Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sözcükleri fırça gibi kullanmak

Sözcükler sözcükleri kovalıyor her gece. Her gece başka hayatlar, her gece başka anılar..Ertelenen gelecekler, vazgeçilen geçmişler. Neyi erteliyoruz? Erteleme hakkımız var mı? Çok sevdiğimiz, asla hayır diyemediklerimizi hep erteliyoruz. Önemli işim var deyip, sonra ararım diyoruz. Yarın alırım, gelecek çarşamba giderim, randevum 1 ay sonra!

Nasıl emin olabiliyoruz yarınlardan? Nefes aldığımız her an yaşadığımız son anmış gibi kurgulamalıyız dünyamızı. Her an gidecekmiş gibi.. Bir daha kimseye sarılamayacakmış gibi olmalı son sarılmalarımız. Aldığımız son tat, baktığımız her göz..

Sıkça düşünürüm, kelimelerle çizer oldum uzun zamandır resimlerimi. Hep bu yüzden.. Bir silueti görürüm harflerle bezenmiş. Hayat kelimelerle güzel birbirine söylenmiş. İyi seçilmiş kelimeler, iyi kurgulanmış cümleler, güzel siluetler demek.

Sarılın kelimelere.. Ne sözcükler biter, ne hayatlar. Şu yarını sonsuzlukta yitik dünyada bugüne dair cümleler kurun. Bakmaktan, dokunmaktan, tatmaktan çekinmeyin. Bugün yaşıyorsanız, bugünü yaşayın.. Yeni sözcükler türetin rengi bol. Yazın işte! Hayatlar yazın.. Ertelemeden…

Leave a Comment