denizkoöşkler Mahallesi sakinleri, Merkez Mah, Firüzköy, Tahtakale, işte ne kadar mahalle varsa hepsinin sakinleri imzalı dövizler asılmıştı. Hepsi tek elden çıkma, ve asıldığı yer itibariyle belediye ürünü olduğu çok belli.

  Şimdi merak ettiğim, RTE salak bir adam değil elbette, yani bunların Mahalleli tarafından asılmadığını idrak edebilir. Ee o zaman amaç ne ki? Adam görüp de Aha lan Firüzköy Mahallesi sakinleri de beni seviyor mu diyecek? Ee demeyecek.

  Peki bu mahalle sakini masalını kim yutacak? Her zaman ki gibi halkın düşün yeteneğinden, sorgulama yeteneğinden uzak kısmı mı?

  Ne küçük hesaplar bunlar allahım?!

 4. Aslında çok şaşırmıyorum.Zaman gelmiş ”laiklik olmaz arkadaş..!” diyen kasımpaşalıyı padişah yapar memleketimin insanı.
  Farzedin ki bir köy olsun; 3 horoz,5 keçi,2 insan,24 eşşek olsun bu köyde.Olası iktidarın hoşaftan anlamaması gerçeğini anlamak zor değil.Mustahak.

Comments are closed.