Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Taraftara tabldot menü

Taraftar sever, gönülden sever ve sevdiğinin peşinden her yere gider elinden geldiğince. O renklere aşıktır çünkü, kalbi takımıyla atar. Hayatı boyunca en büyük aşkıdır. Bu uğurda hayatta kaybettiği fırsatları, harcadığı milyarları, çekilen çileleri siklemez bile. Evi tribündür taraftarın. İkinci evinden ziyade birinci evidir. En mutlu ya da mutsuz, en heyecanlı, en coşkulu olduğu yerdir hayatta. Orada kendisine yapılan müdahaleyi hoş görmez tıpkı hafta sonu Manisa’da hoş görmediği gibi.

Teröriste gösterilen müsamahanın onda biri gösterilmedi Manisa’da bizlere. Yaşlı bayanlar vardı aramızda, 10 yaşında babasının elinden tutup gelmiş çocuklar vardı aramızda. Yaş skalası çok genişti her Fenerbahçe deplasmanında olduğu gibi. Taraftar profilinin sadece sandıkları gibi işsiz,güçsüz tinerci takımı olmadığını göstermek gerekiyor sanırım birilerine.

Neden başladı, nasıl gelişti gibi konulara her yerde giriyoruz zaten, çok fazla detaya boğulup da büyük fotoğrafı ıskalamayalım. Bir anons sonucu taraftar infiali ve iki yıldızlı amirlerin çevik kuvvete verdiği emirler diye anlatılabilir aslında kısaca geçersek. Peki biz kısaca geçmesini istiyor muyuz ? Hayır. Uzun uzadıya anlatılsın, tartışılsın, konuşulsun ki bir şeyler değişebilsin. En azından o umudu taşımak için üzerimize düşeni yapalım. Elinde biber gazıyla dolaşan bir amir olabilir mi ? Biberon değil o biber gazı amirim. Kimin amiriysen artık. Polis dediğin vatandaşı korur, kollar görevi budur onun. Sen gel annesinin yanında kızın ağlamasına sebep ol, 10 yaşında çocuğun sosyal aktivitesinin ve futbol sevgisinin içine sıç, İslam Çupi’nin eşinin kalp spazmı geçirmesine sebep ol, milletin kolunu bacağını kır üstlerine biber gazı sık sonra da ben polisim diye ortada dolaş. Afedersiniz çevik beyler ama çok ama çok insanlık dışı organizmalarsınız, adam değilsiniz.

Taraftarın çilesi bitmez. Bu yazının yazılmasının planlandığı gecenin yani maç dönüşü gecesinin ertesi gününde bir de İpekçi’deki polis terörüyle karşı karşıya kaldık. Aksular, iki yıldızlılar, direktifler, amirler, polisler, çevikler, coplar, biberler, gazlar…PKK’lıya da aynı hassasiyeti göstermeniz dileğiyle Allah bildiği gibi yapsın sizi.

Leave a Comment