Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sözümü Dinlemedin

Bundan 10 sene önceydi; Orduda, siyasette, iş hayatında ne kadar biat etmemiş adam varsa hapse atılıyordu. Ben sana, “Bu iş cadı avı, muhalifler sindiriliyor” dedikçe, sen intikam diye bağırıyor, bıyık altından gülüyordun. Yıllar sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Doymadın, 10 yaşındaki çocuğun bile farkına varabildiği hilelerle, uydurma belgelerle, sözde sehven ama aslında şehven sahtekarlıklarla TSK paramparça edildi. Kozmik odasına girildi, ülkenin ne kadar sırrı varsa çıkarılıp yabancılara parça parça servis edildi. Ben sana “yapma, ülkeyi felakete sürüklüyorsun” dedikçe, sen “bağırsaklarımızı temizliyoruz” diye gevşek gevşek gülüyordun. Yıllar sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Üniversite sınavında göstere göstere kopya çektiler. Şifre var dedim, dinlemedin. Sana “çocuğunun geleceğini çalıyorlar, kendini düşünmüyorsan bari evladını düşün” dedim. Sen “Endişem yok, güvenim tam, ben tatmin oldum” dedin. Yıllar sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

KPSS’de hırsızlık yaptılar. Her seferinde olduğu gibi, gene göstere göstere yaptılar. İstediklerine tam puan aldırdılar. “Aynı sınavda 70 çift karı/koca tam puan alabilir mi?” dedim sana. Sen gevrek gevrek “sorular çalınsa farkederdik” diye benimle dalga geçtin. Yıllar sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Referandum yaptın. Seni uyardım, “Bak anayasayla bu kadar oynama, yargıyı gümüş tepsi içinde teslim ediyorsun, ülkenin temeline dinamit koymak bu” diye. Sen “Yetmez ama evet” diye coştun, mezardakileri bile oy vermeye çağırdın. Yıllar sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Açılım yaptın, ama ne açılım. Sana “Tamam açılım yap; ama barışı sağlamak başka şey, teröristlere bu kadar açık çek vermek başka şey” dedim mi? Dedim. Sen sınırda davullu zurnalı “After Terör Party”ler verip üstüne beni vatan haini ilan ederken, teröristerin şehirleri cephanelik yapmasına göz yumuyordun. Yıllar sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Komşularla sıfır sorun dedin. Ama bıraksam Irak’a, Suriye’ye giriyordun. Esad gidecek, öğlen Şam’dayız dedin. Komşundaki iç savaşı kaşıma dedim, vampirlere piyon olma dedim. Sen Suriye’yi alamadın ama Suriye nüfusunun yarısını getirdin ülkeye. Emevi Camii’nde öğleni kılamadın ya, Suriye’de şehit olan Mehmetçiklerin namazında da yoktun. Sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Rus uçağını düşürdün. Bir onlar kalmıştı papaz olmadığımız dedim. Gereken cevabı verdik dedin, sınır namus dedin, gene olsa gene düşürürüz dedin, fonda son ses mehter marşıyla. Daha bunun mürekkebi kurumadı, ayaklarına gidip özür diledin, biz yapmadık Fetö yapmış dedin. Geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Fetö demişken, 15 sene dilimde tüy bitti. “Bunlar vatan haini” dedim, “ülkeyi ele geçirecekler” dedim. TSK, Emniyet, İstihbarat, Yargı hep ele geçirildi, bunlar bu ülkeyi mahvederler dedim. Sense “Buna kargalar bile güler, o çok mübarek bir insan, bitsin artık bu hasret” diye romantik romantik gözyaşı döküyordun. Ülkeyi 15 Temmuz’a götüren duble yolu sen kendin yaptın. Sonra geldin bana kandırıldım diye ağladın. SÖZÜMÜ DİNLEMEDİN.

Bak bu sana son uyarım. Bu referandum var ya, ülkenin tabutuna çakılacak son çivi. Bunun geri dönüşü yok. Şimdiye kadar ne dediysem aksine gittin, bari bu sefer SÖZÜMÜ DİNLE. İş işten geçmeden rica ediyorum aklını başına devşir bir kez olsun…

Leave a Comment